Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Vykupminci.cz
Numisargo

František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
PS.
U nás sa najčastejšie vyskytuje medená kontramarkovaná minca Fr. Rákocziho X alebo XX poltúra.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
je to len práca "kutila domáceho". Minca je v podstate úplne zničená.


Nejde mi minci. Tyhle nominaly hazim do kyble. Proc by si ale dal "kutil domaci" takovou praci s vyrobou razidla na kontramarku a pak tu bouchnul do obycejneho medaku? To mi nejde do hlavy.
Registrovaný uživatel
preco by musel vyrabat kontramarku? kludne to mohla byt znacka na kožu, nejaky punc. jednoducho cokolvek .
v dielni clovek nasiel staru neplatnu mincu, nudil sa a tak tam prcol nieco len tak, skusil ci sa to da, co to spravi.
tak jak sa dnes clovek nudi , mohol sa aj vtedy
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ano, to dává smysl. Prostě se někdo nekdy nudil. Zařadím to do kuriozit :-) Docela se mi to líbí.
Registrovaný uživatel
Zdravím, prosím Vás, nemůžu nikde najít aukci, kde by se dražil Křížový tolar 1797 A, před časem se mi dostal jeden do ruky v super stavu, jaká je cena podle ceníku vím, ale již mi přijde dost neaktuální z nume.cz. Tak jsem se chtěl zeptat, zda někdo zkušenější zahlídl tuto minci někde v aukci. Děkuji
Registrovaný uživatel
Jestli nevadí zahr.aukce tak třeba před rokem v Salzburgu ve stavu ss..

https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2370&category=47864&lot=2024557
Registrovaný uživatel
Díky moc, sice nevím co je to stav ss ale ta cena mě každopádně zklamala. Podle ceníku je tento ročník a mincovna jedna z nejdražších.
Registrovaný uživatel
sehr schon-veľmi pekny,VF,2/2 ?
-s-
Registrovaný uživatel
Ahoj, mohli by jste se prosím podívat na tento tolar hlavně na značku mincovny? Váha necelých 28g. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím nikdo nic? Díky :'(
Registrovaný uživatel
pozrieť sa musíte na to sám, ak ju máte v ruke. Je nejaký vykorodovaný a aj značka mincovne. Bude to B.
Registrovaný uživatel
Díky ,ale tolar 1793 B jsem nikde nenašel asi špatně hledám :D
Registrovaný uživatel
asi záleží kde hľadáte. Ale pri tak zničenej minci je to úplne jedno.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky, máte pravdu stav je šílený :D
Moderátor
Zdravím, poprosím kdo má možnost fotky hrany tolaru František 1830 ražba pro Uhry . Děkuji
Moderátor
Přesně František 1830 A pro Uhry.
Moderátor
konec koncu nemusi byt foto,zajima me u toho to tolaru hrana jestli je napis vtisteny,nebo vystouply jako u drivejsich razeb.diky
Registrovaný uživatel
nápis na hraně je vtlačený
Moderátor
Díky za info.
Registrovaný uživatel
Získal jsem tento krejcar 1804 bez značky mincovny H. Je to běžné?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chcel by som sa opýtať či existuje 7.Grajciar 1802 mincovňa F. - Hall., Tieto 7. Grajciare boli zvyčajne vyrábané preražbou z 12. Grajciarov 1795. Ak máte niekto foto, kľudne ho môžete pripojiť. Ďakujem.
Registrovaný uživatel
V Hallu bylo razeno pouze nekolik kusu na zkousku, vetsina komercnich katalogu uvadi dezinformace zejmena co se tyce cenoveho ohodnoceni.
Registrovaný uživatel
Vďaka za info. Áno, pozeral som to v troch katalógoch a uvádzajú pri 7.Grajciari 1802 tu mincovňu Hall - F bežne a približne v cenových reláciách podobných ako pri mincovni Kráľovský Belehrad - E, či Veľká Baňa - G., ktoré sú vzácnejšie oproti bežnejším mincovniam ( A,B,C,) . Škoda, že nie je vydaný presnejší katalóg na tieto krásne mince Františka II. v našich končinách čo sa týka do presnosti skutočných razieb mincí a už nehovorím o reálnych cenách na trhu.
Registrovaný uživatel
Dobrý deň! Moklo by sa jednať o túto mincu? Ak áno, tak sú už tri. Zarazila ma jej hmotnosť a preto som si ju všimol.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to Europa1 ; ku váhe toho medeňáčku som preto napísal svoj názor , hodne mincí smolníckej mincovni mi hovorilo pane , kde boli rozdielne váhy u grajciarov .


Popravde napíšem : ja mám pc. v mojej mineralogickej dielničky a príslušnú odbornú literatúru min . 30 km. ďaleko , ale pokiaľ poviete čo presne potrebujete doplniť zájdem A.U. za ďaleko kompetentnejším numizmatikom a doplním aj s citáciou , podmienka je , že to nechcete za týždeň ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1