Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand I. (*10.3.1503 +25.7.1564)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I. (*10.3.1503 +25.7.1564)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nemohu se dostat na váš profil.Foto má 1,8MB a nejde sem dát.Jiri
Registrovaný uživatel
tu sú fotky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to groš slezský, mincovna Vratislav, mincmistr V.Westermeier, typ Halačka 155
Jeden byl nedávno například zde: http://aukro.cz/ferdinand-i-habsbursky-slezsky-gros-1548-i3719120065.html
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 30. 12. 2013, 19:04. »
Registrovaný uživatel
Díky za určení.Snad se tady brzo naučím orientovat.
Registrovaný uživatel
Mohl by mi někdo říct co je toto za minci?



v katalogu Nummus Olomouc je uvedeno Ferdinand I., denár 1562 KB, ale já to vidím spíš jako nějaký XV krejcar 1612 od nějakého Franty... ;)
Registrovaný uživatel
tak tady je obrázek



Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
na minci je to u portrétu zcela jasně uvedeno v opisu (tedy stačí si jen přečíst), o kterou jde mince a jen mimochodem je z roku 1693....
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Chybně přiřazený obrázek. Jinak já téhle aukci říkám spíše Humus Olomouc.
Registrovaný uživatel
také znám Hummus Praha a Hummus Olomouc...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Jenže v Praze jsem z novějších věcí pár položek koupil velmi dobře na limit. Olomouc je předražená, protože tam jezdí kšeftaři, kteří nakupují pro další prodej.
Moderátor
V Olomouci bylo možné v minulých letech nakoupit antické denáry ve sbírkovém stavu za pár stovek, v aukci Nummus Praha jsem také mincí kdysi koupil. To, že jsou mizerné fotky, je v tomto případě výhoda, ale chce to představivost, pokud se jen limituje :)
To, že to dospělo tam, kam to dospělo (až na vyjímky předražený šrot), je věc druhá..
Jinak položka 91 na aukci NO je padělek, mám dokonce pocit, že jsem ho už viděl v nějaké ČNS aukci. Asi jich tam nejspíš bude víc, ale při těchhle fotkách to říct nejde, bych to musel vidět naživo..
Registrovaný uživatel
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10150778447-historie-cs/214452801400014-nas-prvni-habsburk/video/

Třeba bude někoho zajímat ;)
Registrovaný uživatel
pozdravujem odbornikov, chcem sa poradit s tymito mincami, zacal som sa radit na burze-minci, ale tam mi chlapik odpisal, ze su to mince v srotovom stave....

ale chcem si to potvrdit aj tu, ak su aj mince uplne bezcenne, chcem sa opytat, ze ci je medzi nimi nejaka vzacnesjsia varianta , dakujem:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
srotove nejsou, ale extra stavy take ne. do sbirky patri prvni a snad i treti z prvni fotky a druha fotka, tam uz je to horsi. a to v pripade, ze sbiras na variatny - na ferdinandy je publikace a i nejaka doplneni. pokud chces minci na ukazku, chce to kompleti opis a jasnou kresbu lva.

jinymi slovy, co je spatne. druha mince na prvni fotce je dvojraz, ctvrta mince najasna a z pulky nedorazena, na druhe fotce jsou mince nedorazene a otrele.

zvyk je v soucasnosti takovy, ze jsou blazni, co takove mince kupuji na aukru za 2-3 stovky. tyto horsi stavy je lepe nekupovat a pokud ano, do 50 Kc. vetsi cenu obvykle nemaji. naopak pekne mince se vsim patrnym, u nich je cena 2-3 stovky adekvatni, u cennejsich variant vice.

co se tyce vzacnejsich variant jak je v dotazu - sezen si tu publikaci a podivej se na jejich vyskyt, velmi opatrne lze rici, ze mince s mensim vyskytem (ci v typologii dokonce nepoposane, jsou cennejsi).
Registrovaný uživatel
dakujem Oliver:)
Moderátor
Tady máš odkaz na prvotní článek.

http://www.aurea.cz/lang/cz/BilePenizeF.pdf


Ostatní doplňující varianty najdeš v těchto časopisech :
1. VESELÝ, Roman: Bílé peníze Ferdinanda I. (1526–1564), Numismatické listy 63, 2008, s. 5.
2. HÁNA, Jiří: Tři nepublikované varianty bílých peněz Ferdinanda I. z kutnohorské mincovny, Numismatické listy 65, 2010, s. 65.
3. BUDAJ, Marek, HÁNA, Jiří: Další nepublikovaná varianta nejstaršího typu bílého peníze Ferdinanda I. Habsburského, Numismatické listy 65, 2010, s. 133.
4. GREGOR, Pavel, Strmiska, Miloš: Další nepublikované varianty bílých peněz Ferdinanda I., Numismatický časopis 3/4, 2013, s. 12
5. Richtera, Lukáš : Nepublikovaná varianta bílého penízu Ferdinanda I. typu V.a, Numismatické listy 67, 2012, s.37

To jsou zatím asi tak všechny novější články pro určování ( dalších 6 variant zatím nebylo publikováno ). Takže by Ti to pro určování mělo pomoci.

Všechny tvé mince jsou v tom prvním článku. Takže si je můžeš určit. Lepší jsou na té první fotce 2(vypadá pěkně ) a třetí s křížkem. Donedávna to byla poměrně vzácnější mince, ale poslední dobou se jich vyrojilo hodně. Takže cena šla rapidně dolů.
Registrovaný uživatel
re: pavelgregor, dakujem:)
Registrovaný uživatel
Zdravim, chcel by som sa opytat na rok razby a mincovna je Hall???

dakujem pekne

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
řekl bych Linz...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Diki Dracek, hladam ho uz hodinu
_______________
Registrovaný uživatel
zdravim vas, chcem sa poradit s touto mincou, mozem ju kupit, ale nemam predstavu, co za nu mozem ponuknut......., tiez sa mi ten stav nezda.....dakujem za radu:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
2 eurá. A aj to je asi veľa.
Registrovaný uživatel
o.k.,dik:)
Registrovaný uživatel
Ak chceš pekného Ferdinanda za rozumnú cenu, kľudne mi napíš správu. Zrovna 1527 nemám, ale veľa iných ročníkov.
Registrovaný uživatel
este ma viac denarov Ferdinanda I., ma Ferdinand aj vzaznejsie rocniky?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand I. (*10.3.1503 +25.7.1564)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1