Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Frankujete filatelisticky?

Vykupminci.cz
Numisargo

Frankujete filatelisticky?

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
no moc toho na výběr nebylo....slíbily,že se polepší :)
Registrovaný uživatel
Já tu a tam nakoupím známky na frankování na webu České pošty. Vyberu si co chci a pohoda. :-) Vím, co a za kolik zhruba posílám, takže nakupuju podle předem vymyšlených kombinací. I když z poslední doby měli u adresátů (nefilatelistů v zahraničí) největší úspěch dvacetikorunové a třicetikorunové známky "Umění".
Registrovaný uživatel
A co Fifínci, Bobící, Myšpulínci a Pindíci, prostě Čtyřlístci? Tyhle známky by určitě taky měly úspěch :)
Moderátor
Automatový známky jsou taky dobrý. Ovšem spíš pro filatelisty. A určitě by byly zajímavé i vlastní známky, obzvlášť do ciziny se asi příliš nedostanou. Ale s těma je to složitější. ;)
Registrovaný uživatel
No jo, Honzo, kup si Ogilvy :D
Moderátor
A samozřejmě, že frankujete filatelisticky!! Všichni! :lol: Zrovna dnes mi paní na počtě říkala, že na rekomando ty známky nemusím lepit! Jsem ji ujistil, že je tam lepit chci. :mrgreen:

Takže 2 příklady - jeden nenápadný těžší doporučený dopis (34 Kč výplatného) a jedny kytičky pro Pavlínku. Akurát teda nevím, co tam dělá to razítko UHERSKÉ HRADIŠTĚ, ten smysl mi nějak uniká.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavel_III napsal
Takže 2 příklady - jeden nenápadný těžší doporučený dopis (34 Kč výplatného) a jedny kytičky pro Pavlínku. Akurát teda nevím, co tam dělá to razítko UHERSKÉ HRADIŠTĚ, ten smysl mi nějak uniká.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Mě to přijde, že se na poště spletli a omylem doručili na Uherské Hradiště a pak přeposlali na správné místo.
Registrovaný uživatel
Ale to měli buď v Brně nebo v UH blbě nastaveno datum na razítku, protože Brno je 14. 1. a UH 15. 2. :D
Registrovaný uživatel
Tak dle Track&Trace byla chyba v Brně. Zásilka podána na Valentýna :) A v UB doručována až 19. 2., což plně podporuje teorii Ikanka. Prostě to omylem přišlo jinam :)
Moderátor
V každém případě je to o to povedenější celistvost. 8) I když teda mám pocit, že ty dvě osmičky jsou té šestce hodně nepodobné.
A vidíte, na toho blbýho komerčního Valentýna jsem si vůbec nevzpomněl ... ale ty kytičky se k němu hodí, je to taková nečekaná Valentýnka. :-D
Registrovaný uživatel
Jako každý filatelista taky frankuju "filatelisticky". O to víc zamrzí, když pak vidím "úžasný výkon" snad bývalého boxera, který se "upíchl" na poště. Jen doufám, že už tam nepůsobí... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ja súčasné celistvosti nezbieram, ale táto obálka sa mi celkom zapáčila. A pritom nejde o filatelistickú zásielku, ale o firemnú korešpondenciu, a známky určite nelepil odosielateľ. Tak pošte v BA sa podarilo v celku pekný kusok vyrobiť.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
gepost napsal
Jako každý filatelista taky frankuju "filatelisticky". O to víc zamrzí, když pak vidím "úžasný výkon" snad bývalého boxera, který se "upíchl" na poště. Jen doufám, že už tam nepůsobí... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Náhodou, na klasice se takováto razítka cení nejvíc! :D
Moderátor
xxJERRYxx napsal
No jo, Honzo, kup si Ogilvy :D

Ogilvyho jedině když budeš chtít na tom vydělat. Zásilky s Ogilvym se ztrácejí a pošta vyplácí bolestné. :roll:
Registrovaný uživatel
....................uz cekam 3 tydny na oglivyho Tl ..stale nic :(?
_______________
vyštudovaný rytec kovů - filatel - lolek .)
Registrovaný uživatel
To Pavel_III: No jo, kdyby to alespoň byla klasika, že... :lol:
Moderátor
Dneska (teda včera) se mi poštěstilo na poště v Podolí koupit 6 Kč Slaný. Vzal jsem jich 20 kousků. To už dneska nemají všude. Takže pokud by někdo měl zájem, pár jich tam ještě mají. (Pro zajímavost, z mnoha Podolí jen to u Brna má poštu.)

P.S.: Stejně je ten můj dopis s kytičkama zajímavý. Myslím, že není zrovna časté, aby se na jedné obálce vyskytly 2 chyby vyrobené poštou. Jenom se bojím, že po letech si spíš budou myslet, že dopis šel měsíc. (Ale mám k němu podací lístek, tak snad ne.)
Moderátor
Po letech si budou myslet, že je to domršené na objednávku :) Koho máš v Brodě?
Moderátor
Jedneho známýho filatelistu. Má takový dost rakousko-uherský původ a musím si jeho dopisy překládat z češtiny do češtiny. :)

Ale myslím, že každému bude jasné, že jsem to neposílal do Brodu přes Hradiště. 8)
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 10. 3. 2013, 1:27. »
Registrovaný uživatel
Můžete mi prosím napsat, jestli už jste se s tím někdo sešel? Balík nad 10 kg nesmí být vylepen známkami ??? :roll: Co je to za přiblblou novinku? Vylepil jsem krásně balík známkami a na poště po mě chtějí balík zaplatit ještě jednou, protože známky tam být nesmí. To zase nějaký kašpar, který má funkci , neměl co dělat a vymyslel takovou blbost. :evil:
Moderátor
grin napsal
Můžete mi prosím napsat, jestli už jste se s tím někdo sešel? Balík nad 10 kg nesmí být vylepen známkami ??? :roll: Co je to za přiblblou novinku? Vylepil jsem krásně balík známkami a na poště po mě chtějí balík zaplatit ještě jednou, protože známky tam být nesmí. To zase nějaký kašpar, který má funkci , neměl co dělat a vymyslel takovou blbost. :evil:


Česká pošta na svojej stránke uvádza, že úhrada je v hotovosti možná, teda nie vylepením známok:

http://www.ceskaposta.cz/cz/sluzby/baliky/cr/obycejny-balik-id241/#cenik
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Způsob úhrady

V hotovosti při podání nebo poštovními známkami, a navíc pro smluvní zákazníky otiskem výplatního stroje, bezhotovostní úhradou cen poštovních služeb nebo převodem z účtu.

Nikde nečtu kde mohou, nebo nemohou být známky vylepeny. stejně tam musí nalepit minimálně apost, když by to bylo v hotovosti.
Registrovaný uživatel
tak jsem to šel znovu zkusit na poštu, tentokrát jako cenný balík, kde by mělo být možné platit dle České pošty známkami a nešlo jim to také. Takže jdu z balíku odlepovat krásně vylepené aršíky :'(
Registrovaný uživatel
Nesmysl, zkus jinou poštu.
Registrovaný uživatel
Už jsem zkoušel dvě pošty a pokaždé stejný výsledek, jejich program po nich chce abych zaplatil znovu, známky to nevezme. Volal jsem i na jejich placenou infolinku, paní mi řekla že to musí ověřit, čekal jsem na telefonu asi deset minut a pak jsem to vzdal.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Frankujete filatelisticky?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1