Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Figurálna plastika - keramika

Vykupminci.cz
Numisargo

Figurálna plastika - keramika

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pekný deň prajem.

Prosila by som o pomoc s datovaním a identifikáciou dielne, kde mohla byť vyrobená táto keramická plastika. Jej výška je 21 cm. Značka je pod glazúrou, písmena LH. Inú značku nemá. Moc ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
keramika-Heřman Landsfeld -Stražnice,gratuluji..
Registrovaný uživatel
Ďakujem moc, podobalo sa mi to na jeho značenie, ale všade som našla až tri písmenká LH S, tak som si nebola istá. Sošku som kúpila za 20 Eur v záložni. Potešili ste ma moc:-)
Registrovaný uživatel
jsem rád,že v dnešní době má někdo radost a umí se radovat z maličkosti.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
jsem rád,že v dnešní době má někdo radost a umí se radovat z maličkosti.




Já bych tomu neříkala MALIČKOST
https://www.soga.sk/aukcie-obrazy-diela-umenie-starozitnosti/aukcie/144-zimna-aukcia-vytvarnych-diel-a-starozitnosti/landsfeld-herman-zbojnik-68524
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
nedá mi to a musím Vám sdělit svůj názor a asi budete zklamaná.
Toto není figura vytvořená Heřmanem Landsfeldem, i když je signován HL. Jednak nevytvořil tuto figuru a dále ta signace je falešná. Tuto signaturu nepsal on. A vím to proto, protože jsem přímý potomek Heřmana Landsfelda a s jeho figurální tvorbou jsem dost dobře obeznámena. Figur z různých souborů z lidového a náboženského prostředí Moravského Slovácka jsem viděla hodně nejen "naživo", i naše rodina je vlastnila (ne všechny pochopitelně) a jsou i dost fotograficky zdokumentovány. Figury byly vesměs modelovány a malovány ručně. Figura ženy - provedení, styl a malba neodpovídá ostatním figurám. Je pravda, že v jeho "modranském"období by mohl svoje díla signovat HL. Ale figury v této velikosti jsem nikdy neviděla ani v jeho dílně, ani v jeho soukromých sbírkách, ani na žádných fotkách. Ano, viděla jsem i "Jánošíka" na jednom prodejním portálu...a jiné již prodané figury. Dle mne šlo o jiného mistra...myslím, Ignáce Bizmayera, který viděl v Heřmanu Landsfeldovi svůj vzor. V r. 1939 se s rodinou z Modry přestěhoval do Strážnice, kde založil keramickou dílnu a začal se svojí rodinou a dalšími pracovníky modelováním figur, které ovšem byly vždy součástí konkrétního souboru. Lidské figury měly oblečení, které vycházelo ze strážnického kroje. Vlastní tvorbu (nádoby) značil specificky HLS.
Moderátor
Prosim o ocenění plastiky madony viz fotky, vyska 70 cm, ulomený jeden paprsek svatozare a poškození glazury viz posledni foto.
Je na ni uvedeno, ze ji maloval H. Lansfeld, proto jsem si dovolil využít tohoto vlákna. Predem dekuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den, oprava sošky by stala okolo 40 €. Rad Vam cenu poviem aj zdovodnim, kludne mi prezvonite a ja Vám zavolam alebo zavolajte na 00421-905 554 776, pretoze to je zlozitejsie a myslim, ze tu nie je priestor na obsirne zdovodnovanie cenotvorby v tomto segmente.
« Poslední úpravu provedl(a) Meteorit SK v 9. 8. 2021, 0:47. »
Moderátor
Dostal jsem mailem dotazy, zda je plastika na prodej (trochu jsem to cekal) - tedy odpovidam verejne i pripadnym dalsim zajemcum, ze k prodeji ji (zatim) nenabizim. Vlastne bych radeji nez cenu se nejprve neco o tomto dile dozvedel, napr. kdo je J. Liebscher, jestli neco podobneho nekdo videl atd. Nevedela by heduska jakozto "přímý potomek Heřmana Landsfelda", kdyz je "s jeho figurální tvorbou dost dobře obeznámena"? Osobne mi to jako laikovi pripada v tvorbe H. Lansfelda jako vyjimecna vec, a to i velikostí.
Nasel jsem jen toto (Narodopisny vestnik ceskoslovansky XX., str. 82-83) - treba to bude pro nekoho zajimave kvuli H. Lansfeldovi:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 9. 8. 2021, 19:42. »
Registrovaný uživatel
Numismate, tuto sochu Heřman Lansfeld nevytvořil, pouze ji dekoroval, tak proč operujete její velikostí?
Registrovaný uživatel
Dotaz - ten přípis na soše je rytý (vypadá tak) nebo psaný na glazuře?
Moderátor
kacena napsal
Numismate, tuto sochu Heřman Lansfeld nevytvořil, pouze ji dekoroval, tak proč operujete její velikostí?

Však píšu, že jsem laik, netusil jsem rozdil mezi vytvorenim a dekorovanim. A nikde jsem takovou velikost u Lansfeldovy sochy nenasel. Tudiz jsem ji povazoval za vzacnejsi nez ty jeho drobne sosky.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
kacena napsal
Numismate, tuto sochu Heřman Lansfeld nevytvořil, pouze ji dekoroval, tak proč operujete její velikostí?

Však píšu, že jsem laik, netusil jsem rozdil mezi vytvorenim a dekorovanim. A nikde jsem takovou velikost u Lansfeldovy sochy nenasel. Tudiz jsem ji povazoval za vzacnejsi nez ty jeho drobne sosky.



??? nechápete význam slov :shock:
Sám jste sem dal foto, kde je přípis na soše:

M O D E L O V A L J.Liebscher

M A L O V A L H. Lansfeld


Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
kacena napsal
Dotaz - ten přípis na soše je rytý (vypadá tak) nebo psaný na glazuře?

přípis je psaný
Moderátor
kacena napsal
??? nechápete význam slov :shock:
Sám jste sem dal foto, kde je přípis na soše:

M O D E L O V A L J.Liebscher

M A L O V A L H. Lansfeld

Číst umím, uvedený přípis jsem pochopil tak, ze socha má dva autory a jejich podil je srovnatelny. Nedokazu posoudit, co je dulezitejsi. Nemuzu znat vse. Proto jsem vlozil dotaz. Omlouvam se, pokud se ptam na neco, co je pro Vas samozrejme.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
kacena napsal
??? nechápete význam slov :shock:
Sám jste sem dal foto, kde je přípis na soše:

M O D E L O V A L J.Liebscher

M A L O V A L H. Lansfeld

Číst umím, uvedený přípis jsem pochopil tak, ze socha má dva autory a jejich podil je srovnatelny. Nedokazu posoudit, co je dulezitejsi. Nemuzu znat vse. Proto jsem vlozil dotaz. Omlouvam se, pokud se ptam na neco, co je pro Vas samozrejme.



Jsem stejný laik jako vy, jen se snažím pracovat s danými fakty.

a) pokud ten přípis je jen dopsán na glazuře, mohl ho napsat kdokoli a kdykoli a také nemusí být pravdivý (netvrdím, že není!)
b) pokud Heduška coby odbornice na HL napsala, že nedělal větší věci, neznamená to přeci, že když je "nesochal", nemohl i něco většího pro někoho dekorovat.
c) socha mi něčím připoměla vídeňskou modernu (Wiener Werkstätte) a designer jménem Liebscher (ovšem prof.Eduard L.) navrhoval ve 30.létech pro porcelánku Augarten Wien sošky, které by mohly odpovídat vaší keramické krásce (k dohledání na netu)
https://www.yumpu.com/en/document/read/7499565/figurines-augarten-porzellan/5
Moderátor
To kacena: dekuji za nazory.
Ad a) zajiste mate pravdu, nicmene nemam duvod o pravosti pripisu pochybovat
Ad c) to je zrejme falesna stopa, viz
https://www.treffpunkt-ostsee.de/ostsee/zeitzeugen/irmfried-liebscher.php
Registrovaný uživatel
Vzhledem k vašemu odkazu je jasné, že
c) je URČITĚ falešná stopa
a) není pochyb o správnosti přípisu, takže autorem sochy je
je Irmfried Liebscher narozený 4.6. 1901 v Mostě

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
kacena: Děkuji.
Registrovaný uživatel
Zdravím, mohl by někdo poradit zda jde o dílo z dílny Lansfelda?
Předem děkuji :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohl by mi prosím někdo pomoci s identifikací této sošky? Výška cca 9,3 cm. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Figurálna plastika - keramika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1