Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand III. (*13.7.1608 +2.4.1657)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand III. (*13.7.1608 +2.4.1657)

Moderátoři: jan322, Kucera.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
portrét akoby vo vyššom veku na rok 1624 a zaujímavé punce na "I" a časti iných písmen
Moderátor
To byl asi omyl, že to dal do Ferdinanda III. Asi jde o něco jinýho.
I ty stužky na rev. jsou normální..Vlastně tam nevidím nic. To jsem zvědavej, Ferdinanda II a zrovna tyhle nominály trochu sbírám.
ta písmena I byla nejspíše vypuncována již poškozeným puncem s odlomenými patkami, na fotce v Herinkovi to vidím také.

Herinka nemám a vidím prvý krát, tak nič potom. Ale som zvedavý až sa Stredo ozve, o čo mu šlo...
Moderátor
To je taky v normě, schválně jsem blejskl první, co mi přišel pod ruku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jinak pokud jde o ten zmíněný věk - v té době měl už 46 let, žádný mladíček. Navíc na tu dobu...už i tak když si prohlížíte fotografie třeba z první republiky a pak zjístíte věk fotografovaných, tak ty lidi vypadali jaksi starší.
Registrovaný uživatel
Chlapi pisal som z telefonu, ano mal to byt Ferdinand II, ale skúste si prečítať letopočet. Nechýba tam niečo?

Rád uverejním články o minciach a numizmatike. Môžete napísať článok o minciach, ktoré vlastníte a publikovať ich.
Moderátor
V letopočtu nechybí nic..

Rád uverejním články o minciach a numizmatike. Môžete napísať článok o minciach, ktoré vlastníte a publikovať ich.
Moderátor
Chybí, ale je to klasický zkrácení. Nic vzácnýho. ;)
V letopočtu nechybí nic..

Ved ja netvrdim ze je to 10 dukat, tieto drobne razby pozeram v ruke preto ze ma bavia a snazim sa citat opisy. Nie som zvyknutý že z letopočtu zmizne prvé číslo na mojich uhorských denároch je to dosť zriedkavé, pri 3 grajciaroch to je bežné?

Registrovaný uživatel
Když řešíte ty zkráceniny letopočtu, tak před pár týdny jsem dával do sekce ferdinanda II. vzácněhší zkráceninu, tohohle 3 krejcaru, která tam bez povšimnuti zapadla, jen "24". Kdyby to někoho zajímalo...

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ferdinand-ii-9-7-1578-15-2-1637-_post_-592626#post592626
Moderátor
Pro zajímavost jsem koukal na cca prvních deset svejch ročníků 1624 Vídeň a všechny jsou zkrácený. Je to opravdu běžná věc.
Zajímavý jsou spíš chyby,dvojrázy apod... mám někde 16624, nebo přeházený čísla atd.

Registrovaný uživatel
Stredo napsal
Nie som zvyknutý že z letopočtu zmizne prvé číslo na mojich uhorských denároch je to dosť zriedkavé, ...

Napríklad, aj keď trochu iné...

Obrázky:

Moderátor
tezis jo, tak takhle zkrácenej nemám žádnej :mrgreen: A asi jsem ještě neviděl.
Zajímavější ročník tolaru Ferdinanda iii 1654 vídeň mincmistr Jan Conrad Richthausen

Obrázky:

Registrovaný uživatel
Zdravím, mužu poprosit o určení. Podle mě by to mohl být Jáchymov Jan Jakub Kittner z Perchhaimbu . Rok je 1652, ale mincmistr neni moc čitelnej.

Obrázky:

Registrovaný uživatel
Dobry den
Mate ho spravne urceny. Mam ho tez zitra sem hodim foto. Muzete sem jeste vlozit foto druhe hladke strany a kvalitnejsi foto i teto strany? Hmotnost a prumer ? Zabivam se temito razbami uz vic jak dvacet let a rad bych si ulozil fota a porovnal razidla dekuji
Registrovaný uživatel
JJ , ale musim se k tomu dostat, nějak jsem se zasekl v práci . Asi až v pondělí . Tady mám jenom nálezovej stav. Ještě se možná trochu dočistí .
« Poslední úpravu provedl(a) Black v 10. 7. 2021, 13:36. »
Registrovaný uživatel
nálezové foto

Obrázky:

Registrovaný uživatel
S cistenim opatrne. Uz jsem ty 1652 videl dve znicene cistenim. Maji fakt blbej kov
Registrovaný uživatel
váha 0,381 g
Registrovaný uživatel
15mm

Obrázky:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 >

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand III. (*13.7.1608 +2.4.1657)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1