Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Frankujete filatelisticky?

Vykupminci.cz
Numisargo

Frankujete filatelisticky?

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
I když nejsem filatelista, vkládám pro potěšení zdejším uživatelům. Teda doufám... :)


Obrázek vložený uživatelem
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Moderátor
jan322 napsal
Nedávno mi přišla z Francie zásilka, na níž se odesilatel taky pěkně vyřádil :mrgreen:

Ve Francii ještě pořád dovedou udělat solidní známky. :)
Registrovaný uživatel
Na ukázku dávám dvě frankatury z ciziny, jednou rekomando z ostrova Mauritius a jednou obyč. pošta z Brazílie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
10 Kč známek je 8/8 oblaku, ale těch za 16 Kč je prostě málo (no, za pár dní už to bude celkem jedno):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Když se posílá něco objemnějšího těžšího není od věci použít aršíky (pro milovníky apostů i jeden s apostem), krapet problém je ovšem s uskladněním (a ta známka z Českého středohoří by se dala použít ještě jednou, razítko, vlevo dole, ju jen tak lehce lízlo):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zdražili nám poštovné (takže lze jednoduše využít i dražších známek). A taky už to tu dlouho spí. 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taky něco přidám :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
4× 6,50 Kč = 26 Kč, což do onehdy byla cena za rekomando ... a to se prostě muselo smysluplně využít!! Nová sazba 29 Kč je z tohoto hlediska dost blbá. Takže spojky, spojky a spojky (jednu mi ukradli, musel jsem poslat později znova). 6,40 bylo holt potřeba doplnit a tady se mi to částečně natrhlo, v tom ohnutí to po naslintání bylo zkrátka vetché.
A pak ještě - ty jednobarevné rytiny jsou opravdu efektní, obzvlášť když je porovnáme s novými, sešitkovými, vzory Vlastních známek, tak je to jako z jiných planet.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nějak mi tam chybí razítka :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zásilka z tohoto týdne (+ ty brambory ze sousedního klubu) - a pak že ty echtvysoký nominále nemají uplatnění!:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dnešní pošta. 3 známky se povedlo neorazítkovat, ani jedno razítko není dobré (holt bublinky). Jo a tohle jsem si opravdu nelepil sám!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přišel mi dopis z Holandska a je na něm aršík a na něm kreslený příběh jak děti posílaj dopis dědovi. Libí se mi jak do konverzace vložili i cenu známky :D .
Hezké .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Zase zapomněli orazit ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Po čase opět něco málo :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
jeden z mých koníčků filatelie a známky :)
Moderátor
Dobierka do zahraničia. Zaujímavé to je, ale zároveň ma to aj naštvalo, nakoľko týmto spôsobom poštovné činilo 1/3 ceny samotnej zásielky......

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Přikládám 2 obálky, které mi nedávno přišly:
1. USA celkem pěkně vyfrankovaná se slušnými známkami (po výtvarné hodnotě však nedosahující kvality většiny našich známek)
2. Kanada - kdyby místo známek byly výplatní otisky, tak by vypadaly lépe. I výtvarná hodnota a kvalita provedení je nižší, než kvalita nejhorších nálepek na sýry.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Každý má doma nějaké zásilky ze zahraničí a když se podívá trochu kritickým okem, tak se musí uznat, že ty naše známky jsou opravdu parádní (ty ryté!). Z těch starších celistvostí se mi líbí hodně francouzské známky a jejich kolonie. Člověk nemusí mít ani umělecké střevo a ocení ty obrázky na první pohled.
Moderátor
To rozhodne. Tie dnešné farebné papieriky majú míle ďaleko čo sa týka umeleckého vyhotovenia od známok z doby minulých....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Přesně toto jsem myslela. Teď v Brně jsme u těchto obálek seděli dlouho. No nic jsme sice nekoupili, ale jsou to napohled prostě pěkné známky. Je, ale zajímavé, že mezi stovkama celistvostí, nebyla žádná s "erkem". Když třeba pěkná věc do exponátu, tak už teda "plně vybavená". No nenašla se. ;)
Moderátor
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Nejen, že frankujeme, ale i dostáváme frankované (až na Velkou Británii, kde mají příležitostné známky asi zakázány). A občas je to pěkná "obluda".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak v Rumunsku se s tim teda nemažou :D ,ale razítka maj pěkný :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Moderátor
Ten vlčí mak prásknutý do vánočních známek je teda dílo :)
Moderátor
A Arad! Čili Uhry!! ;)
Registrovaný uživatel
To jsem se zas u nás v Děčíně na poště pobavil. Ondyno jsem něco posílal do zahraničí a nadhodil, nemohla-li by to paní vyfrankovat známkama - hodila na mě pohled, jako bych znásilňoval malý holčičky a oznámila, že nemá známky. Chtěl jsem mít jízlivou poznámku, že to je na poště dost překvapivé a kde že se v DC dají sehnat známky, ale spolknul jsem to. Dnes stejná pošta, jiná zaměstnkyně, dopis do Japonska a já (poučen). Nebylo to pro filatelistu, tak jsem nechtěl plácat nějaký aršíky z domova, ale zároveň odpověď na dopis s hezkýma jap. známkama, tak jsem se chtěl taky pochlubit uměním našich rytců. "Mohla byste mi to prosím vyfrankovat známkami?" Stejný pohled (zřejmě z kurzů pro zaměstnance "Blb na druhé straně plexiskla"), když začala otevírat ústa, odpověděl jsem sám, že se nic neděje a známky mám vlastní. Pokývla ve smyslu "no to máš taky štěstí", potvrdil jsem si tarif, vytáhl známky, začal olizovat a vylepil to kytičkama, znamením zvěrokruhu a Jiříkem, no vypadalo to hezky:) Asi si tu prošlou obálku nechám poslat zpátky:) Takže pokud má někdo ateleiofobii, dopručuji poštu DC - Oblouková, tam na známku nenarazí! :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Frankujete filatelisticky?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1