Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand III. (*13.7.1608 +2.4.1657)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand III. (*13.7.1608 +2.4.1657)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vždyť aukce ještě pokračuje :)
Registrovaný uživatel
No jo...ale včera už skončila...jinak bych se odkaz nedával - trochu mi to připomíná film Na Hromnice o den více (raději bych se zaseknul v nějaký nepracovní den :)
Registrovaný uživatel
ved konci az dnes vecer - pozri udaj vpravo hore

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já jsem tím chtěl říct, že je to nějaká chyba v Aukru (včera to skončilo a teď to rozjeli znovu, nevím proč)....nejsem tak blbej, umím už skoro všechna čísla! :D
Registrovaný uživatel
tak to je potom vsetko v najlepsom poriadku :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den, dokázal by prosím někdo určit mincovnu u této zubožené grešle 1624? Můj Novotný mi v tomto moc nepomůže… Předem děkuji.
Registrovaný uživatel
pokud je 1624, tak to není Ferdinand III., ale jeho tatík, Ferdinand II., takže jsi ve špatné sekci, a navíc bez fotky to určení půjde těžko, i když to bude nejspíš Vratislav :-)
Registrovaný uživatel
Jé... omlouvám se! Fotka se prvně nenahrála a ani teď mi nahrávání nefunguje, nechápu proč. Díky!
Registrovaný uživatel
Za těch několik let jsem ročník 1 Krejcar 1638 GRAZ neviděl v nabídkách. Zasílám k nahlédnutí

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj..nevypadá špatně. 1krejcary teda nijak speciálně nesleduju, ale určitě není často k vidění. Jestli a jak moc je vzácný nebo ne, to bych nechal na povolanějších - i když v poslední době to tady vypadá, že mince Ferdinanda III snad ani nikdo nesbírá :?

Podle Herinka je to typ 869, první ročník tohoto nominálu Fer. III co byl v Hradci ražený a punc s tímhle portrétem byl používaný kontinuálně na dalších ročnících, jak ostatně bývalo v téhle mincovně evidentně zvykem.

Přikládám foto svého 3krejcaru s více méně stejným nebo podobný portrétem. O poznání běžnější věc, ale ať se tu něco děje :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
PS: toho Herinka jsem ti tam hodil ať si to můžeš zapsat do citace literatury, co jsme se posledně bavili tak mám pocit, že ho nemáš...
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
PS: toho Herinka jsem ti tam hodil ať si to můžeš zapsat do citace literatury, co jsme se posledně bavili tak mám pocit, že ho nemáš...


Jiřiku, diky. Mám ho v knihovně, v Herinkovi jsem zaznamenal pomerně mizerný stav. Tenhle je trochu lepši.. Každopádně máš krásný 3 Krejcar.
Registrovaný uživatel
Recyklácia mincí v praxi... 1/4 toliar 1658 KB

HD Rauch pred rokom, stav fast sehr schöne (aVF), popis - mierne prehnutý, cena 140€
Obrázek vložený uživatelem

Dnešná aukcia v Budapešti, stav aEF (hodnotenie stavu o celý stupeň lepšie), bez zmienky o vyrovnávaní mince, vyvolávacia cena 250€

Obrázek vložený uživatelem

Aj takto sa robí numizmatika... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Citovat
Mám ho v knihovně, v Herinkovi jsem zaznamenal pomerně mizerný stav.


Kdybych si mohl nechat jen jednu numis. knihu tak by to asi byl ten Herinek (i když by tuze bojoval s Mincovnictvím olomouckých biskupů...od D. Suchomela a J. Videmana). Vyfocené stavy bych ale nebral tak vážně, zvláště ne u těch drobáčků. Ale ne, že by to nepotěšilo, to je pravda :)
Registrovaný uživatel
Citovat
Recyklácia mincí v praxi... 1/4 toliar 1658 KB


Tak třeba to aukční síň nevěděla - a nebo nechtěla vědět. V druhém případě je to také lépe nafocené a je na tom nová patina???
Registrovaný uživatel
jedna ovečka. Už tu raz bola ale na grajciare. Stav je ale biedny.
Mincovňa Olomouc 1641, posledný ročník.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No co, stará auta se také recyklují, z rezatého vraku se vyrobí skoro nové!
Za 20x větší cenu. :P :P :twisted: :twisted:

Fidzi napsal
Recyklácia mincí v praxi... 1/4 toliar 1658 KB

HD Rauch pred rokom, stav fast sehr schöne (aVF), popis - mierne prehnutý, cena 140€
Obrázek vložený uživatelem

Dnešná aukcia v Budapešti, stav aEF (hodnotenie stavu o celý stupeň lepšie), bez zmienky o vyrovnávaní mince, vyvolávacia cena 250€

Obrázek vložený uživatelem

Aj takto sa robí numizmatika... ;)
Registrovaný uživatel
:-O
Registrovaný uživatel
mitom007 napsal
Na mem tolaru Ferdinanda III. (rocnik 1639)...

Ak môžeš, hoď sem fotku, nech sa konečne potešia aj numizmatici.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zde je. Fotil jsem to nad zrcadlem aby bylo videt pootoceni o cca 95°, spatne se to ale foti:
http://imgWorld.cz/s3/YxnZxCBE5I.JPG
Registrovaný uživatel
Parádní fotky.
Registrovaný uživatel
Mitom007 ako a čím fotíš ? Fotky sú fakt profesionálne. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Misto u okna na dennim svetle, bily podklad, tolar "ve vzduchu" na vyssi male podlozce, starsi fotak Olympus Pen E-P1 ve stativu, orez
Registrovaný uživatel
Fakt pěkný. Jak tolar, tak fotky.
Registrovaný uživatel
Na oživení přidávám jeden krásný groš 1657 Graz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand III. (*13.7.1608 +2.4.1657)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1