Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Frankujete filatelisticky?

Vykupminci.cz
Numisargo

Frankujete filatelisticky?

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Dneska (teda už včera) jsem pro vás zachytil a naskenoval jakési francouzské čudo. Nevím jak se to jmenuje, ale vypadá to zajímavě. Pokusím se to vyžebrat. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Francii jsem vyžebral (ale otvírání gumové obálky bez nůžek není nic moc).
Dnes jedna celkem nápaditá frankatura z Japonska a obyčejná z Brazílie, ale těch zase u nás není tolik a z Keni (obyčejný tůrista se nejspíš k lepším známkám moc nedostane):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja by som sem ani neliezol,ale dnes také malé prekvapenie.Obálok (podobných)som už dostal dosť,ale táto je iná.Odoslaná 29.11.,dorčuená dnes,04.12..A bol tam víkend,takže 03,02-nula bodov,čo sa týka doručenia..
Ale čo s tým má spoločné Nová Dubnica 01.12?
Odtiaľ so mal akurát študentskú lásku na gympli,nič viac.Ja tam nežijem,nebývam...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Asi to šlo oklikou. Já tuhle měl v ruce dopis z Brna do Líšně prošlý přes Českou Lípu nebo tak nějak a to byl doporučený s pruhem!! :?

Ale pár inspirací, kdybyste tam jeli na dovolenou nebo něco tak - čumkarta z Tanzánie (a hlavně Zanzibáru) a z Maroka.
Dál, pro zajímavost, něco jako apost z Koree a frankotyp z Vietnamu.
A jako zlatý hřeb jedno, téměř inflační, rečko z Dánska (pravda, adresováno na jednoho známého filatelistu - ne, já to nésu ;) ). 35 známek! Ale ta malá mořská víla není jeden celek, to je desetibloček, šestibloček a čtyřbloček.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Trocha té exotiky, byť ne vždy je frankatura skutečně filatelistická, snad nezaškodí:
1) Austrálie - na ní je zajímavý, že tam jsou až dvě razítka. Teda jedno razítko a jedna počítačová razítkovací tiskárna. Ovšem 6. 12. 2017 ve 3:28! (Líc jsem dal do pohlednic, je to ta se značkama.)
2) Thajsko (v podstatě nic moc, ani razítko se příliš nepovedlo, nebo spíš vůbec se nepovedlo)
3) Čína - to už je hezčí, navíc Číňan je nějak sečtělý. :)
4) Taiwan (i kvůli politické korektnosti 8) )
5) USA (jo, jasně, to už je skoro politická provokace) - cosi jako vánoční motiv
6) Nepál - to už se vidí míň (i s lícem, abyste věděli jak vypadají hory!)
7) Kapverdské ostrovy - málo častá destinace (tam jsem taky nebyl :( ) a navíc tady z těch všech rekordmanka v době přepravy - od 26. 9. do 29.12. kupodivu v roce 2017, tedy jen tři měsíce, ne patnáct. Razítko stojí za prd.
8.) cosi jako Apost z Argentiny
9) dtto, ale ze Španěl

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavel_III napsal
Dneska (teda už včera) jsem pro vás zachytil a naskenoval jakési francouzské čudo. Nevím jak se to jmenuje, ale vypadá to zajímavě. Pokusím se to vyžebrat. :)
Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem

V nezpracovaném archlívu jsem zjistil, že už jsem to čudo jednou potkal. Ale tady je ten obrázek nevýrazný - je to obálka se známkou, ale je to prd vidět, takže to tehdy tak nezaujalo. Ovšem jde přes to jehličkové razítko.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezké známky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Novinka z Malajsie žhavá tak, že mi málem popálila prsty :mrgreen: . Známka je (aspoň to tam je natištěno) z roku 2018 (no, barva byla ještě vlhká ;) ), odeslaná 21. ledna a přišla 31. ledna! (Ne mně, ale i tak.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes som dostal poštou knihu od jedného z moderátorov tohoto fóra. Zásielka prišla z Prahy. Asi to nie je žiadna rarita, no dnes sa už málokomu chce lepiť toľko známok. Len škoda, že tie pečiatky nie sú pekne čitateľné aby sa umocnil ten celkový dojem. Snáď im na pražských poštách nedochádza farba na pečiatky. :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
numismat vie,čo je pekné.Alebo sa mýlim? :)
-s-
Registrovaný uživatel
Tak áno. Má slušnú výchovu. :D
Registrovaný uživatel
Vie,čo je pekné,nedá to moc práce,adresáta to poteší (nemyslím tým moju squaw) a je to za stejný "prachy,"ako keby to len podal na prepážke.Ja to tiež tak robím,keď niečo posielam.Len tak,zo srandy.Je to filatelisticky motivované?
-s-
Moderátor
Jedna balíkovka. Při troše štěstí lze nakombinovat A a E do echtovní výše. A hlavně, výkvět známkové tvorby na jedné zásilce!! (Pochopitelně se jedná o výstřižek, nebo spíš výstřih.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A jedna čerstvá z Dolnej zeme Uhorskej.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes z Anglicka.Ani stopa po pečiatke...Ale čo s tým,keď obálka je veľká
a vyzerá ako keby sa s ňou hral mladý pes...
Vystrihnúť alebo aj vykúpať?
To by potom mohli byť známky aké som už videl aj na eBay:MNH,no gum.. :roll:
Medzi takto označené asi patria aj staršie známky,ktoré síce sú MNH,ale majú buď zlý lep,stopy po kadejakých papieroch a nálepkách...Odmočiť a je no gum..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
odlepit a hodit na ebay ako: for postage w. no glue.
_______________
Moderátor
Trocha exotiky do horkých letních dní (ale některý jsou už z února). Popisovat to nebudu, to je snad vidět, akorát ta Aruba je popisovaná jako ze 14.4., ale razítko je 25.4. A jestli je ta Kostarika automatka nebo jakože apost, to mi bude muset někdo říct. Není mi to jasný.
Jen snad ty šikmooký - to je Čína, Hongkong (dopis byl tlustý) a Vietnam. A Tanzanie je přetisková známka. Asi inflace.
Pěkný, zajímavý, i když strojní, razítko Vatikánu včetně času.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedna z Francie (podle jehličkového razítka odesláno 14. 5., tedy celkem dobrý čas, si myslím). Jenom mám s tou známkou problém. Dle "La Poste" by to měla být normální francouzská známka, ale nejsem schopen uhodnout co je hodnota. MONDE to asi nebude a Phil@poste taky ne. Známka i čumkarta mají stejný název "la Tour Eiffel", což možná nebude náhoda. Základní motiv je stejný (Eiffelovka, ale ta je na každé druhé i první čumkartě Paříže), ale čumkarta je reálné foto. A známka má neobvyklé průsekové zoubkování a po krajích proužky, možná fluorescenční. Pokusil jsem se to kapánek zvýraznit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
"Monde" je nominál. Mělo by to být totéž, jako je u nás "Z".
Moderátor
Není úplně jednoduchý se v těch novotách vyznat. :) (Čili, odesílatel to kapánek přefrankoval.)
Registrovaný uživatel
I u sousedů to platí - když už frankovat, tak pořádně.
Pokud to někdo sbírá, je to k mání.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vzhledem k tomu, že Asterix a Obelix jsou jedni z mých nejoblíbenějších hrdinů (aneb "čtl" jsem je už když mi byly 2 roky a ještě k tomu německy, tehdy je u nás ještě nikdo neznal), tak bych se toho ujal!! :D
Dalš můj oblíbený hrdina je kocourek Felix (an Alpu propaguje), ale ten asi na známkách nebude.
Registrovaný uživatel
Rád to pošlu - dej adresu.
passlabsxa@gmail.com
Registrovaný uživatel
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedno pěkné Dánsko a, aby byla nějaká pestrost, jeden Libanon. Ten zase není vidět tak často.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Frankujete filatelisticky?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1