Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Sankt Veit an der Glan, ražba pro Kraňsko
Registrovaný uživatel
To je dobrá věc, leta jsem to neviděl

Kucera napsal
Sankt Veit an der Glan, ražba pro Kraňsko
Registrovaný uživatel
http://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ferdinand-ii-9-7-1578-15-2-1637-_post_-275369#post275369
Registrovaný uživatel
Sigure diky, taky uz jsem to nasel. Jeste ze tyhle stranky tady jsou. Casto jsou velmi prinosny.
Vikingu: jo nevidi se to casto, kamarad se o nej pokousel, bohuzel mu jeho odhad nestacil.
Registrovaný uživatel
Já se přiznám, že jsem čekal i více. Jinak pro ostatní, je to Herinek 1137

Otravnykomar napsal
Sigure diky, taky uz jsem to nasel. Jeste ze tyhle stranky tady jsou. Casto jsou velmi prinosny.
Vikingu: jo nevidi se to casto, kamarad se o nej pokousel, bohuzel mu jeho odhad nestacil.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
dokázal by někdo nacenit tuto posmrtnou ražbu Ferdinanda II.?
Díky moc, Dvojtakt

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mincovna Praha, mincmistr Wolker, do 400,-Kč. Zkus porovnat.
https://www.google.com/search?q=3+krejcar+1638+praha+wolker&tbm=isch&ved=2ahUKEwje6J7Bm4TsAhXJ6qQKHeguD3wQ2-cCegQIABAA&oq=3+krejcar+1638+praha+wolker&gs_lcp=CgNpbWcQA1DjjQRYqccEYPLOBGgAcAB4AIABe4gBlwqSAQM1LjiYAQCgAQGqAQtnd3Mtd2l6LWltZ8ABAQ&sclient=img&ei=GdZtX574IsnVkwXo3bzgBw&bih=924&biw=1280
Registrovaný uživatel
Jedná se o ročník 38, ražba v Praze by měla končit v roce 37, tedy v roce Ferdinandovi smrti.
Registrovaný uživatel
Dvojtakt dva kusy jsem tu dával..Zalistuj zpět.
Ale cena bude asi tržní, moc se jich nedraží.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Ještě jedna zajímavost, už se to tu kdysi řešilo. Mám již druhý kus a portrét rozdílný.
Chyboražba, "posmrtný" tříkrejcar.
Ten vpravo jsem tu kdysi dával, má netypický portrét, vlevo klasický, jako u ostatní pražských 3kr.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Mám dva různý portréty..
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ferdinand-ii-9-7-1578-15-2-1637-11731x12
Registrovaný uživatel
Díky moc!
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
zkusil jsem probírat mince Ferdinanda a trošku v tom plavu.v aukcích vidím rozdílné ceny a tak bych poprosil o radu zda je někde možné vypátrat lepší mincovny nebo ročníky ať neskončí opomenuty. Pokud je někdo ochoten případně pomoct s určením více mincí budu rád. Např. krejcar s tímto rokem se mi nedaří dohledat. Mělo by jít o st.Veit. Předem díky za informace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nikdo neví nebo to mám dát do sekce určování? 🤔
Registrovaný uživatel
Ahoj, je to skutečně 1Kr St. Veit FII, není běžně v vidění. Schovat.
Registrovaný uživatel
Děkuji Viking za reakci, na nume jsem ho našel uvedený myslím jen do roku 28 nemáš tušení proč? Že by se dál nerazily a pak se objevil s rokem 31 je mi záhadou. Je uvedený v nějaké literatuře pokud máš tedy k dispozici... Mincmistr zde značen také tedy není že.
Registrovaný uživatel
Dost casto se prodavaji z ruky, ci v lotech. 1631 je lepsi jak 1626 , ale neni to uplna bomba. Vetsinou stoji dle stavu od 180 do 500 kc. U nas se sv Vit moc nesbira- respaktive neplati .Nebyli by v te kupe nejake ceske razby?
Registrovaný uživatel
Denary diky, myslím že ano. Objednal jsem dnes knihy od Halačky ať zde neotravuju. Vidím že to tu moc nežije, tak to zkusím nějak probrat.
Registrovaný uživatel
Nafotte to po skupinach a dejte to sem a podivame se na to jestli tam mate neco zajimaveho 😉
Registrovaný uživatel
Děkuji i Kučerovi, který svůj příspěvek smazal, nebo se mi z nějakého důvodu nezobrazuje.. Byť nevím co si o tom myslet. 😉
Registrovaný uživatel
Dobrý den kolegové,
podařilo se mi do sbírky sehnat několik kiprových mincí Ferdinanda II a potřeboval bych si potvrdit zařazení a jednu ražbu identifikovat.

1. 3 krejcar 1622 pro mne s neidentifikovatelnou značkou. Jedinou zmínku jsem nalezl v publikaci od pana Jindřicha Marca o mincmistrovských značkách jako neznámá značka na kiprových groších.

2. 16 krejcar 1622 podle chyby nominálu ( 51 ) bych předpokládal Prahu, popsáno v Halačkovi

3. 15 krejcar Jáchymov 1623

4. 15 krejcar 1622 Praha

5. 15 krejcar 1623 ? bez značky, mohlo by se jednat o Prahu

6. 3 krejcar 1622 , hrubý střížek, exentrická ražba, tipoval bych Prahu

Děkuji za každé upřesnění.

S pozdravem Petr

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bohužel. U značky mám uvedeno: Vyskytuje se na 3kr. 1622.


V horším stavu se ještě vyskytla na minci z roku 1668, ale tam už žádné podrobnosti nevím. :oops:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tomuhle se sice moc nevěnuju ale č.5 - 15/1623 bez zn. by mělo být Brno
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
Zdravím.
Je to značka Kutnej Hory, Jan Viktor Geronis?
1637 .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Asi by to mohla být.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1