Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Falzum na 40. aukci u Katze : 3h 1962 R " POZOR"

Vykupminci.cz
Numisargo

Falzum na 40. aukci u Katze : 3h 1962 R " POZOR"

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jedná se u toto falzum:
https://www.katzauction.com/lots/view/1-434QP6/czechoslovakia-3-haleru-1962-ngc-ms-63-rare

Ačkoliv je v certifikaci NGC je to na 100% falzum.

Nekupujte falzum , které se běžně prodává za 200kč na této aukci za 50ti násobek!!!
Callimer
Registrovaný uživatel
Certifikacím NGC zejména u československých (a nejen hliníkových) rarit nelze skutečně mnohdy věřit, zajímalo by mě, kdo je tím "znalcem", který tam o tom rozhoduje ....
Co konkrétně Vás vede k určení tohoto falza? U 3 hal 1962 to je totiž mnohdy hodně obtížné určit ...., třeba mi doplníte znalosti a poznatky čerpané např. z prací pana Havla ... Děkuji
Moderátor
Mince je opravdu podezřelá.. Drobný nalitek v horní části oblouku na čísle 3 a hlavně její celkový zašedlý vzhled..chtělo by to lepší fota za denního světla..
Na druhou stranu v provedení velmi zdařilá v detailech docela ostrá , odlitek bych vyloučil.. Metrologicky nelze ověřít (rozměry, váha)..kontrola hrany taktéž vyloučena..
Za mne koupi takové v mince bych se raději vyhnul, nelze s jistotou potvrdit ani vyloučit falzum..
Registrovaný uživatel
Toto by mal byť originál, na porovnanie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tohle je foto.. 👍
Ano je to originál, známky po oběhu, nehledě na drobný nalitek(korozi) na trojce pod hvězdou..
Registrovaný uživatel
nechcem robiť reklamu ale v slabe je aj na Aukre jeden 3 halier 1662, tak to bude asi jedna rodina :D s tým u Katza

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Numismatika aukce » Falzum na 40. aukci u Katze : 3h 1962 R " POZOR"

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1