Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Fenig

Vykupminci.cz
Numisargo

Fenig

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dracku - děkuji za veřejné odsouzení ...... beru to od tebe ale jen tehdy, pokud sis nikdy žádnou kopii neudělal(dovol, abych o tom vážně pochyboval- mrkni třeba do svého PC :D )
A k dalšímu postřehu o dostupnosti nimismatické literatury - prosím tě, když už jsi takový moralista a soudce z lidu, poraď začínajícím sběratelům, do kterého že knihkupectví, odborné prodejny a nebo na kterou pobočku ČNS si zajít, když by si chtěli koupit třeba Cach I-IV a nebo Halačku.
Určitě ti budou vděční a pokud jim doporučíš veřejnou knihovnu, tak ani tam to většinou nemají a pkud ano, tak tam mají kopírku, kde si tu stránku za 2,- Kč stejně uděláš :D
Tak nezapomeň - každý dobrý tip se cení !!!! ;)

S pozdravem Lak
Registrovaný uživatel
lak: Musím Ti odporovat, nedávno se mi podařilo koupit Cacha I-III a Halačku I-III.
Nebudu psát kde, ale bylo to na internetu a mohl si to najít každý. Dohromady mě všech šest knížek vyšlo na 1000 Kč, stačí jen trocha trpělivosti a hledání.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
Ahoj Milstr
I já jsem na tom s Cachem podobně - byl sice dražší, ale našel jsem ho.... Jen jsem chtěl naznačit, že sehnat tyto knihy není běžná záležitost a za "rozumnou" cenu už vůbec ne - chce hledání a zase hledání a kus štěstí. Takže dostupné nejsou a tak tedy kopie je řešení....
A propos Halačku sháním docela neúspěšně :'(
Moderátor
V spomínanom náleze som po dočistení našiel ešte tri ďalšie fenigy, resp. jeden fenig a dva polovičné. Potreboval by som poradiť. Zatiaľ prvý fenig, predpokladám že sa jedná o fenig Přemysla Otakarara II.?


Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ďalšie dva polovičné fenigy sú pre mňa absolútnou záhadou. Polovica prvého (na obr.) akoby mala časť opisu, teda predpokladám, že vidím dobre...


Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Druhý fenig vkladám dve fotografie tej istej strany, otočené o 180 stupňov, pretože neviem ako to má byť. :) Skúsi niekto, vidíte v tom niečo? Ďakujem za všetky prípadné postrehy...


Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to archypov: první půlka je fenik Cach 971, druhá půlka je malý brakteát Cach 954. Obojí Přemysl II.
Moderátor
Všechno Přemysl Otakar II.

1) mincovna Vídeň, CNA - B 174, tedy na 90%, uprostřed by měla být hlavička
2) Morava, dvoustranný denár Cach 971
3) Morava, malý brakteát Cach 954, opět na 90%, kráčející dvouocasý lev zleva
Moderátor
Super, ďakujem veľmi pekne. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Fenig

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1