Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » FILMY

Vykupminci.cz
Numisargo

FILMY

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ja som ho kúpil pred pár rokmi v Levnychknihach. Ich vydanie má len origo zvukovú stopu a titulky (bez dabingu).
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Kdo má rád dobré ruské filmy s válečnou tématikou, doporučuji film z roku 2019 Zachránit Leningrad.
Nechci tomu filmu dělat reklamu, nepotřebuje to, jen kdo neznáte zkuste to a sami si uděláte názor. Je to opět drsný film
Registrovaný uživatel
Za mého mládí nebylo téměř nic jiného než ruské filmy s válečnou tématikou :evil: Mám jich nadosmrti dost ;)
Moderátor
turtleoverhead napsal
Za mého mládí nebylo téměř nic jiného než ruské filmy s válečnou tématikou :evil: Mám jich nadosmrti dost ;)


turtleoverhead :shock:
Na vojenské škole to bylo horší, ale měli jsme nějakého osvíceného náčelníka klubu a ten prováděl výběr, ale ty staré černobílé filmy měli něco do sebe. Potrpěl si na italský neorealismus dnes jsem za to rád. Ruská klasika Vojna a mír 4 díly a když to potom natočili v USA to se nedalo porovnat. Když malá drobná Naďa kráčí tanečním krokem velkým zrcadlovým sálem ( kurva já mám ale pamět :mrgreen: ). I Doktor Živágo je lepší první vydání, zrovna tak jako německý film Na západní frontě nic nového z roku (myslím) 1936 není překonám novým barevným, který se natáčel i v Terezíně.
ALE to je jen můj osobní názor, který nikomu nevnucuji :shock:
Registrovaný uživatel
Ruský válečný filmy jsou poslední dobou strašlivě napěchovaný digitálníma efektama, chvílema to vypadá jako PC hra... posledně jsem viděl Ruskej Stalingrad a šílený. /2013/

Německej film "Ponorka" (1981) je asi nepřekonatelnej.. Od hudby, atmosféry, bez patosu, bez nesmyslů..
Moderátor
Paul napsal
Ruský válečný filmy jsou poslední dobou strašlivě napěchovaný digitálníma efektama, chvílema to vypadá jako PC hra... posledně jsem viděl Ruskej Stalingrad a šílený. /2013/

Německej film "Ponorka" (1981) je asi nepřekonatelnej.. Od hudby, atmosféry, bez patosu, bez nesmyslů..


ANO, je to pravda, filmy to vlastně ničí, ale mládež to (asi) chce. Ponorka, zde si psycholog zařádil, je to moc pěkný film. Pánové a dámy, máte nějaké typy ????-tedy na pěkný film!
Moderátor
Otázka je co si jeden představí pod pojmem "pěkný film", ale doporučil bych třeba "Studený bufet" (Buffet froid). To je takový film, kde jsme si řekli, že se podíváme na začátek a pudem spat ... a neodtrhli jsme se. :D
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Paul napsal
Ruský válečný filmy jsou poslední dobou strašlivě napěchovaný digitálníma efektama, chvílema to vypadá jako PC hra... posledně jsem viděl Ruskej Stalingrad a šílený. /2013/

Německej film "Ponorka" (1981) je asi nepřekonatelnej.. Od hudby, atmosféry, bez patosu, bez nesmyslů..


ANO, je to pravda, filmy to vlastně ničí, ale mládež to (asi) chce. Ponorka, zde si psycholog zařádil, je to moc pěkný film. Pánové a dámy, máte nějaké typy ????-tedy na pěkný film!


Full Metal Jacket, ale to je provařenej film, to asi znáte.

Nebo
https://www.csfd.cz/film/1606-fargo/prehled/

Klasika od Coenů.

nebo

https://www.csfd.cz/film/21476-na-konci-vsech-valek/prehled/

Zajímavej film..
Moderátor
Pánové P +P díky za reakci Studený bufet si stáhnu, ty další dva znám, spokojenost.Je pravda, že si pod názvem dobrý film, každý představuje něco jiného, ale většinou to vychází.
Rozhodně nedoporučuji film Volyň 2016 je to moc zajímavý film, ale stále to vše nemohu dostat z hlavy.
Moderátor
Studený bufet ale není válečný film (aby nedošlo k nedorozumnění). ;)

Jinak, dobrých filmů jsou spousty a konkrétně od režiséra Bliéra (syn neméně slavného herce) je dobrá a zajímavá drtivá většina filmů, i když u nás nepatří k nejznámějším. Velice zajímavý režisér je taky P. P. Pasolini.
Moderátor
Pavel_III napsal
Studený bufet ale není válečný film (aby nedošlo k nedorozumnění). ;)

Jinak, dobrých filmů jsou spousty a konkrétně od režiséra Bliéra (syn neméně slavného herce) je dobrá a zajímavá drtivá většina filmů, i když u nás nepatří k nejznámějším. Velice zajímavý režisér je taky P. P. Pasolini.

Pavle,
děkuji za upozornění, film jsem si stáhl a líbil se mi zajímavé a herci mého mládí, no líbil.
Stáhl jsem si i film "Šedá zóna" Uvědomil jsem si, že jsem film viděl. Nevadilo to však a znovu jsem se děsil jak může být lidský život bezcenný. Prostě hrozný film, ale zde ne ve špatném slova smyslu.
Moderátor
Pan Marhoul a jeho poslední film (Ptáče) může někdo z Vás prosím napsat svůj postřeh, své hodnocení k tomuto filmu. Přiznávám není to můj oblíbený režisér a tak se bojím, aby se jen nedíval na kruté scény nemám rád takové sebeukájení a právě p. M. není záruka rozumu a kvality, Prosím o poučení, Děkuji.
Registrovaný uživatel
Tady je zajímavá recenze:
https://pravyprostor.cz/nabarvene-ptace-sadisticky-horor-pomatence-cilena-manipulace-nebo-temna-vize-nasi-budoucnosti/
Moderátor
Děkuji,
přiznávám se, vyděsilo mně to, ale většina mých dobrých známých mně toto svými slovy také říká. Děkuji, moc mi to pomohla.
Moderátor
Altmann napsal
Pavel_III napsal
Studený bufet ale není válečný film (aby nedošlo k nedorozumnění). ;)

Jinak, dobrých filmů jsou spousty a konkrétně od režiséra Bliéra (syn neméně slavného herce) je dobrá a zajímavá drtivá většina filmů, i když u nás nepatří k nejznámějším. Velice zajímavý režisér je taky P. P. Pasolini.

Pavle,
děkuji za upozornění, film jsem si stáhl a líbil se mi zajímavé a herci mého mládí, no líbil.


Je to takový "lehce" absurdní film v poklidu si plynoucí. A teď, jak by to natočili v Hollywoodu - spousta honiček, krev by stříkala až na balkón, divoké střihy, vybuchující auta atd. Tady stačí říct, že po Depardierovi zbyde volné kvartýr, anebo vrahovi své ženy nabídne večeři. Jo a v pátým patře mají uškrcenou ženskou, které si ale nemáme všímat. :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 11. 9. 2019, 23:00. »
Moderátor
:lol: je to přesně tak, a dokonce poznáme, že jde o herce, moc se mi ten film líbil
Pavle možná mám trochu jiné pol. názory, ale vkus asi stejný
Registrovaný uživatel
Před chvílí jsem přišel z kina - "Nabarvené ptáče". Výborný film, jestli se to dá tak napsat s ohledem na děj.
Jednoznačně doporučuji zhlédnutí.

Ty diváci, kteří odcházeli (u nás nikdo), tak při filmu "Volyň" nebo "Jdi a dívej se" by kolabovali.
Registrovaný uživatel
Pretože sa tu začína prepierať japonsko-čínska vojna 1937-1945, tak som si spomenul na výnimočný snímok z roku 2009 Nanking! Nanking! Film sa zameriava na sedem týždňové obliehanie a dobytie vtedajšieho hlavného mesta Číny Nanking. Žiadna romantika ani láska, len čistá brutalita vojny vedenej Japonskom. Vynikajúca mozaika rôznych ľudských príbehov z viacerých strán barikády, natočená na čierno-biely film, ktorý celému filmu dáva punc dobovosti. Odkrýva nepochopiteľnú brutalitu japonských vojakov, ktorá hraničí s davovým šialenstvom. Možno tá brutalita vyplýva z osamotenej histórie Japonska plnej bojov, stínania hláv a rituálnych samovrážd. Taká ázijská Rwanda. Rozhodne to nepozerajte s manželkou.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidži,
je to zajímavý film dle skutečných události. Tyto čínské filmy jsou udělány věrohodně, myslím zbraně, stejnokroje atd. Když se dívám, vždy si říkám, že jsme šťastní lidé neb o válce si jen povídáme
Registrovaný uživatel
Fidzi... ;)
-s-
Moderátor
stani napsal
Fidzi... ;)
-s-


Stani- vy jste jako "L", já to přeložil do češtiny, zase špatně?
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Když se dívám, vždy si říkám, že jsme šťastní lidé neb o válce si jen povídáme

To by si mali všetci uvedomiť, pretože realita sa nedá vypnúť ako film. A kto absolvoval základnú vojenskú službu ten vie, že aj z relatívne neškodných a hlúpych ľudí sa pod vplyvom okolia stávajú primitívne a nebezpečné zvieratá.

P.S. pre Stani - Fidži je správne ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
stani napsal
Fidzi... ;)
-s-


Stani- vy jste jako "L", já to přeložil do češtiny, zase špatně?

:P :P Aj na Slovensku to poznáme ako Fidži. Nick je napísaný ako Fidzi. Poriadok musí byť.. Pohov, rozchod...:)
-s-
Moderátor
stani napsal
Altmann napsal
[quote=stani]
Fidzi... ;)
-s-


Stani- vy jste jako "L", já to přeložil do češtiny, zase špatně?

:P :P Aj na Slovensku to poznáme ako Fidži. Nick je napísaný ako Fidzi. Poriadok musí byť.. Pohov, rozchod...:)
-s-
[/quote
Ve čtvrtek roku 1962 v 15 32 hod. jsem nastoupil do vojanské školy. Bylo mi 15 let! ( a šel bych znovu)[/quote=stani]
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Ve čtvrtek roku 1962 v 15 32 hod. jsem nastoupil do vojanské školy. Bylo mi 15 let! ( a šel bych znovu)

Verím a vedel som to, až na deň, rok a čas. ;)
Nebudem tu vo vlákne aktívny, len sa opýtam, čo to má spoločné s Fidzi/ži...
Vojanská škola. To je pri Michalovciach, nie? :P

-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » FILMY

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1