Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Frankujete filatelisticky?

Vykupminci.cz
Numisargo

Frankujete filatelisticky?

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A, vlastně i na té z Liechtensteinu je také, takže je to asi běžné.
Registrovaný uživatel
Citovat
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Chci se zeptat, ta A známka je klasicky k prodeji, či se jedná o ty soukromé tisky známek? Nyní jsem hledal na stránkách pošty a bohužel nenalezl.
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Moderátor
VZ TL 0063, VZ 0583 — 0587
Historické poštovní štíty
Nominální hodnota: 475,00 Kč
Orientace známek: 25 kruhových známek, arch na výšku
Vydání: 06.09.2017
Náklad 20 000 ks, VZ: 500 000 ks
Informace: Autor známek: Karel Dvořák
V distribuci u České pošty
« Poslední úpravu provedl(a) dejvy v 16. 1. 2019, 14:43. »
Moderátor
Pilat napsal
Trochu fotbalově zaměřená, ale spíš mně vrtá, proč se tam dostala ta česká R-nalepka a na 100% to bylo takto doručeno.

To se tam dostává na poště 120 00 (letiště) nebo v Břeclavi, možná i v Bohumíně a jinde na hranici. Spíš mi není úplně jasný, proč někdy ano a někdy ne. Osobně si myslím, že to je rozdělený podle EU - země EU ne a na země mimo EU (Lichtenštejnsko, stejně jako Švýcary není) se to lepí. Na EU země se potom, někdy, lepí velké červené R, asi spíš tam, kde by to mohlo být přehlédnuto.
Registrovaný uživatel
Toto mi v piatok prišlo.Mokré, rozmočené, hlavne druhá strana.Je to také modrasté, obálka "pustila." Obsah bol v poriadku.
Odosielateľ, (je to jeho písmo), niečo chce povedať.Asi mne.Ale neviem čo... :roll:
19p je asi z roku 1988 a má nejaké varianty, 1st, to neviem, neviem ju ani nájsť.
Mne obe pripadajú ako už raz použité.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
Keď znehodnotiť, tak znehodnotiť.Predpis je predpis..
-s-


A ono to ide aj bez čmárania, aj bez štemplíkov... :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Můžeš je použít ještě jednou! :D
Registrovaný uživatel
Ten nápis STAMPS, skôr si myslím, že inštruoval poštárku, kam má dať razítka.

stani napsal
Odosielateľ, (je to jeho písmo), niečo chce povedať.Asi mne.Ale neviem čo... :roll:
19p je asi z roku 1988 a má nejaké varianty, 1st, to neviem, neviem ju ani nájsť.
Mne obe pripadajú ako už raz použité.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mayo napsal
Ten nápis STAMPS, skôr si myslím, že inštruoval poštárku, kam má dať razítka.

Vďaka za názor.Aj tak to podľa mňa nakoniec prešlo mašinkou.Od toho pána som dostal vždy len také.Nikdy nie znehodnotené ručne, pečiatkou.
Vlastne áno, aj dnes cca pred 15 minútami.Ešte som obálku ani neotvoril..Ručne znehodnotená. :shock:
Skúsim mu napísať, či o tom vie, pošlem mu pár obrázkov a opýtam sa, čo malo byť to STAMPS.Sem už tie čarbanice nebudem dávať.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mohla to být krásná celistvost. Ale známky vypadají jako kdyby je přilepil nějakým klihem, ty levné jsou pak jaksi jeté a poškozené a sice je tam razítko, ale úplně někde jinde.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To je normální, že v USA nebo Británii nerazítkují známky na dopisech. A pak se diví, když to někdo použije znovu (i když je to nelegální). Pokud ti to přišlo, tak bych to nechal orazit aspoň příchozím razítkem.
Registrovaný uživatel
Jedna ze vzdálených končin i s pěkným razítkem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ikanek napsal
To je normální, že v USA nebo Británii nerazítkují známky na dopisech. A pak se diví, když to někdo použije znovu (i když je to nelegální). Pokud ti to přišlo, tak bych to nechal orazit aspoň příchozím razítkem.

Moje to není, já si to jen půjčil a razítkovat se mi to nechtělo. ;) Mimo jiné i proto, že odesílatel známky přilepil nějakým klihem, či co, a přetáhl ho i přes zoubky. Jestli ty známky nedržely nebo to měla být jistota aby je nikdo nesundal nebo co...
Registrovaný uživatel
stani napsal
Sem už tie čarbanice nebudem dávať....
-s-

Dnes ďalšia...
-s-
Moderátor
Jedna neobvykle vyzdobená čumkarta z Němec:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
These are destroyed in the UK, they the envelopes cannot be placed in the mechanized cancellation system as single stamps have not been used in the top right corner for the correct postage.

Your system in Slovakia is not so well mechanized.


Tak načo to tak lepí, keď vie, že aj tak to doj@bú... :P
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
These are destroyed in the UK, they the envelopes cannot be placed in the mechanized cancellation system as single stamps have not been used in the top right corner for the correct postage.

Your system in Slovakia is not so well mechanized.

volne prelozene:

v Britanii to musime cmarat po znamkach rucne,
pretoze nebolo pouzite spravne postovne
ktore by nas mechanicky system zvladol,
a to v podobe jedinej znamky,
umiestnenej v pravom hornom rohu.

vy na Slovensku ste debili,
a takyto dokonaly system nemate.
_______________
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
-s-
Registrovaný uživatel
Včera som náhodou narazil pri prezeraní obrázkov na 6 Newton blok, ktorý je aj tu, v príspevku 681. Srdce mi radostne poskočilo, že už nebudem musieť chodiť do roboty. Na jednej známke chýba Alžbeta..Až včera som si to všimol. :roll:
Všetko sa vysvetlilo, našiel som tú obálku, kde je to prilepené. Je tam..To som len tak šikovne a samozrejme nechtiac odfotil. :)
-s-
Moderátor
Něco k potěše, co jsem zachytil:
1.) Francie (chrom na skenu tak nevynikne)
2.) Turecko - něco pro námětové sběratele
3.) Reko z Bangladéše není vidět každý den. Ale kdy to bylo odeslaný, to jsem fakt nezjistil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
K R-dopisu z Bangladéše - bylo odesláno 5. března 2019 z Dhaky (v systému bangladéšské pošty načteno ve 14.09 hodin). A z informací v systému "vypadne" i adresát...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Su 100 let za vopicema, tuhle sledovačku neznám. Na mou omluvu snad to, že jsem po ní ani nepátral. :)
No ale 16-17 dní, na takovou prdel světa, to je celkem slušný výkon, ne? ;)
Moderátor
A jedno vlašské rečko. Je vidno, že přepočítávají ... a proto používají staré zásoby. Razítka ovšem stojí za mnoho, na některých známkách není skoro vůbec patrné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Ještě jedno italské rečko. Já časem dohledám (a upravím) i další menší obvyklosti z archlívu. 8) :oops:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Frankujete filatelisticky?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1