Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Falzifikáty a sběratelství

Vykupminci.cz
Numisargo

Falzifikáty a sběratelství

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jsem začátečník, takže mi prosím odpusťe trošku přitroublou otázku.
Dají se koupit oficiálně (tedy bankou) zabavené falzifikáty neplatných bankovek, a co se s nimi po zabavení děje. Banka je zlikviduje, nebo uschovává jako "předmět doličný".
Moderátor
Koupit těžko ;)
Archivujou je a podle typů dělaj variaty, aby až toho lumpa chytnou, tak mu toho mohli napařit víc
Registrovaný uživatel
falzifikáty neplatných bankovek - tam patří např. slavné falzum Meszaros - tam už toho lumpa dokonce chytili :) ...
Moderátor
Meszaros byl ale tak masový, že by ho banka komplet stejně nepodchytila. Každopádně zaráží mě, že se občas na aukru objeví aukce "padělek" (1000 DM, Franky apod.) - je to bez razítka ČNB (takže nezabavený), ale nevím, zda s tím jde regulerně takto obchodovat.
Moderátor
Vcera som kupil jednu bankovku 20k 1913 s DO (1.).
Podla mna falosna bude, alebo len nedostatok farby?
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
> numpszi > obličej má jiné stínování... netisklo to víc tiskáren (jako u nás 5 Kč/1919 - tam jsou taky trochu odchylky)? Pokud můžeš, pošli mi fotku mailem ve větší velikosti (obou), docela mě to zajímá - chtěl bych vidět detaily pro porovnání.
Moderátor
este toto je zaujimave:
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem tady moje vyjádření lépe a detailněji ;-)
Registrovaný uživatel
Pekne, zajimalo by me u toho falzifikatu, jak je na tom kvalitativne papir?

Jeste bych se chtel zeptat k 500/1919 Meszaros, podarilo se mi ho nahodou tedka sehnat, akorat vsude se pise o seriich 20-23 a muj kousek je serie 15. Je tahle serie necim jina nebo vzacnejsi nebo neco podobneho?
Moderátor
To ne - těch ze série 20 - 23 bylo vyrobeno nejvíc, tak se tzv. vypíchly
Registrovaný uživatel
Jumbo napsal
Jeste bych se chtel zeptat k 500/1919 Meszaros, podarilo se mi ho nahodou tedka sehnat, akorat vsude se pise o seriich 20-23 a muj kousek je serie 15. Je tahle serie necim jina nebo vzacnejsi nebo neco podobneho?


Pokud je to dobový padělek, tak to nemusí být Meszaros, falz v době platnosti bylo velké množství. Sám jsem měl cca před 10-15 lety ve sbírce 2 dobová falza a nebyl to typ Meszaros.... ;)
Registrovaný uživatel
Podle znaku to vypada na Meszarose, jestli je zajem nahodim foto, dnes mi prisla :)
Registrovaný uživatel
Vložená reklama administrátorem smazaná.
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 22. 9. 2009, 11:35. »
Moderátor
Numismatika BARON napsal
Vložená reklama administrátorem smazaná.


su tam aj falsifikaty? :D
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 22. 9. 2009, 11:36. »
Moderátor
len pre zaujimavost:
http://www.sme.sk/c/3664995/kolkovu-aferu-riesi-sud-po-14-rokoch.html
Registrovaný uživatel
http://usti.idnes.cz/falesne-bankovky-200-eur-0bs-/usti-zpravy.aspx?c=A140707_2080061_usti-zpravy_alh
Registrovaný uživatel
Že by hanes? ;)
Moderátor
před měsícem jsme u nás na pobočce na toto měli přednášku i s ukázkou jednoho takového padělku. Kvalita těchto falz je úchvatná
Registrovaný uživatel
Ak pôjdete kuknúť Sacré Cœur v Paríži, tak v obchodíku so suvenírmi na pravej strane Rue de Steinkerque pri pokladni môžete vidieť falzifikál 50 EURovej bankovky. Nie je taký dokonalý ako spomínaná 200 EURovka, ale bežný smrteľník nemá šancu odhaliť, že to nie je pravá bankovka. Nemá síce kovový pásik a číslice s premenlivou farbou, ale má výborne urobený hologram. Bohužiaľ bankovka nebola na predaj :(
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
jasny podvod - od pohledu evidentni kopie a jeste mizerne urizla.
http://aukro.cz/vyroci-140-let-josef-manes-tisk-stc-n-unc-i4485906047.html
Registrovaný uživatel
Nebude to jen vystřižené z nějakého pametniho listu? Mám pocit ze jsem to někde videl možna to mám i doma
Registrovaný uživatel
Jumbo napsal
Nebude to jen vystřižené z nějakého pametniho listu? Mám pocit ze jsem to někde videl možna to mám i doma


no original to urcite neni, protoze ten tisk ma ochranne prvky a ty na te fotce nejsou. Tipuji kopii z obyc. tiskarny a jeste mizerne strizenou, protoze to tam neni cele.
Registrovaný uživatel
Já bych souhlasil s Jirkou, je to dost mizerné a navíc drzé. Originál to ani omylem není - možná snad je to i vytištěné z mailu nebo nějakého webu. Oproti originálu to působí dost "lacině" - mj. proto, že tato "bankovka" je (v originále!) reprezentativní ukázkou možností STC.
Registrovaný uživatel
a tady je dalsi jasny dukaz

http://aukro.cz/140-let-josef-manes-90-i4415114477.html

klasicke PREKUPNICENI a navic jeste s pohadkou, ze se jedna o original ...
kupujici (nyni prodavajici) dobre vedel, co vyhral (a co ted prodava) - je tam napsano: Jednostraná-kopie
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
a tady je dalsi jasny dukaz

http://aukro.cz/140-let-josef-manes-90-i4415114477.html

klasicke PREKUPNICENI a navic jeste s pohadkou, ze se jedna o original ...
kupujici (nyni prodavajici) dobre vedel, co vyhral (a co ted prodava) - je tam napsano: Jednostraná-kopie


ale co se divit? vždyť prodejce (spíše překupník) mar***9 je již tímto vyhlášenej ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Padělky a podvody » Falzifikáty a sběratelství

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1