Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Ferdinand I.

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
už dlouho se tu nic nedělo, tak dám k diskuzi jednu malou kabinetní záhadu. Dostal se mi do ruky jeden vcelku nadprůměrný bílý peníz Ferdy I. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že rub není hladký, jak by měl být, ale jsou na něm evidentně stopy nějaké ražby..... může to být přeražba z jiné mince ... nebo něco jiného ? ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak prerazba urcite nejde vyloucit, mozne to principielne je a stat se to mohlo (a o prerazbe cernych penez na bile se napr. vi), urcite to vyslo levneji, nez vyroba celeho polotovaru (i v pripade mince podobne ci stejne ryzosti, resp. stejneho obsahu Ag). Zcela jiste to ale posoudit v tomto pripade neumim.
Registrovaný uživatel
Zdravím. Pomůže někdo určit tohoto Ferdíka 1546? Jedná se o lepší ročník nebo o běžný? Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chci se zeptat, jestli je tato varianta PG Ferdinanda I. někde popsána? Konkrétně mi jde o rozdělovací znaménko před slovem GROSSI. V Chvojkovi se tahle varianta u roku 1541 nevyskytuje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
je tu nějak v této sekci mrtvo, tak dávám na kouknutí nejstarší typ bílého peníze Ferdinanda, s gotizujícím písmem a ludvíkovským lvem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
to kekule - moc hezký penízek - vypadá to na variantu: Veselý I.a/3
Registrovaný uživatel
Dobrý den, delší dobu sháním pražský groš Ferdinanda I. ve slušném stavu. Neorientuji se v ražbách, poměr stav/cena a proto bych potřeboval poradit. Mohl by mi někdo znalý říci, jakou minimální hodnotu má tento soubor grošu? chtěl bych si nechat tak dva a zbytek pustit, ale nevím, kam až mám jít s cenou, abych moc nepřeplatil. Moc díky za radu
https://aukro.cz/6x-prazsky-gros-ferdinanda-i-6923555848
« Poslední úpravu provedl(a) none-m v 23. 2. 2018, 15:58. »
Registrovaný uživatel
Zdravim zdejsi borce, mohl bych se zeptat zda li to je kutna hora? Bohuzel lepsi fotky nemam. Diky komar

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, Kutná Hora, Jáchymovské mají jiný šmrnc!
Registrovaný uživatel
Zdravím,
dlouho se tu nic neděje, tak vložím jeden zajímavý a celkem i hezký grošík.
Jedná se o novou opisovou variantu, kterou Smělý ani CHvojka neuvádí. Náhodou jsem však pročítal článek o nálezu mincí v opci Plchůvky a tento typ groše se v depotu vyskytl. V článku je určen následovně- Smělý XIII. typ , vnitřní lícní opis varianta c/4, vnější c/3, rub c/4. Klobouk dolů před lidmi, který takový nález zpracují a vydají. P.S. lituji jenom nálezce, který se nedočkal řádného finančního ocenění, ale to už je na jinou debatu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
cooler, díky za uznání, to potěší :)
Registrovaný uživatel
Ještě pro úplnost uvedu k výše uvedenému groši metrol. údaje - 2,95g, 26 mm.
Registrovaný uživatel
cooler - zde prezentovaný groš je chybně popsán. Nejedná se o avers Smělý XIII.c, ten má jiný typ koruny. Groš bych popsal takto:
Smělý XIII.b/3, ale za BOEMIE je dvojice kroužků. Tomuto určení odpovídá i revers.
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
to mitom007 -jo to je možný, nemám u sebe literaturu. Řídil jsem se pouze znaménky v opisech , které odpovídaly nalezenému groši v Plchůvkách, typ koruny apod. jsem nezkoumal vzhledem špatným fotkám ve zmíněném článku. Dík za upozornění, ještě na to kouknu.
Registrovaný uživatel
zde si to můžeš zkontrolírovat:
https://1iq.cz/img/V2r2A/sZ5RC.JPG
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
Máš pravdu, jedná se opravdu o typ XIII.b. Ale nová opisová varianta to je, to sem trefil správně😁. Ještě jednou dík.
Registrovaný uživatel
Pravda, ten tvůj má béčkovou korunu, ani jsem si to neověřil, předpokládal jsem, že sis to určil správně. Ten Plchůvský je celkem špatně vyražený, ale koruna je tam céčková:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Až na tu korunu, jinak by to sedělo.
Registrovaný uživatel
Mám tady další groš na případné podrobnější určení a ocenění. Dík.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Čau chlapi, zkontrolovali byste mně určení podle Chvojky?
Určil jsem si ho jako Chv. 1546 5/g.K, královská koruna
Mám to dobře? Dík.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavel se dal konečně na tvrdou měnu :)

Jsem teď na dovolené, tak snad to ověří jiný kolega.
Moderátor
podle mne to mas dobre, zkrat expozici, jde Ti tam moc fotonu
Moderátor
Kacuro neboj, nedal. Potřeboval jsem jen něco na zatížení listů v albumu, aby se mi sami nepřevracely. :lol:

Oli: Jasný. Ještě dělám pokusy.
Registrovaný uživatel
:twisted:
Registrovaný uživatel
Poprosím o určenie typu chvosta podľa Chvojku. Je to typ GRATIA bez letopočtu. Najbližšie podľa mňa je k typu "J". Dík.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Ferdinand I.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1