Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ferdinand II. ( 1619-1637)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand II. ( 1619-1637)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Páni, videli ste niekde v aukcii, v múzeu alebo v knihe foto dukátu Ferdinanda II. ročník 1620 a 1621? (okrem Huszára). Ten sa pri ročníku 1620 odvoláva na CNH III., a pri ročníku 1621 na Österreichische Münzprägungen 1519-1938. Pozerám, že xerox tej druhej knihy majú v Archeologickom ústave SAV v Nitre. Nevedel by ste mi niekto odfotiť časť venujúcu sa obdobiu 1619-1626? Ďakujem.

Nikto nič? :roll:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Denár Ferdinanda II. 1621 KB, H-1203, U.916.b). Táto minca bola razená len v krátkom časovom období od júna 1621 do 20.septembra 1621, keď sa Kremnice a mincovne dočasne zmocnili cisárske vojská Ferdinanda II. Osobne si myslím, že sa jedná o vzácny denár. Ešte existuje skomolená razba (čítaj hybridná), keď vystresovaní raziči pri razbe averznej strany použili razidlo cisára Ferdinanda II. so všetkými jeho titulmi a pri razbe reverznej strany razidlo Gabriela Betléna s opisom "Princ Transylvánsky". Tak to muselo oboch panovníkov veľmi potešiť. :D
Máte denár Ferdinanda II. 1621 KB v zbierke? Alebo ten hybridný?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Nemám, ani jeden ani druhý :? , na ten druhý ani nepomýšľam a na ten prvý už čakám pár rokov...., takže asi vzácny bude
Registrovaný uživatel
Maroš ďakujem za príspevok. ;)
Moja otázka bola cielená na tunajších zberateľov, aby sa pozreli do svojich zbierok a ja som si potvrdil resp. vyvrátil moju domnienku. Zatiaľ som pregooglil internet a iný kus pre porovnanie som na moje veľké prekvapenie nenašiel. Vždy to bol len nesprávne určený denár Gabriela Betléna 1621 KB. A kontroloval som aj mince v stave po zberateľskej smrti. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
pred pár rokmi som od niekoho cez web kúpil súbor mincí (neviem kedy, neviem cez akú stránku ani od koho...) a ten mal vtedy v ponuke 1621, ale odpísal, že tá je už predaná - fotku som si neuložil :?
Registrovaný uživatel
žiaľ nedala sa mi zväčšiť fotka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ďakujem Dula77. Zase sme o krok vpred. Je to iné razidlo. A všimli ste si, že madona drží ježiška na druhej ruke? Milujem denáre, pretože milujem zaujímavé mince. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
...madona drží ježiška na druhej ruke...


Plus žezlo drží Ježiško a nie madona. Tak je to na všetkých Bethlénových denároch a oboloch (podľa toho sa dajú rozonať od Ferdinandových). Vraj to tak je zámerne ako výraz Bethlénovho odporu voči katolíckym Habsburgovcom.

Takže tento je práve ten hybrid.
Registrovaný uživatel
Ono je to trochu zavádzajúce s tou vzácnosťou. 90% majiteľov týchto mincí ani nevie, že ich má a sú zaujímavé. Len pár nadšencou to sleduje podrobne a tý zrovna na ne nemajú šťastie :P
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Ono je to trochu zavádzajúce s tou vzácnosťou. 90% majiteľov týchto mincí ani nevie, že ich má a sú zaujímavé. Len pár nadšencou to sleduje podrobne a tý zrovna na ne nemajú šťastie :P

Tak s týmto nesúhlasím. Možno tak pred 10-timi rokmi, ale nie dnes, keď si v reťazci nálezca - priekupník - obchodník - aukčná spoločnosť - zberateľ, každý prezerá mince veľmi podrobne, aby za ne dostal čím najviac peňazí.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Fidzi napsal
...madona drží ježiška na druhej ruke...


Plus žezlo drží Ježiško a nie madona. Tak je to na všetkých Bethlénových denároch a oboloch (podľa toho sa dajú rozonať od Ferdinandových). Vraj to tak je zámerne ako výraz Bethlénovho odporu voči katolíckym Habsburgovcom.

Takže tento je práve ten hybrid.

Výborný postreh Sigur! Si nás teraz zahanbil. Podľa mojich informácii sa takýto denár dražil pred 12-timi rokmi na nejakej lokálnej aukcii v Maďarsku.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ja som doteraz netušil, že takýto hybrid existuje a to, čo si písal o ročníku 1621, bola pre mňa tiež novinka. Takže dík za zaujímavé info. ;)
Moderátor
Já ročník 1621 ve sbírce zatém nemám. :'( :lol:
Registrovaný uživatel
Nič si z toho nerob Pavle, to väčšina z nás. :D Od Ferdinanda II. mám kremnické tiež len tie bežné, ale aj pár pekných bratislavských...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak teraz si Fidžimu pichol nôž medzi rebrá :P , takto pekne vyrazené som ich asi ani nevidel.
Registrovaný uživatel
Ešte som zabudol na tento s rovným vrchným brvom štítu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Toz sigure, pridavam sa k dulovi, takto sumerne, s kompletnymi opismi a bez nedorazenia som ich tiez este nevidel
Registrovaný uživatel
Ten posledny je aky rocnik? Somteraz iba na telefone, tak toho moc nevidim
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Nič si z toho nerob Pavle, to väčšina z nás. :D Od Ferdinanda II. mám kremnické tiež len tie bežné, ale aj pár pekných bratislavských...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Ak ma teraz nejeb...ne tak už nikdy :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
: :mrgreen: 5 VZ
Registrovaný uživatel
maros napsal
Ten posledny je aky rocnik? Somteraz iba na telefone, tak toho moc nevidim


1623 a pôvodne vyzeral takto (taká škaredá krusta na povrchu)...na tú krustu som skúsil medenú mini kefku vyrobenú z koaxiálneho kábla, pri čistení som zostarol asi o 5 rokov ale nakoniec jak prekukol (tá fotka je nič moc, v reále je krajší)...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Ak ma teraz nejeb...ne tak už nikdy :shock:


Ja som si to aj myslel, preto ich suším od 2015 v albume bez pocchválenia sa tu na fóre. Ale dnes som si povedal, že to dáš... :P
Registrovaný uživatel
Kurna a neda mi sa nespytat, kam na taketo kusky xodis?, ked ix tefa nerazis sam kdesi na humne za tymi vcelami?
Registrovaný uživatel
1:01 :D
https://www.youtube.com/watch?v=r78MBshGS4Q
Registrovaný uživatel
Tak pridám môj, lebo si myslím, že taký zatiaľ v zbierke nemáš. (ale už si ho videl)
Ján Joachim Edling (mincová značka dvojitá ľalia), razený v Bratislave len 17 dní, od 19.augusta 1624 do 7.septembra 1624, kedy cisár Ferdinand II. definitívne zakázal činnosť bratislavskej mincovne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ferdinand II. ( 1619-1637)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1