Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František I. Lotrinský (*8.12.1708 +18.8.1765)

Vykupminci.cz
Numisargo

František I. Lotrinský (*8.12.1708 +18.8.1765)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mam pismenko BF kremnice a dost pekny. Mel bych ho do vymeny
Registrovaný uživatel
U BF jsem před lety zaváhal na Pannonii... měl jsem takový průměrný a nevylepšil... chyba:) takže teď se snažím zbavovat všeho "nehezkého" a nechávat si (až na pár výjimek) jenom pěkné.
Nicméně už jsem psal, dukát/žeton se jen tak z domu nepodívá jinam. Jednak pro měďáčky mám slabost (v příloze Cu lotrinský žeton 1714 od Ferdinanda de Saint-Urbaina, aby tady nebylo tak smutno:)) a potom se obávám, že kdyby nebyl popis v aukci jen "Copper coin 1745", byla by cena jiná. I já se obával, že si kupuji předražený blbinec.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dekuji za info.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
před časem jsem koupil hromádku starších mincí. S touto si nejsem jist. Jde o XVII krejcar z r. 1760. Všechna vyobrazení v katalogu od Novotného mají opis na rubu stranově obrácený.
Mám vzácnost, nebo špatně hledám? Děkuji za informace i za názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ale tu je ina mincovna ak teda dobre pozeram HA - Hall a ta je velmi vzacna .
_______________
Registrovaný uživatel
Možeš porovnat
https://www.ma-shops.com/schimmer/item.php?id=77342
_______________
Registrovaný uživatel
Děkuji za odkaz. Já se té mincovny vůbec nevšiml. Ale k tomu prvotnímu dotazu. Na všech vyobrazeních (mizerných) v Novotného katalogu je část opisu IN TE DOMINE na pravé straně, na mé minci na levé. Ale odkaz od m1234 má opisy stejně. Takže to asi nebude výjimečné. Nebo je to pouze na ražbě z Hallu?
Registrovaný uživatel
XVII krejcar 1760 H-A patří mezi běžné ročníky. Opis IN TE DOMINE začíná tuším jako u jediného ročníku vlevo dole. Novotný ve svých "katalozích" má spoustu věcí zjednodušených a mnohdy jsou tam i chyby.
Registrovaný uživatel
Děkuji všem.
Registrovaný uživatel
Po delsi dobe jsem ziskal zajimavejsi cesky trikrejcar z lotrinske vetve 😉
3 krejcar 1750 , Praha

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle období už mně tak neba...ale v tomhle případě bych si dal říct :) Pěkný kousek.
Registrovaný uživatel
Ten 3 grajciar 1750 Praha je výnimočne pekný. Boli to bežné obehové mince a väčšina z nich aj tak vyzerá. Poznám to z bratislavských razieb Jozefa I. alebo Karola VI. Moje hodnotenie zachovalosti = je to šupa ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Souhlas s Fidzim.. Zachovalost je perfektní.
Registrovaný uživatel
Dekuji.Jsem moc rad, ze jsem ho získal - tento typ jsem nemel.
Registrovaný uživatel
Ahoj, jsem jen amatér, který se probírá hromádkou starých mincí a hledá, co to vlastně má. Mám tu ale jednu, ke které nemůžu na webu nic najít, jde o 7 krejcar Františka Lotrinského z roku 1764 se značkou P-R. Z toho roku různě po aukcím 7 krejcary vídám, ale všechny jsou z Kremnice.
Nevěděl by někdo jestli je to tedy nějaký vzácnější ročník a případně hrubý nástřel hodnoty, ať si udělám nějakou představu? Díky moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mincovna Praha, mincmistr Erdmann. Trochu lepší ročník. Vzhledem ke stavu mince tak do 2000 Kč.
Registrovaný uživatel
Je to ražba z pražské mincovny. Ročník 1764 je vzácnější, většinou se vidí ročník
1763. Ovšem ten stav je horší a cena se určuje špatně, protože tady u téhle mince
může být cenové rozpětí hodně velké. Za mě já bych si ho do sbírky nedal, ale určitě by se někdo našel.
W.
Registrovaný uživatel
Díky oběma, nějak podobně jsem tu cenu tipoval. Ten horší stav je bohužel problém asi celé té hromádky mincí co tu procházím. U tohohle krejcaru mě překvapilo že ražba z Prahy nebyla k nalezení na žádném aukčním serveru, ani na ebay, našel jsem jen jeden jediný na Mashops za 160 EUR. A to se pak blbě tipuje :)
Registrovaný uživatel
Z našich luhů a hájů:
ČNS Hradec Králové, 146. aukce (17. 4. 2021), #1011
Nummus Olomouc, 50. aukce (21. 2. 2015), #1058
Oelberger, 9. velká aukce (13. 10. 2014)
Aurea, 2. eAukce (18. 5. 2014), #3515
Registrovaný uživatel
arc napsal
Z našich luhů a hájů:
ČNS Hradec Králové, 146. aukce (17. 4. 2021), #1011
Nummus Olomouc, 50. aukce (21. 2. 2015), #1058
Oelberger, 9. velká aukce (13. 10. 2014)
Aurea, 2. eAukce (18. 5. 2014), #3515

Díky, ta aukce z loňska dává nějakou představu, ty ostatní už mi přijdou příliš hluboko v minulosti
Registrovaný uživatel
Je zde celkem mrtvo, tak oživím téma dnešním přírůstkem - vídeňský krejcar 1746 bez značky mincovny. Bohužel na fotkách vypadá tak nějak divně. Tento ročník se moc neukazuje, čekal jsem na něho velmi dlouho.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Velmi zaujimava minca v peknom stave. Uprimne gratulujem.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Díky, byl to jeden z posledních chybějících ročníků.
Registrovaný uživatel
Nesetkal se někdo s fenikem 1759 bez značky mincovny (zřejmě Hall, viz příloha)? Zaznamenal jsem doposud jenom 2 kusy, kdyby někdo věděl o dalších, budu rád.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
aby tu nebylo tak mrtvo - obě poltury vedle sebe

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Mince Habsburků » František I. Lotrinský (*8.12.1708 +18.8.1765)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1