Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Vykupminci.cz
Numisargo

František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
denary napsal
Mislím si,že kdyby byli v RL tak by stáli minimálně 1000 euro za kus


Osobně si myslím, že by se minimální cena 1000 € byla možná, ale pravděpodobně asi již v zachovalosti 1+ a to ještě u nejběžnějšího nominálu, tedy 6 krejcaru. Zbylé tři nominály by šly pravděpodobně ještě výše.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den kolegové, nedá mi to se nezeptat, když už je zde řeč a oceňují se zde takové zajímavosti jako chyboražby ročník 1087, případně vzácná mincovna D - Salcburk, kolik by byla cena této chyboražby z mé sbírky, kde je omylem v opise vyraženo místo správného slova ERBLAENDISCH slovo ERBLANEDISCH, (tedy přehozená písmenka EN za NE) mince není žádný krasavec, má dvě hrany, ale jinak je stav celkem slušný, v katalogu jsem to nikde nenašel :-))

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tento je docela slušný cena tak do 5000
Registrovaný uživatel
karell napsal
Dobrý den kolegové, nedá mi to se nezeptat, když už je zde řeč a oceňují se zde takové zajímavosti jako chyboražby ročník 1087, případně vzácná mincovna D - Salcburk, kolik by byla cena této chyboražby z mé sbírky, kde je omylem v opise vyraženo místo správného slova ERBLAENDISCH slovo ERBLANEDISCH, (tedy přehozená písmenka EN za NE) mince není žádný krasavec, má dvě hrany, ale jinak je stav celkem slušný, v katalogu jsem to nikde nenašel :-))


Dobrý den.
Jedná se o velice zajímavou chyboražbu, kterou jsem doposud nezaregistroval. Proto Vás chci poprosit o zaslání kvalitních fotografií, které bych si uložil do své kartotéky.
Za případné splnění mé prosby předem děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1: není problém, lepší foto zašlu přímo na e-mail, bohužel to bude asi 2-3 dny trvat, jsem nějak v časovém presu a nic nestíhám, nicméně by mne zajímal i Váš názor na cenu této chyboražby, díky předem za odpověď, karell
Registrovaný uživatel
Karell: pre zaujímavosť, mohol by som aj ja poprosiť foto?
Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Byl naprodej ve stavu téměř 0/0 někde v německu.Já ho měl od kolegy ve velice špatném stavu
Registrovaný uživatel
denary napsal
Byl naprodej ve stavu téměř 0/0 někde v německu.Já ho měl od kolegy ve velice špatném stavu


Ahoj, jak tedy vidím, objevilo se již více kusů. Mohl bys mě k nim napsat něco více?
Dík.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
karell napsal
Evropa1: není problém, lepší foto zašlu přímo na e-mail, bohužel to bude asi 2-3 dny trvat, jsem nějak v časovém presu a nic nestíhám, nicméně by mne zajímal i Váš názor na cenu této chyboražby, díky předem za odpověď, karell


Děkuji za ochotu.

Cenová otázka se bude odvíjet od velikosti poškození hran a výskytu na trhu. Škoda těchto vad, protože jinak mince samotná je ve velmi slušné zachovalosti. Pár exemplářů se již také objevilo a tudíž výše zmíněná cena se nechá akceptovat.
Pokud by tato mince neměla tak podstatné vady hran, pak by byla cena trochu někde jinde.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Omlouvám se.Zmýlil jsem se.Jednalo se o jinou variantu.Tuto jsem nikdy neviděl.Cena bude vyšší
Registrovaný uživatel
NumismatSR: napište mi na Vás e-mail, i když jsem přihlášený, nezobrazuje se mi u Vaší přezdívky "poslat zprávu", foto Vám zašlu jen jak se k tomu dostanu, mám nějaké rodinné starosti, tak sem na forum chodím náhodně,
denary: díky za informace, budu upřímný - "potěšilo" mně že se jedná s tím prodejem o omyl a tudíž je tato chyboražba neznámá, resp. dosud nepublikovaná a tedy snad ani nikde nikdy neprodávaná, chápu že cenu tvoří trh a že reálnou cenu této chyboražby lze zjistit jen v případě prodeje (což se nechystám) ! Nicméně mne pochopitelně zajímá alespoň cenový názor zejména kolegy Evropy1, která má nepochybně s mincemi Františka II bohaté zkušenosti
Moderátor
bylo by moc hezke, kdybysme se v dohledne dobe o te pekne chyborazbe mohli docist v nejakem nasem periodiku a jen to zde "nezapadlo" bez dalsich podrobnosti (a nezkoncilo to par kvalitnimi fotkami v par soukromych archivech). pevne verim, ze odbornici, kteri sem jiste chodi, se toho s chuti ujmou - vzdyt je to lahudka, kterou mohou bez problemu publikovat i v zahranicni literature.
Registrovaný uživatel
karell napsal
denary: díky za informace, budu upřímný - "potěšilo" mně že se jedná s tím prodejem o omyl a tudíž je tato chyboražba neznámá, resp. dosud nepublikovaná a tedy snad ani nikde nikdy neprodávaná, chápu že cenu tvoří trh a že reálnou cenu této chyboražby lze zjistit jen v případě prodeje (což se nechystám) ! Nicméně mne pochopitelně zajímá alespoň cenový názor zejména kolegy Evropy1, která má nepochybně s mincemi Františka II bohaté zkušenosti


Já jsem tuto chyboražbu také nezaregistroval, proto jsem na cenu v první chvíli nezareagoval a napsal jsem svůj názor až po reakci kolegy denaryho, který uvedl více kusů. Nyní se situace opět změnila a jestli dovolíte, napíši svůj názor, který se ale bude spíše zakládat na spekulacích.
Tato doba přímo vybízela k všemožným chyboražbám, zmetkům atd. Nedávno jsem prodal unikát hybridní ražby 30/15 krejcarů s letopočtem 1807, v podstatně horší zachovalosti, za 200 €. Vaše mince vypadá o mnoho lépe a proto se můžeme bavit o cené vyšší. Nebýt velkých hran, pak podstatně vyšších. Také by velmi záleželo, kde by se daná mince prodávala atd.
Pokud bych narazil například v aukci na takový, nebo podobný, doposud unikátní kus a existoval by v pěkné zachovalosti, pak bych asi nebyl schopen předem určít cenu a pokud ano ,stejně bych situaci řešil podle nálady v sále a mého momentálního rozpoložení. Asi jsem Vám nijak neporadil, ale opravdu se v těchto debatách budeme vždy pohybovat pouze na vodě.

Ještě bych Vás chtěl poprosit o laskavost. Já shromažďuji všechny měděné, nepopsané zmetky této doby a chystám se napsat o nich článek. Nebude se týkat jednotlivých ražeb samostatně, ale všech, doposud známých, které bych chtěl zároveň zasadit do kontextu doby. Proto se Vás chci zeptat, jestli by tato Vaše ražba mohla být jeho součástí. Pokud ano, pak bych Vás chtěl poprosit ještě o hmotnost a průměr mince.

Děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 23. 10. 2013, 14:30. »
Registrovaný uživatel
NumismatSR: máte skrytý e-mail, pošlete mi na Vás kontakt, nebo ho zde uveďte, chci Vám poslat lepší fotky

Oliver: veřejně slibuji, že udělám vše pro to, aby tato chyboražba byla publikována v některém numismatickém periodiku, zatím uvažuji, že nejschůdnější budou královéhradecké Sběratelské zprávy
Moderátor
super, to je slovo :) tesim se a drzim pesti! SZHK jsou solidni periodikum, urcite to neni spatna volba. Urcite budou mit o takovy prispevek zajem - atraktivni tema je to dostatecne.

btw. pro pripadne doplneni: kdyby nekdo myslel, ze kolega Evropa1 prijde zkratka, neni tomu tak, protoze az bude publikovat tak souborne a obsirne dilo o nemz psal, logicky se ponori do jiz publikovanych textu (coz uz samozrejme davno cini) a tyto "drobne ci dilci" (neni mysleno nijak hanlive!!!) publikace musi logicky do takoveho dila zahrnout, at uz jen formou konstatovani (odcitovani) ci diskuse - napr. proto, ze se jeho nebo obecny nazor na danou problematiku ci kontext lisi ci zmenil.

tudiz vsichni, kdo mate co publikovat se nestydte, kdybyste se do neceho podobneho pousteli poprve, urcite najdete nekoho, kdo Vam kdyztak pomuze. zde neni na miste falesna skromnost, kazdy nemuzeme byt "Castelin", "Radomersky" nebo treba "Sejbal" - no a co. velmi cenne je prave publikovani techto dilcich studii, klidne i v pobockovych periodicich (skoda, ze jich rada uz nevychazi), informace pak nezapadnou a soucasni ci budouci velikani ceske numismatiky si pak tyto informace vysbiraji a mohou z nich slozit vetsi dilo ci knihu. tak to ma fungovat normalne. kdyz se podivate, kolik nejruznejsich clanecku vznikalo pred 30-60, tak v porovnani se dneskem je to naprosta bida a neni to tim, ze by nebylo o cem psat nebo ze by lidi nezajimalo to cist nebo tim, ze se sbira min. je to tim, ze "obycejni" numismatici pisou mene a numismaticti odbornici z muzei to proste nezachrani - vzdyt se podivejte, kolik jich v muzeich a na par institucich je a srovnejte to s poctem periodik, ktera vychazeji (navic zajem techto odborniku je mnohdy uplne mimo "obecny zajem"). drive psal klidne "kazdy" a dnes kdekdo radeji rekne "ale vite, to ja na to nemam, co bych tam psal... at to udela nekdo jiny..." - a tim to obvykle skonci, coz je skoda.
Registrovaný uživatel
oliver napsal
super, to je slovo :) tesim se a drzim pesti! SZHK jsou solidni periodikum, urcite to neni spatna volba. Urcite budou mit o takovy prispevek zajem - atraktivni tema je to dostatecne.

btw. pro pripadne doplneni: kdyby nekdo myslel, ze kolega Evropa1 prijde zkratka, neni tomu tak, protoze az bude publikovat tak souborne a obsirne dilo o nemz psal, logicky se ponori do jiz publikovanych textu (coz uz samozrejme davno cini) a tyto "drobne ci dilci" (neni mysleno nijak hanlive!!!) publikace musi logicky do takoveho dila zahrnout, at uz jen formou konstatovani (odcitovani) ci diskuse - napr. proto, ze se jeho nebo obecny nazor na danou problematiku ci kontext lisi ci zmenil.
[color=gray]

Samozřejmě, že tuto minci zahrnu do celkového seznamu ražeb, ale měl jsem na mysli jiný, úzkoprofilový článek, zaměřený ve třech částech na určitou oblast, kam zařazuji nepublikované ražby, za kterými stojí určitý dobový vývoj. Pokud bude tato mince zveřejněná někde jinde, pak nemá cenu, abych jí uváděl duplicitně.
Já jsem nechtěl zveřejňovat některé neznámé mince pouze samostatně, ale chtěl jsem jich shromáždit větší množství a dát jim nějaký smysl jejich vzniku. Vlastně článek mám napsaný, pouze doplňuji jednotlivosti.[/color=gray]
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 24. 10. 2013, 9:21. »
Registrovaný uživatel
NumizmatSR: sice jste mi dosud e-mail neposlal, ale pokud jsem vyčetl z jiných vláken správný e-mail, tak už máte fotky v e-mailové schránce, karell
Registrovaný uživatel
oliver napsal
Prerazely se i jednokrejcary (jenze ty se musely pred tim rozvalcovat - viz NL 3/2011). Po precteni se mi ozval dokonce jeden ctenar a zapujcil mi podstatne zachovalejsi stav k prozkoumani - takze chystam jeste kratke doplneni. Kdyby mel nekdo k tomu jeste neco, budu rad (k jednokrejcarum).


Projíždím si stará zajímavá témata a narazil jsem na problematiku přeražby krejcaru 1782 na 1800 ze začátku tohoto vlákna. Měl bych taky jeden kousek. Toto téma se řešilo i na Aukru a někdo si ode mě obrázky bral myslím právě pro Olivera, tak to dám i sem (i když se zpožděním).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím,jak se rozpozná 1/2 tolar FRANTIŠKA II od tolaru FR II ?? letopčet 1817. díky
Registrovaný uživatel
průměrem a hmotností
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
DÍKY ,MINCE MÁ PRŮMĚR 4 CM ,VÁHA 28.1g ,TAK TEDˇNEVÍM!!!!
Registrovaný uživatel
DÍKY ,MINCE MÁ PRŮMĚR 4 CM ,VÁHA 28.1g ,TAK TEDˇNEVÍM!!!!
Registrovaný uživatel
Tak v tom případě to bude ten tolar. Jinak základní údaje o mírách a hmotnostech by měly být v každém solidnějším katalogu, i na internetu je to lehce dohledatelné.
Registrovaný uživatel
Tak díky,ano jeto tolar.Už jsem ho našel.Míry a váha souhlasí.
Moderátor
nemate prosim nekdo jakekoliv falzum mince Frantiska II. (I.)?

jinak jak vidim, tak jsem opomnel podekovat uzivateli Lukas105s za vlozeni peknych fotek prerazby jednokrejcaru. myslim, ze je to nejhezci (alespon mne znamy) exemplar teto prerazby, v poradi tusim ctvrty. to neni prave malo - tak se nezapomente podivat, zda nejaky takovy nemate mezi svymi krejcary take :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1