Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » FILMY

Vykupminci.cz
Numisargo

FILMY

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Večerníček s Labudou! :P https://www.youtube.com/watch?v=bcnm8J7uck8
Registrovaný uživatel
Krásný začátek do cca 2:47. Jdu to dokoukat, než to smažou.
https://www.youtube.com/watch?v=SXstPuzQ5f0
Moderátor
Nový a hlavně v Čechách očekávaný film s názvem "Havel". Kritika jej vyzvedla, po intelektuální stránce zcela bez konkurence. Malá chybka se vloudila neb lid z podhradí je hloupý a myšlence filmu nevěří neb jej nepochopil. Ale lístku do kina je dostatek. Pokud jste někdo byl na filmu 2 x, napište.
Poznámka:
Film je občas mluvený i česky.
Registrovaný uživatel
Bol som v letnom kine kuknúť film "Havel", ale mám z neho zmiešané pocity. Možno som očakával film o veľkom politikovi a dočkal som sa filmu o ufajčenom dramatikovi, ktorý chcel len písať divadelné hry. Bol to príbeh o obyčajnom človeku s jeho chybami a neresťami, ktoré viedli ku komickým situáciám ako napríklad plánovaný život v trojke...
Ako film to nebolo zlé, ale mierne nemastné a neslané. Niečo tomu k dokonalosti chýbalo. Zápletka, okolo ktorej by sa odohrával dej. Postavy sa veľmi neoslovujú menami, takže som pri mnohých len tápal o koho sa vlastne jedná. Ako keby film celý čas chránil identitu protagonistov. Mladej generácii to veľa nepovie.
Film mapuje veľmi neznáme obdobie života Václava Havla medzi dvomi revolúciami od roku 1968 po rok 1989, hoci zásadné veci v jeho živote sa udiali práve po roku 1989. Zase mi to príde, že sa ochraňuje osobnosť jeho ďalšej milenky Dagmar...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Proti p. Havlovi nic nemám, ale na film bych nešel. Neoslovuje mě tohle téma a nemám moc rád Landovského..tím míň v podání p. Hofmanna.
Obecně CZ kinematografie je řekl bych hodně slabá..chybí tam ten "wtf" moment, třetí rozměr, něco víc. Vše podobný, stejný herci, šablonovitost.
Možná před rokem televizní film "Klec"..ale jinak mě v posledních letech nic neoslovilo.

Na CSFD to má jen 62% (Havel), ale tam asi hodnotěj i lidi, co to neviděli a jen nesnášej "pražskou kavárnu" "Pravdoláskaře" "Sluníčkáře" "Havloidy" apod.
Což je symbol úpadku CSFD...
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 20. 8. 2020, 13:54. »
Registrovaný uživatel
Havel mi nevadí a je dost věcí proč si ho vážit ale bytostně nesnáším ty jeho pohrobky kteří ho uctívají jako svatého, neustále se ohánějí jeho odkazem a přitom se v drtivé většině jedná o pitomce.
Film jsem neviděl a nemám v úmyslu vidět.
Moderátor
Moji kolezi, Váš rozbor filmu je na daleko lepší intelektuální =úrovni, ale obsahově jste také hledali nosnou myšlenku. Pravda, ten film musí objevit mladí, jinak zanikne.
Zrovna tak jak kniha "Dopisy Olze", kdo četl pochopí. Někdo byl zcela mimo mísu, když to dílo psal.
Registrovaný uživatel
Vyborny film ! Sice v kine bolo len 6 ludi....ale to absolutne nic nevypoveda o jeho kvalite :)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Havel mi nevadí a je dost věcí proč si ho vážit ale bytostně nesnáším ty jeho pohrobky kteří ho uctívají jako svatého, neustále se ohánějí jeho odkazem a přitom se v drtivé většině jedná o pitomce.
Film jsem neviděl a nemám v úmyslu vidět.

Turtle, to, že si film nevidel a ani nemáš v úmysle vidieť, je chyba. Hlavný hrdina vo filme nie je žiadny nedotknuteľný svätý symbol. Naopak je vykreslený ako veľký slaboch bez ambícii, ktorému je bližšia fľaška a milenka než rodinný život, ktorý ma problém s rozhodovaním, ale ktorý sa súhrou náhôd ocitne v centre revolúcie. Revolučné masy vždy potrebujú hrdinu alebo mučeníka, ktorý by ich spájal a tak toho svojho dostali. Je to úplne iný uhol pohľadu než sme zvyknutí. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dobrý válečný film Ržev. https://www.youtube.com/watch?v=2ld_Z2R0C3I
Moderátor
Je to dobrý film, ruská klasika je trochu kdo ruské válečné filmy sleduje budu trochu mimo, ale jen krátce. O ději a osobách o jejich zařazení by bylo možno diskutovat, ale nakonec proč, padli za vlast. V Rusku je dobrá diskuze, já si ji přečetl, hodně to pomůže k pochopení. V současnosti je film s titulky,já na koukal v origo, ale rozdělil jsem si film na čtyři části pro lepší pochopení, u nás má kritiku, nebo se mlčí. Dobré obsazení mladými lidmi.
Registrovaný uživatel
U nás nemá kritiku, na CSFD má slušnejch 73%

ale kdo to překládal? u Rževa padlo víc jak milion Rudoarmějců? :roll:
Registrovaný uživatel
Jo už tam vidim, i díky tomu doslovu na konci, nadávky "havlistickej negramote" od autora překladu..vůbec celá diskuze.. Na film bych se podíval, až s překladem profesionála a ne imbecila, co nerozumí tématu a ještě tam dává osobní vsuvky o Kolářovi a Novotnym, což tam nemá absolutně co dělat.
Registrovaný uživatel
https://www.csfd.cz/film/211522-9-rota/prehled/

tenhle ruskej válečnej film celkem šel, kdysi viděno.
Moderátor
Paul napsal
U nás nemá kritiku, na CSFD má slušnejch 73%

ale kdo to překládal? u Rževa padlo víc jak milion Rudoarmějců? :roll:


Paule,
ono to tam zazní v ruštině na konci filmu jako poděkování vlasti, to by se asi nemělo zlehčovat. Musela to být hrůza.
Moderátor
Paul napsal
https://www.csfd.cz/film/211522-9-rota/prehled/

tenhle ruskej válečnej film celkem šel, kdysi viděno.


Dnes již starší film a opět to bylo trochu jinak, ale vidím, že zde si na pravdu moc nepotrpíte.
Moderátor
Altmann napsal
Paul napsal
U nás nemá kritiku, na CSFD má slušnejch 73%

ale kdo to překládal? u Rževa padlo víc jak milion Rudoarmějců? :roll:


Paule,
ono to tam zazní v ruštině na konci filmu jako poděkování vlasti, to by se asi nemělo zlehčovat. Musela to být hrůza.


březen 1943 je tam v ruštině popis a poděkování Rudé armádě, ale v českém překladu je to opravdu sviňárna. Je mi líto těch, kteří jsou jen odkázání na ty amaterské překlady.
Moderátor
Speciálně pro Paula:

Já ten film viděl v originálu, tehdy jsem nadával, že tam nejsou alespoň titulky. Bohužel nejen ten závěr, ale i titulky to je děs a běs. Jinak je Ržev vynikající film.
Registrovaný uživatel
https://www.freefilm.to/film/greyhound--bitka-o-atlantik

Není co dodat.
Moderátor
https://ulozto.cz/file/676VwosYt/zraloci-a-male-ryby-haie-und-kleine-fische-sharks-and-small-fish-1957-cz-mkv

Pokud kdokoliv z Vás má rád starší válečné filmy, mohu doporučit film z roku 1957 a možná, že i knihu znáte: Žraloci a malé ryby. Je to pohled na německou marinu.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Paul napsal
https://www.csfd.cz/film/211522-9-rota/prehled/

tenhle ruskej válečnej film celkem šel, kdysi viděno.


Dnes již starší film a opět to bylo trochu jinak, ale vidím, že zde si na pravdu moc nepotrpíte.


Protože válku v Afghánistánu jsem nikdy podrobněji nestudoval. Tak nedokážu cokoliv rozporovat. Ale viděno asi před 10 nebo více lety.
Moderátor
Rozporovat tu situaci nejde, nejsme odborníci na Afgánskou válku, pokud to bylo na mně, jen jsem chtěl napsat, že ta situace byla ( pochopitelně) v současných ruských vojenských novinách vysvětlena nic více, nic méně. Film rozhodně stojí za podívanou. Ukazuje výcvik, postavení praporčíků v armádě, výzbroj, výstroj i způsob velení. To mně osobně zaujalo.
Registrovaný uživatel
Afghánistán a Čečna, zajímavý války...Který dokazujou, že i v době špičkový techniky hraje terén stále prim..
Moderátor
Já tu válku ani nestudoval a jen se divím, jak se dějiny opakuji. Znám to z faleristiky. Např. medaile Za dobytí Geok-Tepe, což byla jen opevněná vesnice a ruské carské jednotky s dobytím měli hodně práce. Ale tyto moderní války chtějí mladé historiky a tak se bude muset Paul snažit. :twisted:
Moderátor
Já, neb mám dosti času, nepracuji a nemohu se moc toulat se rád dívám na filmy a je to jen můj názor, ale budu rád, pokud mi sem napíšete:
Na západní frontě klid - meziválečný černobílý
Na západní frontě film- barevný po druhé válce, velmi pěkný, ale více se mi líbil film černobílý.

Jdi a dívej se, opět druhý pokud zklamal.

A jitra jsou zde tichá, obě dílky jsou pěkná, ale opět dávám přednost prvnímu.

Wasterplate- byl natočený nádherný a téměř bezchybný film o obraně, ale opět existuje starší film, není barevný, ale řekl bych, ten náboj celého filmu je silnější.

Midway , Guadalcanal, ty staré původní filmy vynikající a dokonce ty nové v barvě moc peněz nevydělali.

Nechci zde popisovat i další, ale Váš slušný názor by mně potěšil. Děkuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » FILMY

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1