Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand V.(I.) (*19.4.1793 +29.6.1875)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand V.(I.) (*19.4.1793 +29.6.1875)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nevíte jakou má hodnotu: Ferdinand V. 20 Kreuzer 1839/A ???
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 8. 5. 2013, 7:19. »
Registrovaný uživatel
podle stavu...od cca 120Kč
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Co treba tahle:? http://www.numismatika-ostrava.cz/cz/thumb/ferdinand-v-20-kreuzer-1839-a/Mi2823.JPG?w=1000&h=600
Registrovaný uživatel
zde už jen cena Ag, tedy cca 70Kč...

P.S. Těch 175Kč co za to chce je už na hranici zlodějiny...(v tomto obchodě nic za normální cenu asi nenajdeš, jen předražené) :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 19. 6. 2012, 20:47. »
Registrovaný uživatel
dekuju moc
Registrovaný uživatel
Popri iných minciach sa mi časom podarilo zozbierať uhorské revolučné razby 1848 / 49 , teda okrem dukátu tak Vám prinášam ich foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den, mohl by mi tu nekdo ukazat 20 krejcar Ferdinand V., ktery byl razen v Milanu?
Registrovaný uživatel
nebo jinak receno, je i u 20 krejcaru F.V. razenych v Milane, na aversu symbol Lombardsko-benatskeho kralovstvi jak u toho 1/2 tolaru 1837 M?

http://numismatika.cz/CNS-Praha/P058_Katalog/058kat2301.htm

polozka - 2313
Registrovaný uživatel
Do rukou se mi dostal dukat Ferdinanda V. 1845 B (Opis Ferd. I). Novotneho katalog uvadi prumer 18 mm. Ten muj ma vsak prumer minimalne 20 mm (max. 20,5). Je tohle bezne?
Registrovaný uživatel
Mincu odvážte vyfotte a dajte sem.
Moderátor
Bohuzel na udaje uvedene v Novotneho katalozich se nelze spolehnout. Prumer dukatu Ferdinanda V. je 20mm, pouze typ bez znacky mincovny - stojici panovnik / madona - ma prumer 21mm.
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Bohuzel na udaje uvedene v Novotneho katalozich se nelze spolehnout. Prumer dukatu Ferdinanda V. je 20mm, pouze typ bez znacky mincovny - stojici panovnik / madona - ma prumer 21mm.


a existuje nejaky katalog kde najdu presne hodnoty prumeru minci F.V.???, chtel bych si prave na mince tohoto panovnika totiz udelat plato...
Moderátor
Eduard Polivka: Mince Ferdinanda V.
Registrovaný uživatel
Zdravím
Nevíte náhodou někdo odkaz na tuhle minci.Hledal jsem ji a vůbec ji nemohu najít.Na reverzu je 20 nebo dvojka.Váha je 6.5g a průměr 26mm. Našel jsem s touhle madonkou jen minci ve stříbře,ale ne ve zlatě.Jakou může mít hodnotu v tomto stavu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
z fotek se toho moc rict neda, podle toho, co pisete, budi ve vas dojem, ze je zlata. muze se tedy pravdepodobne jednat o pozlaceni. zda je pozlacena mince originalni mince stribrna ci zda se jedna o nejaky pozlaceny padelek, by slo snad posoudit z lepsich detailu (ta tmava mista, tam kde je odreny kov, jsou tmava i v realu nebo je to prace fotaku?).
Registrovaný uživatel
Ještě jsem koukal lupou na ty tmavé místa.Skutečně si myslím,že je zlatá.Ty tmavá místa jsou ještě špinavé flíčky.Myslíte,že by ve zlatnictví poznali zda jde jen o postříbření?Nevíte jakou váhu a průměr má stříbrná?
Moderátor
Nominál: 20 krejcarů - dvacetikrejcar
Složení: stříbro (Ag 583/1000)
Hmotnost: 6,68 g
Průměr: 27,0 mm

dobry zlatnik by to zcela jiste poznat mel. diletant vam zmeri povrchovou vrstvu.

aby mince byla zlata, musela by pri uvedene (tj. stejne vaze) mit zhruba polovicni tloustku oproti originalu. osobne si nemyslim, ze mince je zlata, bude maximalne pouze pozlacena.
Registrovaný uživatel
ok skočím ke zlatníkovi.zatím dík.ještě se ozvu jak to dopadlo
Registrovaný uživatel
Tak mi to do měsíce z analizujou.Pak sem napíšu výsledek.Ale je to docela zajímavý,že si s tím v minulosti dal takovou práci to nechat pozlatit.Tedy jestli to je jen pozlacené
Moderátor
az tak zajimave to zase neni (tim nechci rict, ze to zajimave neni, jen bych to neprecenoval). videl jsem olovene pozlacene padelky i bezne stribrne pozlacene mince. snad to slouzilo jako dar nebo amulet.

btw. nerekli vam, co s tim budou ten mesic delat?
Registrovaný uživatel
Dick Stone napsal
Skutečně si myslím,že je zlatá.

to snad srandujes :D
obycajny 20 krejcar (alebo padelek) pozlateny, nulka vybrusena asi ciganmi a podobnymi stvoreniami
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
oliver napsal
az tak zajimave to zase neni (tim nechci rict, ze to zajimave neni, jen bych to neprecenoval). videl jsem olovene pozlacene padelky i bezne stribrne pozlacene mince. snad to slouzilo jako dar nebo amulet.

btw. nerekli vam, co s tim budou ten mesic delat?


Nene.Asi toho mají hodně,tak nestíhají.Si teda myslím
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Dick Stone napsal
Skutečně si myslím,že je zlatá.

to snad srandujes :D
obycajny 20 krejcar (alebo padelek) pozlateny, nulka vybrusena asi ciganmi a podobnymi stvoreniami

Jo,ale i to pozlacení stojí prachy.Divím se jen tomu,že si s tím dal někdo tuhle práci.Je to běžná mince a myslím,že spoustu lidí musela vědět z jakého materíálu je.Uvidím jestli tomu nechybí i to stříbro 8)
Registrovaný uživatel
Začínám sbírat mince Ferdinanda V. Doporučil by mi někdo literaturu k tomuto tématu? Zatím mám katalog V.Novotného ale rád bych něco obsáhlejšího. Děkuji za odpověď
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás páni,
Dostal sa mi do ruky celkom pekný viedenský korunovačný žetón Ferdinanda V.
Zdá sa mi pomerne ťažký na to, že má len 18 mm. Váži až 5.49 g. Všade som dohľadal len žetóny, ktoré vážia cca 3.5 gramu.
Stretli ste sa niekto s týmto? Respektíve neporadíte mi prosím nejakú dobrú literatúru na tieto korunovačné žetóny?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand V.(I.) (*19.4.1793 +29.6.1875)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1