Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand III. (*13.7.1608 +2.4.1657)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand III. (*13.7.1608 +2.4.1657)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Tak kto z Vás si ju kúpi :D
Ferdinand III (1627-1657) gold 12 Ducats 1629-HG, Glatz mint

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Uvodná cena 70 000 USD. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Niekde som čítal, že tie dukátové násobky (vrátane 100 dukátu, je vyobrazený napr. v Základoch numismatiky) boli vyrazené na počesť jeho uzdravenia z nejakej ťažkej choroby. Je to tak?
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Tak kto z Vás si ju kúpi :D
Ferdinand III (1627-1657) gold 12 Ducats 1629-HG, Glatz mint

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


hezký kousek od mincm.H.Gebharta, musí to být radost takovou minci držet v ruce ....
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Niekde som čítal, že tie dukátové násobky (vrátane 100 dukátu, je vyobrazený napr. v Základoch numismatiky) boli vyrazené na počesť jeho uzdravenia z nejakej ťažkej choroby. Je to tak?

- patrně pamětní ražby na uzdravení Ferd.III z černých neštovic které chytil po své pražské korunovaci.
Registrovaný uživatel
Aha, takže Pražákom sa uľavilo, že to rozdýchal, keď už to od nich chytil a od radosti razili 100-dukáty. :D
Moderátor
Nový přírůstek, který po dlouhé době ukojil mou touhu po hezké minci. Ještě ho nemám doma, ale věřím, že dorazí v pořádku. ;)

3 krejcar 1637, Kladsko, mincmistr Hans Rossner
Ražba již z období samostatné vlády

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, dají se sehnat 1/2 krejcary z Jáchymovské mincovny? Dle Halačky mají být 3 ročníky, neviděl jsem, že by se to ale v poslední době prodávalo. Z těchto drobných nominálů jen Kladsko. Ten Jáchymov je nedostupný?
Registrovaný uživatel
držel jsem osobně v ruce půlkrejcary z Jáchymova tři, ale už je to dobrých 12 let ..... Od té doby se myslím nikde na aukci neobjevily ....
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
Ahoj, dají se sehnat 1/2 krejcary z Jáchymovské mincovny? Dle Halačky mají být 3 ročníky, neviděl jsem, že by se to ale v poslední době prodávalo. Z těchto drobných nominálů jen Kladsko. Ten Jáchymov je nedostupný?

podívej se na stránku zpět v této sekci a tam máš o půlkrejcarech Ferdinanda III. napsané dost ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji kolegovi, který si přeje zůstat utajen za přenechání této mince. Ferdinand III. 1/2 krejcar 1651 Jáchymov, Kittner?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ps ještě jednou blahopřeji a přídám pár dalších kouskú
1/2 krejcar 1640-Jáchymov-Knobloch
1/2 krejcar 1651
1/2 krejcar 1655-Praha-Wolker

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
p.s. to petr1596 máš 2. kolek
Registrovaný uživatel
Paradne mincičky. Môžem sa opýtať v akých cenových reláciach sa pohybujeme?
Registrovaný uživatel
tak to jsou aspon kousky ;)
parádní stavy :shock:
Registrovaný uživatel
Zdravím, můžete mi povědět něco víc o této mincí? Dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Řezno 1kr. ...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dík
Registrovaný uživatel
Tady tenhle Ferdinand III. je také něčím zajímavý, prohozené 37 za 73... Nebo, že by posmrtňák ... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jen rytec asi po oslavě...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ujal bych se ho, kdybych na něj náhodou narazil za rozumný peníz :) Já jsem na poslední ČNS Praha poslal limit na "posmrtnou" ražbu Ferdinanda II. - Graz 1638. Minci jsem vydražil, byla v deklarované zachovalosti, jediný problém byl v tom, že to byl Ferdinand III. :D
Moderátor
Ten grošík z Grazu s chyboražbou letopočtu je znám, v katalogu Herinek je uveden u ražeb z roku 1637 jako typ 691 a dle přiloženého fota pocházejí oba ze stejného razidla.
Registrovaný uživatel
cena 365 Eur
Registrovaný uživatel
Poprosím o správnosť určenia mince. Ide o obol KB a ak správne čítam tak ročník 1650?! Minca ma troška zarazila, pretože tento ročník som v literatúre nedohladal (Huszar). Je dosť možné, že som niekde urobil chybu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
myslím, že ho určený máte správne, to že nie je v Huszárovi nič neznamená. škoda, že je s neho odlomené.
Registrovaný uživatel
skús ešte pozrieť na miesto kde malo byť K, mne sa zdá ako keby tam bol náznak C. Materiál v zlome je striebro alebo meď?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand III. (*13.7.1608 +2.4.1657)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1