Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand I. (*10.3.1503 +25.7.1564)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I. (*10.3.1503 +25.7.1564)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
je to poškodené razidlo, nič viac.
Registrovaný uživatel
To je škoda :-)
U mňa sa nachádza tento ročník zastúpený odrazkom z iného razidla (oddeľovače textu, vonkajší perlovec etc.) skúšal som na webe nájsť rovnaký ako ermanarichov, ktorý by tú chybu nemal - možno cez víkend niekto ešte niečo vyhrabe ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
velmi krasna razba comes .
Registrovaný uživatel
satestsat121 - prvé čo mi napadlo po Vašom príspevku bolo: Bohužiaľ ju len vlastním, škoda, že neviem niečo také vyrobiť - vtedy by mi tá "pochvala" sedela akosi lepšie :-)

no ale späť k ermanarichovmu denáru (na predošlej strane)
Registrovaný uživatel
tu je niečo podobné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ok, ale po vyrobe by to uz bola kopia, novorazba= novodoby brak bez historie, ktoru tato minca ma :)
No a co sa tyka ermanarichovej mince, tak ja to tam K vidim, ale je trocha nedorazene, ako napisal DULA77, podla mna to je chyba razidla, mozno zle vyryte...Mozno pisem z cesty, opravte ma
Registrovaný uživatel
Dula máte dobrý postreh. Mňa presvedčila až taká primitívnejšia superprojekcia. Madona je fakticky identická - vo svojich obrysoch, kruhopisy nesedia, ale to bude rozličným uhlom, pod ktorým boli obe nafotené (ak by sa obe naskenovali a potom porovnali, tak by to malo byť presvedčivejšie). Na perlovci denára na fotke od Dula je ale vidieť istý posun - je tá druhá minca 1555?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za zajímavé postřehy. Fakt je, že Ferdinandove denáry s min. značkou H-B se razily pouze v jediném roce 1543 (Husz. 9440). V roce 1552 se razily s minc. Značkou H-P (Husz. 948). Udělal jsem ještě detailnější záběr, nicméně názor Duly77 - že se jedná o poškozené razidlo, bude asi nejblíže k pravdě …

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To comes. Je to tiež 1555.
Registrovaný uživatel
Hurley napsal
Dovolím si založit téma s tímto prvním Habsburkem v téměř čtyřsetleté nepřerušené vládě této evropské dynastie.
A já si moc libuju v portrétech panovníků (trochu to hraničí s úchylkou :) )
A tak jsem si nedávno udělal radost v podobě tohoto 3 krejcaru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


v které mincovně byla ražena tato ražba???
Registrovaný uživatel
uhorské to nebude, skôr tipujem niečo "predlitavské"

(Unger z týchto vyšších nominálov pri Ferdinandovi uvádza len 18-grajciar a ten má K-B, v tom roku by tam to KB určite bolo, ak by to bola Kremnica)
Registrovaný uživatel
úplné riešenie zatiaľ nemám, ale asi Viedeň, keď porovnávam erby na hrudi "u čierneho orla"
napr.: http://www.coingallery.de/KarlV/Ferd_I_E.htm
Moderátor
Ano je to Viden, razily se ve Vidni, Linci a Hallu a rozeznaji se zejmena podle stitu na prsou orla.
Moderátor
Vídeň, Hahn 115, Markl 186-190, má-li někdo Markla, mohl by určit přesněji
Registrovaný uživatel
a mohl by mi ještě někdo říct přibližnou cenu těch 3-krejcarů???
Moderátor
resim maly problem - spravne urceni vratislavskych grosu. prvni jsem si uz drive zaradil jako MKC 154 (s ohledem na titulaturu), i kdyz vyobrazeni lva (predevsim ocasu) mi nesedi.

druhy bych nyni, opet s prihlednutim na titulaturu, urcil jako MKC 155

urceni v Chaurove sb. mi to potvrzuje s tim, ze kdyz srovnam s ev.c. 285, tak je to lev jako ja mam u 154, ale opis u 155, tudiz zasadni je pro urceni opis (titulatura)

muze byt nebo se pletu?

mimochodem, co si myslite o te zajimave zmrsenine pod ev.c. 278? podle me tam neni jen oprava O a E ale i R a B a lev vypada, jakoby zvracel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Určil bych je stejně...
Moderátor
ok, dekuji :)
Registrovaný uživatel
Zdravím,mám problém s identifikací této mince. Na přední straně je Ferdinand I. na koni v plné zbroji (zleva),mělo byse prý jednat o tolar na podívanou,(opis doslovně i datum souhlasí)jenže tento tolar má na druhé straně jednohl.orla a já mám dvouhlavou korunovanou orlici.Takovou orlici jako má medaile Maximiliána II.roku 1566.(opis i datum doslovně souhlasí)Uprostřed tohoto tolaru je nějaká látka!! ( jako byto bylo ze dvoučástí)váha 40.2g-53mm, z čeho je zatím nevím. Díky za radu.
Registrovaný uživatel
ještě fotka tolaru

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sci fi
Registrovaný uživatel
Vy myslíte,žeje to hloupost??
Registrovaný uživatel
Myslím si, že (podľa opisu) došlo k spojeniu odliatkov dvoch rôznych medailí. Ferdinand 1541 je vcelku známa jazdecká medaila http://www.numizmatikamch.sk/esk/publikacie/kremnicky-renesancny-medailer-kristof-fussel-a-jeho-tvorba/
Druhá strana je datovaná rokom 1566 a predlohu nepoznám.
Či sú to odliatky, to by som si netrúfol tvrdiť, ale ak je tam nejaká látka medzi tým, tak to podozrenie je na mieste.
Že je to nejaký humbug (nech už vznikol za akýmkoľvek účelom) je zrejmé z tých dvoch rozličných dátumov a aj odlišnosťami štýlu akým sú "averz" a "reverz" spracované.
Ale môžem sa mýliť.
Registrovaný uživatel
Dokonca sa mi vybavilo, že som kedysi mal v rukách sadrový odliatok tej Ferdinandovej medaily, ten bol pekne odliaty (hrubý 4-6 mm?) a bol natretý takou hnedo-fialovou farbou (ale to už môže byť 15 rokov nazad) - takže ten odliatok je podľa mňa asi vcelku zhotoviteľný ... (keď už niekto falšuje 50 euro-centy, tak toto by ma neprekvapilo ...)
Moderátor
Vypadá to na šroubovací 1 1/2 tolar, pravděpodobně kombinace líce tohoto - viz zde:
http://www.mcsearch.info/record.html?id=384638
a upraveného rubu této medaile - viz zde - položka 361:
http://www.aurea.cz/Katalog39/39kat0351.htm
Průměry obou kusů by souhlasily.
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 20. 7. 2013, 23:20. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand I. (*10.3.1503 +25.7.1564)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1