Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand I. (*10.3.1503 +25.7.1564)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I. (*10.3.1503 +25.7.1564)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Barvitek: Numismatika Ostrava je předražená. Ty denáry mají reálnou cenu kolem 100 - 150Kč. Při troše štěstí seženeš za tři stovky skutečně krásný stav.

Ale jinak chválím, že jsi svůj dotaz docela správně umístil sem, protože sekce Mince Habsburků slouží k identifikaci, dotazům a chlubení se mincemi daného panovníka, v tomhle případě Ferdinanda I. Někteří totiž chodí na tohle fórum už dlouho a stále se to nejsou schopni naučit :twisted:
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 15. 6. 2012, 20:41. »
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny,
vkládám fotky k pokochání, si myslím, že sem patří.
Ještě k cenám v OV. Trošku bych se chtěl zastat obchodníka - z jakéhokoliv oboru činnosti. Podle mě, ať si ty mince prodává prodává třeba 500 kč za kus. Rozhoduje nabídka a poptávka. Když někdo nechce, nebo nemůže dát energii do shánění levnějšího kousku, ať si připlatí za servis. add.2: podle mě v ceně je 20 procent DPH, které spolkne nenažraný stát, nájem, elektřina a další hovadiny.Ať si každý rozhodne, zda je toto vše ochoten respektovat, či ne.
Všichni nemají možnost se dostat k mincím levněji.
Toť pouze můj všeobecný názor na jakéhokoliv obchodníka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pak je zajímavé, že u jiných obchodníků zdaleka tak draho(a hlavně plošně) není... :twisted:
je tedy ale slušné a kolegiální, na dotaz začínajícího sběratele na tuto zkutečnost upozornit, ostatně není důvod živit obchodníka tam, kde má nesmyslné marže zisku(nebo si neumí sehnat materiál?), třeba mu to pak dojde a nasadí časem běžné ceny
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Schimanski napsal
add.2: podle mě v ceně je 20 procent DPH, které spolkne nenažraný stát, nájem, elektřina a další hovadiny.Ať si každý rozhodne, zda je toto vše ochoten respektovat, či ne.

DPH jedině v případě, že jde o plátce DPH (v případě vlastníků kamenných krámků asi vždy).
Schimanski napsal
Všichni nemají možnost se dostat k mincím levněji.

Tak tady nesouhlasím. V době internetu, sálových aukcí, na které může člověk zaslat limity z pohodlí domova a internetových obchodů to většinou je o neznalosti nebo lenosti platit za něco dvojnásobné nebo vyšší ceny. I když chápu, že v případě levných drobných mincí to může někdy přece jen být problém. Tím spíš se vyplatí kupovat sbírkové stavy.
Jinak přístup obchodníků je různý, nejde paušálně třeba říct, že každý obchod bude mít ceny mincí minimálně 2x vyšší než je tržní cena, nejde paušalizovat. Už se mi stalo, že jsem některé kousky koupil v kamenném obchodě koupil i lehce pod cenou.
Moderátor
Dráček: bohužel prodej mincí v nižších cenových kategoriích je docela na dvě věci - sice se dají nejsnadněji předražit a je o ně největší zájem (bohužel), ale výdělek je v každém případě mizerný (když někdo prodá tolar o 1000 dráž, tak si té vyšší ceny ani nikdo nevšimne a bude v tom větší zisk než z pěti drobných mincí za 150). Takže buď se dají prodávat za rozumné ceny, kde vlastně člověk za svou námahu, co do toho vložil, nedostane skoro nic ale má zákazníky a vynahradí si to někde jinde anebo to prostě předraží a bude doufat že si to někdo jednou koupí.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,před chvilkou mě zaujal tento vydražený penízek, http://aukro.cz/haler-ferdinanda-i-1503-1564-r-krasny-stav-i2861999465.html Prosím místní odborníky o identifikaci,nikde to totiž nemohu najít a ještě se zeptám na konečnou cenu,je vyšponovaná a nebo to má takovou cenu,díky všem za ochotu.
Registrovaný uživatel
Tak alespoň poprosím o radu ohledně literatury,kde bych tenhle drobák našel,díky.
Registrovaný uživatel
Krnov
Registrovaný uživatel
Díky,pořád se mi ho ale nedaří nikde najít,na všech fotkách co jsem našel je na rubu velké S,nemáte prosím odkaz na tenhle typ
Registrovaný uživatel
je aj tu na fóre.
Registrovaný uživatel
I přes to že se mi ho nepodařilo najít,děkuji všem za pomoc...
Registrovaný uživatel
Tak jsem to přeci jen našel https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/drobne-peniaze-grosoveho-obdobia_post_-213613#post213613 ten popis je vyčerpávající...Potřeboval jsem o tom trochu víc,jestli je to vládní ražba atp...neví o tom prosím někdo něco víc,než že je to zajímavá mince? Dík a prosím o toleranci mých možná zde někde zodpovězených otázek,jsem tu nový.
Registrovaný uživatel
Zdravím, můžete mi prosím říci něco víc k tomuto černému penízu? Bohužel nevlastním literaturu a tento typ ještě nemám. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
cerny peniz Ferdinanda I., Nech. 115 a
Registrovaný uživatel
Moc dík.
Moderátor
nz, pokud bys mel nejake prebytky techto cernych penez, dej pls vedet.
Moderátor
Jinak doplním Oliho, že toto je jeden z nejstarších typů, a je to jeden z jeho lepších typů. Korunku používal na svých haléřcích už Ludvík Jagellonský.
Registrovaný uživatel
Oliver: OK.
Registrovaný uživatel
kutnohorsky b.p. Ferdinanda s otocenymi 'N'
je to bezne?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
To je normální, jestli dobře koukám tak typ Veselý V.c/13. Veselý tuto ražbu hází do mincovny Vratislav. Nevím jak Halačka.
Registrovaný uživatel
Ve starém Halačkovi je to opravdu pod K.H. typ 78. Do nového jsem se nedíval, jsem nějakej línej jít do knihovny v druhém pokoji... :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dnes jsem obdržel tento uherský denár Ferdinanda I. a jsem v rozpacích, zda se jedná o mincovní značku KB nebo HB. Víc lidí víc zná... a tak bych rád znal i názor účastníků tohoto fóra.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sice trochu vařím z vody a někdo mě opraví, ale mincovna H-B mi nic neříká, bude to podle mne K-B, Huszár 935.
Registrovaný uživatel
Aj podla mna to je K-B(inak je to celkom pekny portret madony aj erb), uvadzam svoj denar rok 1558

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vidím tam len B - neobkreslil by niekto to H, alebo K ?
Veľmi pekný kúsok a ak by tam bolo len B, tak vcelku ojedinelá, alebo aspoň neznáma variácia ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand I. (*10.3.1503 +25.7.1564)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1