Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand I. (*10.3.1503 +25.7.1564)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I. (*10.3.1503 +25.7.1564)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Možná by náš kolega z Horní Translajtanie zde mohl také předvést nějaké dílo týkající se numismatiky z jeho osobní produkce...
Registrovaný uživatel
Za sebe děkuji všem za cenné postřehy a rady. omlouvám se, že nazákladě mého dotazu vznkají třenice.
Moderátor
Chlapi v pohodě. Dík za podporu. m1234 připomínky beru vážně.

Jde o to, že databáze si nedělá patent na moudrost. Je to soubor informací z článků, které jsem četl. To, že jsem nečetl vše, je problém nedostupnosti určitých údajů, nebo jsem je prostě ještě nečetl, a nebo je ještě nepřenesl do webu :oops: . Ne vše hned stačím převést na web.

Databáze nemá primárně za účel podat světové moudro v oboru numismatiky, ale spíš navést uživatele, kde hledat dál (mezi námi to, co je na internetu nejsou ani 2 procenta toho, co chci zveřejnit ). Pokud nějaký článek vyhodím kvůli tomu, že si myslím, že poskytuje špatné informace, kdo mi dokáže, že dotyčný nakonec nebude mít pravdu, nebo se nebude dát použít pro důkaz sporem? I špatná hypotéza stojí za zveřejnění. A myslím si, že by měla být uvedena.


Minimálně v tom, kam se ubírat. Numismatika není o slepém sledování alfa-samce. Jde o to v té spoustě infromací vybrat tu správnou. Proto uvádím i informace, se kterými nemusím souhlasit, nebo jsou neúplné. Prostě byly zveřejněné, tak proč s nima nepočítat??? Nečiním si nárok na to rozhodnout, co je správně (a kdo ano ), prostě poskytuju informace tak, jak jsou. Na každém je, co si z toho vybere.

m1234: Samozřejmě pokud máte nějaké doplňující informace, určitě mi je pošlete. Rád je doplním. A to nemyslím ve zlém. Pokud možno s citací, aby se dal udělat odkaz (ty zatím nemůžete v stávající verzi využívat, ale určitě na ně dojde. :lol:

Je pravda, že teď na web trošku kašlu, ale dělám denně od 4:30 do 22:00 a o víkendu jsem na služebkách. Takže aktualizace mi dělá trošku problémy (nestačím ani odepisovat na maily). Mimochodem, jestli jste někdo z Jeseníku, můžem skočit na kafe, Půjdu spát až po půl druhý. :lol:

Ale i tak dík za reakce. :P
Moderátor
A ještě jedna drobnost. Uvědomte si i to, že například ke zapsání jedné věty třeba z numismatických listů jsem je musel celé přečíst. Což je asi půl hoďky na číslo (a to hodně podceňuju). Což představuje slabých 150 hodin jen na numismatické listy. Na čtení, plus pár desítek hodin na zpracování a výsledkem je několik stupidních řádků, které si každý trotl umí , po zveřejnění, na Ggooglu vyhledat za pár vteřin. Ale našel by jste je tam před tím, než jsem je zveřejníl???

Jde o to, že to většině lidí nedochází. Že za jedinou blbou větou na internetu se může skrývat několik hodin (v mém případě hodně těžce vydobytých) práce v reálném životě. Proč toto nedělají instituce, které za to berou dotace??? Kdyby to dělali ti, co jsou za to placeni, nemusel bych tím ztrácet čas. :mrgreen:

Ale v poho. Pokud máte kdokoliv nějaké informace, a poskytnete mi je, určitě je zveřejním. Chybí mi především kvalitní fotografie mincmistrovských značek.
Registrovaný uživatel
Ahoj Pavle, já dělám v práci třetinu času ty a stejně nestíhám mince doma ani porovnat, natož sepsat nějakou práci. Dík za tvoje aktivitu, z jejíchž výsledků rádi čerpáme a přijeď si vybrat něco z drobáků!
zdraví P
Moderátor
To víš, že přijedu. Akorát jsem se teď trošku rozšoupnul na Auree. Tak se musím krotit. :lol:
Registrovaný uživatel
To pavelgregor máš môj obdiv. Klobúk dole. Občas tiež niečo napíšem o numizmatike, a tak viem čo to je za prácu. Ešte raz klobúk dole pred touto prácou.
Registrovaný uživatel
Prosím o přesnější určení mince.Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dreier (groš) 1534, mincovna Vídeň
Registrovaný uživatel
Hubáček už se nepoužívá? :mrgreen:
Moderátor
jj ;)
Registrovaný uživatel
Mam otazku razily sa aj posmrtne denare ferdinanda napr. s rokom 1565 vdaka
_______________
zlatak ešte ma len niekde čaká
Registrovaný uživatel
... uhorské áno:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vdaka 8)
_______________
zlatak ešte ma len niekde čaká
Registrovaný uživatel
Zdravím, můžete mi prosím pomoci se zařazením těchto dvou koleček?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Omlouvám se za špatné zařazení.
Moderátor
Ferdinand II., 1/2 krejcar asi 1623, m.Kutná Hora, mm.Šebestián Hölzl

Slezsko, Lehnice-Břeh, Johann Christian a Georg Rudolf, dreier 1619
Registrovaný uživatel
Moc děkuji.
Registrovaný uživatel
Zdravím, nevěděl by někdo, kdo byli mincmistři v Klagenfurtské mincovně za vlády Ferdinanda I. (případně před Ferdinandem I.), a v kterých letech mincovna fungovala?
Moderátor
U ní toho moc nemám. Mám jen to, že mincovala v letech 1581-1591 a mincmistrem byl B.Geitzkofler. Ale to je trošku mimo tvé období.
Moderátor
Mincovna Klagenfurt byla úzce propojena s mincovnou Sankt Veit an der Glan (města jsou m.j. nedaleko od sebe). Činnost mincovny v Klagenfurtu prameny většinou datují do období 1527-1622. Dne 12.prosince 1526 byl jmenován pro obě mincovny jako mincmistr Hieronymus Kirchpucher (dřívější nájemce mincovny v Sankt Veit). Ve funkci mincmistra byl pravděpodobně až do roku 1539. Další mincmistři z doby vlády Ferdinanda I. nejsou pro Klagenfurt známi.
Registrovaný uživatel
Nevěděl by náhodou někdo, co za mincovnu je myšleno v Cejnkovi zkratkou MS ?, za Ferdinanda I. se tam, aspoň tedy podle Cejnka, razily tyto mince -

Raitgroschen (1551,54,60,61)
Denár (1526,28,29,30,31,32,33)
Registrovaný uživatel
MS som nevidel, ale NS áno.
Moderátor
V Cejnkovi znamená zkratka MS Münzstätte = mincovna. V případech které jste jmenoval je tato zkratka vždy spojena s otazníkem, t.zn. že se jedná o neznámou mincovnu.
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegové, mohl by mi někdo pomoct s tím jaké nominály se v letech 1531, 1533 a 1547 razily v městě Kostainica?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand I. (*10.3.1503 +25.7.1564)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1