Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » FDC ocenění

Vykupminci.cz
Numisargo

FDC ocenění

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Uvedené obrázky státního znaku nejsou ani poštovní známky, ani kolky, ani žádná jiná cenina.
Předpokládám, že podobné věci asi těžko někdo sbírá, takže i cena bude téměř nulová.
Moderátor
Je to poštovní zálepka, která se používala např. na zalepování telegramů. Samotná velkou hodnotu nemá.
Moderátor
Ale třeba je to šance na investici do filatelie! ;) Konec konců, je to nálepka, kterou pošta používala v provozu.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, děkuji moc za odpovědi. Mojí hlavní prioritou je numismatika a i když jsem si myslel, že po smrti otce převezmu jako doplněk i filatelii kterou se zabýval, tak jsem rozhodnutý že fakt ne 😁 určit je, je fakt těžká mravenčí práce - jedna známka s jednou hodnotou a přitom 4 různé varianty barevných přetisků a když už dohledám tu samou barvu, tak je zas další rozdíl jestli má razítko, nebo ne, nebo jestli má razítko obrácený přetisk vzhůru nohama...uf, no musím říct zlatá numismatika 😁 hlavně známky z carského Ruska nebo z Hong Kongu z doby královny Viktorie je fakt umění nějak adekvátně dohledat...nejlepší bude poslat je do světa jako celek ať si s tím pohraje někdo jiný 😁 děkuji moc za Vaše názory a přeji hezký den
Moderátor
Jardo ty Mulreadyovky musely být parádní! Jednu krásnou mám v exponátu. To už je , ale vyšší dívčí a tatínek musel kešeňu hooodně otevřít :D Jinak opravdu nelze míchat koše s baňama tj. FDC novodobé a ty z počátků filatelie. Jsou to naprosto rozdílné světy.
Moderátor
pavlinka napsal
Jardo ty Mulreadyovky musely být parádní! Jednu krásnou mám v exponátu. To už je , ale vyšší dívčí a tatínek musel kešeňu hooodně otevřít :D Jinak opravdu nelze míchat koše s baňama tj. FDC novodobé a ty z počátků filatelie. Jsou to naprosto rozdílné světy.

Ano, našel jsem svůj článek, kde to popisuji - cituji:" Jako příklad uvádím vynikající exponát Edwarda Klempky, který vystavoval Velkou Británii. Ve svém exponátu měl několik dopisů s 8 násobnými frankaturami GB1, vícebloky s GB2 včetně dopisu s 6 páskou a Mulreadyho obálky zaslané od 1. dne vydání den po dni snad prvních 10 dnů. Též unikátní návrh Mulreadyho obálky podepsaný Rowlandem Hillem. Přesto tento exponát obdržel pouhých 85 bodů."
https://www.infofila.cz/svetova-filatelisticka-vystava-thailand-2018-r-2-c-6083
Přiznám se, že tento exponát se mi líbil více, než exponáty, které získaly hlavní cenu výstavy, i když byly vynikající. Jurymané ze Spojených arabských emirátů tam Evropany hodnotili velice nízko. A Evropané mlčeli a souhlasili...
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za rozvíření diskuze nad fdc, potažmo jinými způsoby prezentace známky.
Já k tematu ještě podotknu.
Nezabývám se filatelií dlouho, ač již jsem duchodce.
A protože chci o filatelii něco vědět, nestačí mi kupovat známky, ale také jsem si sehnal staré edice časopisu filatelie. Abych se o všech aspektech tohoto lidského snažení něco dozvěděl.
Ale přiznám se, že časopis, který jsem již přelouskal od dávných let do roku asi 1995 mě velmi zklamal. Samozřejmě odmyslím politiku, která se články nese ustavičně. Ale opravdu odborných, či populárně naučných věcí o známkách jsem prostě moc nenalezl.

A vrátím se k fdc a obálkám a pohledům. Když jsem překonal otázku množstevní, tedy kam to dát, tak jsem přišel na kouzlo obsahu. Zatímco se samotnou známkou si člověk možná moc nepohraje, nepropátrá, tak pokud dostane takový člověk, jako já, který s filatelií vlastně začíná do ruky dobře provedenou reklamu na známku, tak ho to zaujme a snaží se o vlastních známkách, známkový zemích ale i obsahu známek více porozumět.
Zkuste se podívat na 3 pohledy vydané k 75 letům poštovního muzea Lichtenštejnska a musíte sami uznat, známka samotná člověka nevtáhne hned do děje, ale tyto pohledy musí člověk ocenit a povzbudí jeho zvědavost.
Samozřejmě hodnota malá, ale přesto krásná ukázka poštovní práce. V dávných letech, i zcela nedávno.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
koolabs napsal
...musíte sami uznat, známka samotná člověka nevtáhne hned do děje...

S tím souhlasím.
https://www.fler.cz/zbozi/prvni-jizda-vznasedlo-1969-fdc-celistvost-12254555
Registrovaný uživatel
dobrý den
nevíte někdo, zda-li katalogy uvádí toto fdc? U michelu mám pouze ohodnocení známek 507-508, , ale fdc začínají až v pozdější době, děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tato FDC je pravděpodobně soukromá, proto ji nenajdete v katalogu. Na prodej jsou k tomuto výročí královny možná desítky různých druhů obálek a lístků, nejrůznější razítka příležitostná a denní s datem 31.8.1948
Registrovaný uživatel
Děkuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » FDC ocenění

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1