Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
denary napsal
škoda,že je to falzum


Denary všechno kazíš :evil:
Límec císaře jablko...
Psal jsem o kontakt rád bych znal podrobnosti k minci...
Registrovaný uživatel
No nebudu podporovat šiřitele falz.Je nové falzum a dost špatné
Moderátor
denary napsal
No nebudu podporovat šiřitele falz.Je nové falzum a dost špatné


A ja se chtěl v soukromí dopidit původu..
Samozřejmě se jedná o falzum, od pohledu detaily v portrétů panovníka, jak jsem uvedl v předešlém příspěvku. Dokonce to vypadá na zlatý falzifikat...
Teď se dozvíme kulový...
Registrovaný uživatel
denary napsal
škoda,že je to falzum

Tusil jsem to, cekal jsem kdo ze znalejsich to napise.
Moderátor
Otravnykomar napsal
denary napsal
škoda,že je to falzum

Tusil jsem to, cekal jsem kdo ze znalejsich to napise.


Tak každý trocha vnímavý si všimne rozdílu ve fotce v obrázku dukátů s Halačky co jsem záměrně zprvu vložil..
Čekal jsem reakci tazatele na mém emailu...
Registrovaný uživatel
Moc dekuju za odkaz na katalog a foto, Barbare - to falzum je jednoznacne, oblicej domneleho panovnika na minci je komicky. Na co bych ale dal krk je, ze se bude jednat opravdu o zlato. Az pojedu priste domu, vezmu vahu a poslu presne rozmery, muzeme to prozkoumat blize.

Ja o tom puvodu mnohem radsi sdelim info tady nez do mailu a nemam s tim nejmensi problem. Prevzal jsem sbirku po otci, postupne se tim prokousavam, preskladavam a tuhle minci jsem objevil mezi jinymi. Co mi bylo divne je, ze se nachazela v sekci beznejsich minci ne v jine sekci, kde jsou slusnejdi kousky - to by potvrzovalo, ze ani pro tatu to nemelo vyznam (+ se jedna spise o doplnkovy kus, sbiral primarne FJI). Bohuzel na zpusob nabyti uz se nemam koho zeptat, ale nejvetsi cast byla tvorena v 90. letech. Dle informaci co mam od tatova nejlepsiho kamarada kupoval ne-FJI cast sbirky investicne, takze hadam, ze to spis byla vyhodna koupe.. Cca 30 let tedy nespatrila svetlo sveta a zas se vrati do trezoru. Nemam zadny zajem na tom ji prodat a uz vubec ne ji vydavat za original.

Dovolim si osobni poznamku - tohle forum miluju, dva roky tu pasivne pozoruju, nacitam, bavi me Vase znalosti. Co me nebavi jsou zabomysi valky o hovne, ktere se napric forem taky objevuji. A dlouho jsem se odvazoval se registrovat, natoz pridat prispevek. A odpoved ‘denary’ o siriteli falz je presne ten duvod proc. Ac odbornych kvalit vas stalych prispevovatelu dosahnu tak mozna pred duchodem za dalsi ctvrtstoleti, tak lidska stranka tohohle fora je mi lehce protivna. Bezny dotaz (dokonce bez obvykle udicky na to ‘kolik to tak muze hodit’) a lup ho tam, ‘siritel falz mezi nami’. Vyprdnete se na rychle soudy, ne kazdy, kdo sem prijde, chce hned vsechny ojebat a zbohatnout..
Moderátor
Díky lajdacisko..
Mimochodem když tak napiš na email, není problém prokonzultovat více věcí , ty žabo-myši války si trefil přesně. Často je lepší řešit věci soukromě..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 14. 11. 2021, 21:59. »
Registrovaný uživatel
Je tam více věcí,ale původ je stejný jako falešné jáchymovské tolary a půltary 1624.Mají tam více společných rysů.Kolega mi mluvil,že by měli pocházet z Maďarska-to nemám potvrzeno.U nás se o nich mluví,jako česko-budějovických falzách,jelikož se to od tuď začalo šířit.Jinak pro zajímavost,tato mince v tomto stavu by stála minimálně 5 milionu
Registrovaný uživatel
Pokud se mohu také vyjádřit k této záležitosti a k příspěvkům, tak bych Ti pane kolego poradil, abys plně věřil názorům "denary". Bez výhrad. Jestli se chceš dopátrat pravdy o pravosti dalších svých mincí a hlavně medailí (ty jsou velmi nebezpečné), dávej je sem postupně k posouzení. Na určitá období se najdou znalci, kteří svému období rozumí. Nikdo nezná všechno a určitě se dobereš rozřazení na pravé a levé.
Moderátor
denary napsal
Je tam více věcí,ale původ je stejný jako falešné jáchymovské tolary a půltary 1624.Mají tam více společných rysů.Kolega mi mluvil,že by měli pocházet z Maďarska-to nemám potvrzeno.U nás se o nich mluví,jako česko-budějovických falzách,jelikož se to od tuď začalo šířit.Jinak pro zajímavost,tato mince v tomto stavu by stála minimálně 5 milionu


No tady se to mele různě, ale z mých zkušeností vím a nejen mých, že mnozí z těch ,, nejzkušenejsich,, ví kulový o takto vzácných mincích, bezesporu jedna se o velký byznys mezi docela úzkou skupinou, dalo by se se tvrdit nejpovolanějšich v byznysu, včetně aukčnich síňí... Dokonce mezi obchodníky lítají jejich(,, falešné,,) znalecké posudky, často s vědomím oněch znalců, kteří nemají ani páru, že něco takového posuzovali... ;)
Moderátor
alfonsoalois napsal
Pokud se mohu také vyjádřit k této záležitosti a k příspěvkům, tak bych Ti pane kolego poradil, abys plně věřil názorům "denary". Bez výhrad. Jestli se chceš dopátrat pravdy o pravosti dalších svých mincí a hlavně medailí (ty jsou velmi nebezpečné), dávej je sem postupně k posouzení. Na určitá období se najdou znalci, kteří svému období rozumí. Nikdo nezná všechno a určitě se dobereš rozřazení na pravé a levé.


Za sebe, zde na tomto fóru mohu doporučit lopeze, opravdu zkušeného a nestraného znalce širokého záběru ...
Registrovaný uživatel
Dekuji moc, vsem! Odbornost uzivatelu, Vas vsech, opravdu nezpochybnuji a rad toho sem budu sypat vice, at uz pro vzdelani sve, tak treba toto muze nejak ‘obohatit’ vas - to si fandim :))

Denary - #758 - tohle doplnujici info hodne pomoho a diky za nej! Do roku 1996 tata mel kancelar v Budejcich takze pravdepodobnost, ze se k minci dostal prave tam, je pomerne vysoka.
Registrovaný uživatel
Dobrý den přeju, tímto bych rád poprosil zkušenější kolegy o určení tohoto 3 krejcaru z Kutné Hory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to ročník 1631. Omlouvám se, mám problém s vložením druhé strany.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer páni. Ferdinand nie je moja šálka kávy, vedeli by ste mi prosím pomôcť s tým čo znamená to písmeno S pod portrétom? Vďaka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
3 Kreuzer 1627, Sankt Veit; Mm. Paul Sigharter Hahn 50a; Herinek 1116
Toto je môj šialok kávy. :lol:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Konkrétní značky jsou určeny pro typ portrétu viz. Popis Fidzi, například zde třeba HM pro typ portrétu Hanse Matze..
Mincovna St. Veit označení používala mezi léty 1624 – 1637
S letopočtem pod portrétem pak mezi léty 1624 - 1629

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dakujem, pani. Predpokladan ze sa jedna o beznu vec, ci?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Dakujem s vasou pomocou som dohladal vsetko potrebne, nasiel som napriklad tu jeden krajsi v roku 2019

https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=3201&lot=1575
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Ten mi udělal radost

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Viking - veľmi zvláštny 3 grajciar. Čo to je?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ten Wolker k tomu byl vlastně zadara.
Moderátor
Arcivévoda Ferdinand (III.), pozdější císař Ferdinand II., 3 krejcar 1607 z Grazu.
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Arcivévoda Ferdinand (III.), pozdější císař Ferdinand II., 3 krejcar 1607 z Grazu.


Jj
Registrovaný uživatel
Kučera díky. Páči sa mi ten neobvyklý portrét Ferdinanda a ešte neobvyklejší letopočet. Mám rád zaujímavé mince. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1