Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Farebné drahé kamene.

Vykupminci.cz
Numisargo

Farebné drahé kamene.

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Máš 101 karatový rubín a idú sa blahom rozplynúť... ;) ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Miluju elbaity....
včera mi přišel maličký kousek, má sotva něco málo přes gram, ale i když je to takový drobeček, mám z něho obrovskou radost....
Má jemný nádech do modrozelena a místy růžova... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Máš 101 karatový rubín a idú sa blahom rozplynúť... ;) ;)

úžasná barva :)
Registrovaný uživatel
.. ještě jeden miláček elbaitek...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Musím se na něho chodit dívat... jeden kámen a kolik může mít barev ....
Elbaity jsou fascinující drahokamy. Foťák tu krásu prostě nezachytí (i když Vita by to asi dokázal :-) )
Co kus, to originál a jeden krystal může mít několik různých barev... jsou prostě úchvatné.... a je úchvatné, co ta naše příroda vůbec dokázala vytvořit...
Na živo je to krásný kamínek a raduji se z něho týden jak malé dítě :-)))

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Korunka, taká maličkosť a akú radosť dokáže spôsobiť...
Dúfam večer berieš na nočný stolík? ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
To ne, ale než jdu spát, jdu se na něho podívat :mrgreen:
Registrovaný uživatel
A protože v poslední době žiju turmalíny, které mne momentálně hodně uchvátily, tak jsem si koupila další vzoreček elbaitu "vodního melounu". Uvnitř opět růžový krystal a kolem zelený vnějšek.... já ty turmalíny prostě miluju :lol:

Je to opět maličký drobeček za pár korun, jenže jsou tak krásné, nemohla jsem odolat. Je to krystal, na který narůstá další krystal...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další naprosto úžasný miláček do sbírky... no nejsou boží??? Píšu miláček, protože stály pecku a druhý holt půjde.... ale, no, nejsou úžasný?
Paprok Afghanistán, 11ct a 5ct.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
... tak zase nějací mazlíci...
turmalíny:
Indigolit- není sice čistý, ale je to hezký velký kámen
a estetický elbait z Afhanistánu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak jak to tu pozoruji, elbaity sbírám jen já :lol: :lol:
Ale copak jde odolat, když jsou tak krásný? :D
Co kus, to originál a ty barvy....

1. zelený elbait s růžovou špičkou prorostlý v křemeni (miluju tyhle hříčky přírody...)
2.krásný ukončený růžový elbait s tmavým zakončením
3. neuvěřitelný vzorek tmavě zeleného elbaitu přecházejícího do krásné růžové, má pouze tři prasklinky, takže vhodný k broušení, ale nedám..... :lol: musí zůstat takto krásný... brousit se nebude :lol:
4. krásná drůzka světle fialových elbaitů se zelenou špičkou....

Omlouvám se za kvalitu fotek, foceno mobilem...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Máš to pekné korunka.
Ja dávam prednosť surovine ktorá je vhodná na šperkárske použitie, svoju zbierku cca desať rokov nazad som väčšinou podaroval.
Prevládali lokality Slovenska, niečo málo Morava, torzo zbierky boli vzorky drahokamov zo sveta.

Držím palce v zhromažďovaní " Tvojich pokladov".
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Moc děkuji :-)
Registrovaný uživatel
Ružový diamant stiahnutý z akcie z Christie's bol údajne ukradnutý majetok. :roll:

13,15-karátový, intenzívne ružový diamant stiahnutý z nedávnej aukcie Christie's v New Yorku bol údajne súčasťou podvodu zahŕňajúceho šperky v hodnote približne 90 miliónov dolárov.

Smaragdovo brúsený kameň, ktorý mal pri predaji 6. decembra odhad až 35 miliónov dolárov, bol pred aukciou náhle bez vysvetlenia stiahnutý. Súdne dokumenty, ktoré odhalila Court Watch, však odhalili, že ružový diamant bol v skutočnosti ukradnutý bohatému občanovi v katarskej Dauhe.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
.. krásný... ten tak mít :-)
Registrovaný uživatel
Včera mi přišel dárek k Vánocům. Drahokam, na který jsem se dívala rok... už je doma na podstavečku...
Jak jinak, elbait - Afghanistan
Váha cca 5g, v turmalínu krásně přechází 4 barvy (dva odstíny zelené a dva odstíny růžové...)
Zadní stranu má bohužel odlomenou, ale přesto je to alespoň pro mne, fantastický kámen.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...korunko a mince nic?Poslední dobou jenom krásný kameny ,zanevřela jsi?
Registrovaný uživatel
Po pravdě? Ty ceny mincí šly v poslední době tak šíleně vysoko, že už koupím něco jen výjimečně...ale občas kupuji také... jen už méně, na vše není...a spíše není čas, nebo nejsou tak extra, abych se s nimi mohla chlubit :-)

Ale pravda je, že těmi turmalíny si plním sen..... vždy jsem chtěla mít sbírku turmalínů... roky......... byl to můj životní sen... a teď si ho plním.
Měla jsem od dětství několik snů a za celé ty roky jsem si skoro všechny, možná že už vlastně asi úplně všechny, splnila....
... až mne to děsí... Některé sny jsem měla od dětství a vše jsem si už splnila- Třeba vyrýžovat si zlato, najít si svůj vltavín, koupít si tetradrachmu se sovou, ... a tak podobně.... mít sbírku turmalínů bylo mé, snad už poslední, nesplněné přání... Teď už ji také mám... a když něco chcete tolik let a najednou to máte, je to obrovská radost... neskutečně mne těší... roky jsem na to čekala....

... co bude dál, když už vlastně teď žádný nesplněný sen nemám? :?
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 25. 12. 2022, 22:03. »
Registrovaný uživatel
...najdi si rychle něco jinýho a hlavně nikdy neříkej nahlas ,že máš všechno co jsi chtěla...můj táta před 12 rokama ,před setkáním se svejma kamarádama v pátek večer vzal mámu okolo ramen,setkání měl v sobotua pronesl větu ...máme to hotový ,všechno jsem stihl..a ve čtyři hodiny ráno v sobotu si pro něj přišla...já nemám nic hotovýho a nikdy mít nic hotovýho nebudu...třeba jí asponˇ na chvilku ojebu
Registrovaný uživatel
Tak tak, jedna z teorií říká, že jak má člověk hotovo, jede dál...
Registrovaný uživatel
ramires napsal
...najdi si rychle něco jinýho a hlavně nikdy neříkej nahlas ,že máš všechno co jsi chtěla...můj táta před 12 rokama ,před setkáním se svejma kamarádama v pátek večer vzal mámu okolo ramen,setkání měl v sobotua pronesl větu ...máme to hotový ,všechno jsem stihl..a ve čtyři hodiny ráno v sobotu si pro něj přišla...já nemám nic hotovýho a nikdy mít nic hotovýho nebudu...třeba jí asponˇ na chvilku ojebu


No právě, to je to, co mne docela děsí, že už jsem si vše....
A tak musím vymyslet další sny a přání....
Hele, ono to půjde.... já vymyslím další přání a teď mne jedno napadlo....
Chci najít vltavín nad 40g.....
To se jen tak nepovede :-)))))))))) To tu budu ještě dlouho... :D
Registrovaný uživatel
Americká hviezda televíznej reality show Kim Kardashian kúpila Attallahov kríž, jedinečný ametystový šperk, ktorý princezná Diana nosila pri zvláštnych príležitostiach.

Obrázek vložený uživatelem

Kardashian kúpila prívesok za cca 200.000 USD v aukcii Sotheby’s London Royal and Noble, pričom v posledných piatich minútach predaja porazila troch ďalších záujemcov. Podľa Sotheby’s bola výsledná suma viac ako dvojnásobkom predaukčného odhadu.

Obrázek vložený uživatelem

https://www.prestigeonline.com/hk/style/jewellery/kim-kardashian-buys-princess-diana-attallah-cross/
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Sběratel Luboš Blaha vystavil obří kus zlata, který prospektoři našli před 40 lety v Kalifornii
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
To predstavuje 666€/gram zlata. To je celkom šialená cena :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Cena vysoká, ale tam sú iné pravidlá pri kúpe.

Mnoho dlhodobejšich ťažiarov zlata majú t.č. na zberateľov nugetov a podľa tvaru nugetu ceny poriadne nad burzovú cenu zlata.

Máš ako pri raritných zlatých minciach, obrazoch, atď...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 >

Sběratel.com » Minerály » Farebné drahé kamene.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1