Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Farebné drahé kamene.

Vykupminci.cz
Numisargo

Farebné drahé kamene.

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
... "povinný počet kaliet" ... ???
- kaleta je tzv. závěrečná ploška pavillonu, jen jedna, kdysi téměř povinná, dnes se obvykle nebrousí, protože na rozdíl od starých "mistrů" se dnešní brusiči dokáží fasetami trefit do jednoho jediného bodu (tzv. apex), pouze u velkých kamenů (cca nad 100 ct a více) se jistý brusič vyjádřil, že je obvykle dělá, velice miniaturní, a to jen proto, že apex u takoých kamenů může dojít k úhoně, a s tím lze souhlasit), a samozřejmě jsem tím nemyslel, že brusič může přidat jednu fasetu libovolně kde mu to zrovna vyjde...

... "zatial ostatné druhy farebných kamenov nemajú tak zmapované kde a pri akom uhle sa dosiahne nalepšia brilancia obrúseného drahého kamena" ...
- ale mají, ale mají, opakuji, vygůglovat třeba www.gemologyproject.com, tam je vše

... Možno niekde vynikne kamen brusený pod uhlom 65% a niekde stačí len 55% momentálne píšem o okrúhlom bruse , pri bruse typu brazílska princezná , mogul a podobne je možno potrebné dodržiavať iný uhol ???

- opakuji, vygůglovat třeba www.gemologyproject.com, tam je vše, tak jednoduše problém nestojí, na takto položenou otázku se jednoduše odpovědět nedá; pokud vím kámen "Brazilská princezna" je pojmenovaný broušený topaz o hmotnosti cca 22 tis. ct

... "Iná kryštalická sústava je napríklad korund a iná beryl , prípadne spinel"
- takto problém nestojí, nejde o krystalovou strukturu, jde o optické vlastnosti materiálu obecně, o indexy světelného lomu a k tomu odpovídající rozmezí vhodných úhlů koruny a pavillonu, přičemž právě u pavillonu je důležitý tzv. kritický úhel ...

Za léta, kdy se o obor DK zajímám (od r. 1987) jsem se seznámil s mnoha českými brusiči, nejeden kámen jsem nechal vybrousit, a sám jsem se základům fasetové broušení učil u jednoho z nich v letech 1993-1994, ale ani broušeným kamenům ani broušení se dnes nevěnuji a věnovat nehodlám.

A mimochodem, co jsem napsal o způsobu zpracování onoho rubínu, na 100% platí i o onom výše prezentovaném paraibá turmalínu (nepochybuju o super kvalitě samotného materiálu), je to jen obyčejný kruhový briliant bez fantazie (že by portugalský brus?), a doufejme, že je to špatná fotka, protože náběh na efekt rybího oka je na něm více než patrný. Též celkový vzhled tohoto šperku je slušně řečeno ubohý, přeplácaný vším možným barevným, kdyby měli o půl kila dalších barevných kamenů více, tak to tam naplácají, jen ať to hodně stojí - jaký rozdíl oproti např. českým secesním šperkům..

ale to je jen můj názor.

ale to je jen můj názor
Registrovaný uživatel
Brazílska princezná je brus , mal som niekolko vačších kamienkov .
Možné je ,že dostal pomenovanie po prvom bruse .

Nepoznám odpoved na moju otázku , brúsiš kamene ,alebo to máš ako hobby ?

Osobne poznám asi troch brusičov čo vedia exelentne brúsiť v našej bývalej krajine, ale pokiaľ je toho viac ks. je lepšie dať nabrúsiť v Azii.

Najradšej mám kamene už s certifikátom tam je vyriešené všetko. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
to grofik:

ano, je to možné, Brazilská princezna je jméno obrovského topazu, tuším, že bezbarvého, nebo modrého - nevím přesně, je to možné, že je podle něj pojmenovaný i brus,

ne, nebrousím, nesbírám, broušené kameny mně dnes už nezajímají, připadají mi přitažlivější ty obyčejnější věci, které si člověk může sám na poli nebo v pískovně najít či vykopat,

jako například obyčejné křišťálky z Jeseníků, nebo záhnědka z Českomoravské vrchoviny, nebo právě acháty od Příbora (které jsem tu již prezentoval)...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nie je to celkom on , ale dá sa pozrieť ;)

http://www.youtube.com/watch?v=UO2OQhpvzJ0
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
to grofik:

Odkaz pro laika efektní, ale jinak - surovina zdá se co do barvy, čistoty i velikosti špičková, ale zpracování (brus) zřejmě typicky domorodá práce ...

a nedejte se obelstít (třeba na burzách minerálů) - v záři silných lamp na stolech obchodníků bude svítit a blýskat se i střep z pivní flašky, to oni nasvítit umí,

ale brilanci kamene je lépe posoudit v polostínu - například pod hranou desky stolu a zaclonit kámen ještě rukou, tak se skutečně kvalitně zpracované kameny projeví ihned - rozzáří se ("pochytají" totiž i zbytky světla a maximálním způsobem jej pak "vrátí" skrz tabulku do oka), no a ty špatně vybroušené prostě "zhasnou".

Špičkové originální brusy barevných drahých kamenů (dále jen BDK) najdete jinde než na ebajách a jutubách ;)

například: http://www.oneworldgemstone.com/

na takových stránkách je obvykle u každého kamene uvedeno:
Original Design by ...... Faceting by ..... protože autoři těchto dizajnů a brusiči mohou být právem na svou práci pyšní.

... ale to je jen můj soukromý názor.

PS: cizí fotky z oněch stránek zde dávat nebudu ;)
Registrovaný uživatel
´Kilogram suroviny rubíny lokalita Afrika .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
to grofik:

ahoj, našel jsem odkaz, jsou tam fotky největších broušených topazů:

http://www15.plala.or.jp/gemuseum/gestry-wldflwr.htm

a je tam i Brazilian Princess (15 cm, 21005 ct), jak jsem ji o něco výše zmiňoval,

s pozdravem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) kpt v 19. 11. 2013, 19:47. »
Registrovaný uživatel
Pohľadám v archíve ja som mal smaragd s takým brusom brazílska princezná.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nech sa páči kpt. brus brazílska princezná smaragd váha už sa presne nepamatám 3.86 ,alebo 4.35 ct. trochu špatne nafotený farba v skutočnosti bola zelenšia.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Niektoré valóniky z predošlého príspevku , taká kvalita rubínu už môže byť. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
hmm, to je už jiný kafe...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Prvú fotku som úmyselne špatne nafotil :D .
Svetlo je mimoriadne dôležitá záležitosť. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zaujímavá informácia.

Hong Kong - jadeitový náhrdelník zo sponou od Cartiera bol predaný za 27.400.000 dolárov na Sotheby pondelok , aukčná sieň stanovila odhad vo výške 12 miliónov dolárov a je to nový svetový rekord pre predaj jadeitových šperkov .

Náhrdelník obsahuje 27 kuličiek vo veľkosti od 15,40 do 19,20milimetrov .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zaujímavá aukcia´20.mája bude v Los Angeles , do predaja pôjde 27 ks. rodochrozitov odtiene svetlo ružové vzácny čerešňový - červený odtieň .

Predajná cena sa odhaduje od 200.000 do 250.000 dolárov . Rodochrozity pochádzajú z náleziska Kalahari v Južnej Afrike.

Dnes už nefunkčná ťažobná lokalita.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Akvamarín, Gilgit, Pakistán, rozměr vzorku 47x34x25mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hmm pekná vzorka , byť akvamarín väčší môže kľudne zaradiť do investičnej kategórie.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Vita napsal
Akvamarín, Gilgit, Pakistán, rozměr vzorku 47x34x25mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

No, být to (o dost) větší ... :twisted: (Těžko říct co mi to připomnělo 8) )
Registrovaný uživatel
[quoteNo, být to (o dost) větší ... :twisted: (Těžko říct co mi to připomnělo 8) )]

Zrejme jednoduchý vešiak na kabáty ti to pripomenulo. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Jo, to bude vono! :P
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Jo, to bude vono! :P


No to by mě zajímalo co uvidíš v tomhle :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekný akvamarín ako vzorka , nevhodný na brúsenie .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Pekný akvamarín ako vzorka , nevhodný na brúsenie .


Vím, že se primárně zajímáš o broušené kameny ale přesto se tě zeptám.
Když by jsi měl takovýhle vzorek v adekvátní velikosti a v perfektní brousitelné kvalitě krystalu - tobě by nebylo líto to zničit ? :shock:
Registrovaný uživatel
to Vita; perfektné kúsky sú predurčené na brúsenie a následne používané v šperkárskom priemysle.

Kolobeh života , aj tam niečo málo necháš ako vzorku ostatné spotrebujeme. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Vita napsal
Pavel_III napsal
Jo, to bude vono! :P

No to by mě zajímalo co uvidíš v tomhle :mrgreen:
Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem

Když pominu špalek, tak kdyby to nebyl šestihran, připomínalo by to "Do Měsíce" od Meliése! 8) :twisted:
Registrovaný uživatel
to Pavel_III :

No neuvěřitelný - tomu říkám fantazie a tvůrčí mysl !
"Do Měsíce" - to je ono - jen kdyby ten akvoš byl jen malinko víc našikmo - takhle to bude holt jen šestihranej špalek :mrgreen:

Ale furt lepší "Do Měsíce" než někam "jinam" :mrgreen: protože při tvý fantazii by ti to mohlo připomínat i deset jiných zajímavých věcí :mrgreen:
Takže dík za "Do Měsíce" ale v podstatě i ten "jednoduchý věšák na šaty" jsi docela trefil - jednu chvíli jsem tě měl v jistým podezření, že chceš napsat něco jinýho ale naštěstí jsi v tom správně(a dá se říct na poslední chvíli a za vydatné pomoci grofika) uviděl "věšák na šaty" . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Farebné drahé kamene.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1