Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Frankujete filatelisticky?

Vykupminci.cz
Numisargo

Frankujete filatelisticky?

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Opět prošlé poštou bez znehodnocení známek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
jeden z mých koníčků filatelie a známky :)
Registrovaný uživatel
Dost neobvyklý tvar známky vpravo :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
jeden z mých koníčků filatelie a známky :)
Registrovaný uživatel
vzdycky kdyz divam na takovy znamky myslim ze jedna nalepena na druhou)
Registrovaný uživatel
A jak vypadají v archu? :roll:
Registrovaný uživatel
teta znamka se prodavala jenom v liste:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
A jak vypadají v archu? :roll:

Tak to by mě taky zajímalo, nedovedu si představit jak se z toho archu vytrhávají :D
_______________
jeden z mých koníčků filatelie a známky :)
Moderátor
V éře samolepicích známek se různorodosti tvarů meze nekladou.
Moderátor
Frankovával jsem pěkně draze filatelisticky ... a děsně mne štve, že počta tyto obálky zrušila.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tady jsem nějak nepořešil adresu, tak mi to přišlo zurück. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Také mě to mrzí. Co se vlastně teď stane se známkami, kterými někdo zaplatí cenné psaní? Nalepí je snad na tu chlopeň plastové obálky?
Moderátor
Zase až tak moc filatelisticky jsem to nezamýšlel, aneb něco pro sběratele apostů:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to filatelistický nebo není? 179 Kč výplatného, ukázka poštovního použití automatových známek přesně prošlých (a ne jak někteří - poste restante na Tahiti ;) ).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
dědek napsal
Také mě to mrzí. Co se vlastně teď stane se známkami, kterými někdo zaplatí cenné psaní? Nalepí je snad na tu chlopeň plastové obálky?

Jo, lepí se to tam. Ale většinou se "ošoupou" nebo ožmoulají.
Registrovaný uživatel
Je to filatelistické, leč zdá se - řádně vyplacené. Tedy ozdoba každé sbírky :
a) automatových známek,
b) cenných nálepek APOST, a
c) cenných (VL) nálepek.
Trochu problémem je formát, pokud by to chtěl člověk vystavit, nezbude nic jiného, než udělat formát A3 (spojit 2x A4). Na druhou stranu - jurymani to stejně neocení (alespoň takovou mám zkušenost). Ale doporučuji schovávat, schovávat, schovávat... čas takových celistvostí ještě přijde.
Moderátor
Ještě jednou se mi podařilo poplést adresu. Stálo mne to 208 Kč, ale když se mi to tak pěkně vrátilo a tak jsem si s tím vyhrál ... počťačka měla radost! :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Neumann napsal
Je to filatelistické, leč zdá se - řádně vyplacené. Tedy ozdoba každé sbírky :
a) automatových známek,
b) cenných nálepek APOST, a
c) cenných (VL) nálepek.
Trochu problémem je formát, pokud by to chtěl člověk vystavit, nezbude nic jiného, než udělat formát A3 (spojit 2x A4). Na druhou stranu - jurymani to stejně neocení (alespoň takovou mám zkušenost). Ale doporučuji schovávat, schovávat, schovávat... čas takových celistvostí ještě přijde.

Frankatura je přesná vždy (dlouho jsem to občas počítal) a na A4 se to vleze. Sice na výšku, ale s tím už se budou muset všichni nějak vyrovnat.
Registrovaný uživatel
A jen tak mimochodem - co je na poste restante do Tichomoří špatného? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě jedna zajímavost - tentokrát do Austrálie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pár "zajímavostí" vrácených ze Slovenska...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Na poste restante je nejhezčí, když to najde adesáta! :twisted:
Moderátor
Tak ještě 2:
Na CP je pěkné, že se na nich dají smysluplně použít známky s vysokým nominále.
Ta s tím relikviářem je FDC 8) ale zároveň to byla derniéra, protože, jak jsem zjistil, byla to poslední obálka co jsem měl doma a další mi už neprodali. :( Jo a původně to neměla být FDC, ale tak nějak mi trvalo delší dobu než jsem napsal dopis, až mezitím přišly novinky, takže jsem toho zneužil. jenom bylo nutno ten dopis krapet přitížit - přece to nebudu přeplácet! :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taky mám pár pěkně vyfrankovaných obálek. Trochu jsem zneužil tátovu služebku v Londýně... Dvě obálky sice teprv časem dorazí, ale pak to budou obálky se všemi v současnosti platnými známkami Velké Británie s leteckým motivem (kromě 1st a 2nd class). V současnosti platné české známky s leteckým motivem mám dokonce na jedné jediné obálce. Vše je samozřejmě řádně vyfrankováno do poslední koruny/penny.

Mimochodem, když táta tu doporučenou dával v Londýně na poštu, tak z toho prý měla pošťačka druhý Vánoce a divila se, jaké to mají ve Velké Británii hezké známky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám dotaz. Docela často mi přijde obálka s krásnou frankaturou, bohužel většinou bublinková formátu minimálně A4. Nevím, co s tím. Nemám to kam dát. Zrovna teď mi přišla nádherná bublinková A3 ze Španělska a když na to koukám, chtěl bych to nějak zužitkovat.

Je k něčemu zachovat alespoň přední stranu obálky?

Protože celou ji fakt nemám kde uskladnit (kdyby byla jedna, tak by to i šlo, ale mám takových hodně a malý byt).
Ještě mě napadlo vystřihnout alespoň kus se známkami, aby zůstaly pěkně pohromadě (i s razítky), jenže to se mi nějak příčí. No a odlepovat jednotlivé známky, to už se mi vůbec nelíbí.

Takže jsem uvažoval, že bych ty obálky vykuchal od bublinek a nechal si jen přední stranu. Ale nevím, jestli to není totéž, jako vystřihnout kus se známkami.
Moderátor
PavelR napsal
Takže jsem uvažoval, že bych ty obálky vykuchal od bublinek a nechal si jen přední stranu. Ale nevím, jestli to není totéž, jako vystřihnout kus se známkami.


Pokud mi ta frankatura stojí za to, tak to také tak dělám.
Moderátor
Pokud zezadu není nijak zajímavá ... ale bublinky by to asi kuchat chtělo. Vždyť to s nima skoro ani nepůjde dát do exponátu!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Frankujete filatelisticky?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1