Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Vykupminci.cz
Numisargo

František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To bude mincovňa Šaľa.
Ale teraz vážne, je to bežná vada na razidle, akurát na zvláštnom mieste.
Registrovaný uživatel
Je tady mrtvo, tak sem dám jeden 30 krejcar, kterým jsem si udělal radost :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Františka nesbírám, ale v jednom starém katalogu jsem narazil na pro mě zajímavou chybu v opise - FNANCISCVS. Existuje více takových "překlepů"? Nemyslím teď prohozené (např. 1087 místo 1807) nebo vynechané znaky, ale přímo jiné (jako u M. Terezie TUST místo AUST a podobně).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V případě mincí Františka II./I. je většina těchto chyboražeb, či zmetků popsána. Z poslední doby snad stojí z oblasti měděných mincí za zmínku hybridní ražba 30/15 krejcarů 1807 S, nebo 15 krejcar 1807 A s chybným opisem ERBLANEDISCH.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Prosba ke kolegum a znamym, kteri nemaji problem mi pujcit (na 3-6 tydnu) k nedestruktivnim analyzam jakekoliv Frantiskovi 20 kr. v rozumne "sberatelske" zachovalosti. Mince by nemely byt agresivne cistene, ale nemusi mit patinu. Stejne tak by nemely byt znecistene nebo zkorodovane. Nemely by byt setrele, ale absence drobnych detailu v portretu ci ve znaku nevadi.

Na mincich bude provedena hydrostaticka zkouska a XRF analyza. U hydrostaticke zkousky se muze stat (predevsim v pripade nekvalitni patiny vznikle po ulozeni v plastu), ze dojde k mirne zmene nadechu patiny - obvykle je to ale ku prospechu jak mince, tak i jejiho vzhledu.

Pokud ma nekdo k dispozici poskozeny(e) kusy +/- v cene stribra na pripadne destruktivni zkousky, zajem bych o par kusu mel take (ty uz samozrejme nevratim).

Za vasi ochotu predem moc dekuji.
Moderátor
to je tu najednou ticho. jen kdyby to nekoho zajimalo, kolik lidi se mi ozvalo, tak presne 0. mozna by bylo na miste ironicky podekovat za spolupraci, ale pravda je takova, ze ironie neni na miste, kdyz clovek podobny vysledek ocekaval ;)

takze v klidu pokracujte v dalsi diskusi a prispevku vyse si uz nevsimejte. povazujte ho za neaktualni, pro experiment si vystacim s tim, co mam sam.
Registrovaný uživatel
To olivere kolik jich chces pujcit?
Moderátor
ahoj diky, cokoliv, co bys mohl (cim vice tim lepe i kdyz pokud by to melo presahnout pocet pres cca 100 ks, uz bych to asi casove nedaval) :)))
Registrovaný uživatel
Nevím, zda někdo sledujete čas. Mince a bankovky. V posledním čísle (1/2020) vyšlo již 16. pokračování série článků Písmo na mincích a medailích. Autorem je Michal Vítanovský. Vážím si ho jako medailéra, ani jeho texty nejsou zlé. Ale v tomto článku pořádně ujel. Císař František II. (I.) je tu označen za mladšího bratra Leopolda II., na jiném místě za syna Františka Lotrinského a pak ještě za bratra Marie Luisy.
Je to jistě trochu trapas pro autora, ale podle mne i špatná reputace pro celý časopis. To tam nemají nějakého redaktora, který by články četl?
Registrovaný uživatel
Páni mal by som na Vás technickú otázku 1/2 toliar 1819 A mám už dlhšie označený ako také malé "R" nevidel som ho ani keď sa predávala u Macha zbierka pána Kokolusa.

Veľa jeho aukčných výsledkov som tiež nevidel. Nedávno bol v aukcii a bez väčšieho záujmu sa predal podľa mňa pomerne lacno. Sú moje poznámky o vzácnosti tejto mince mimo realitu, alebo mal len kupujúci štastie?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Ano jedná se o zajímavý ročník,vcelku vzácný.Na aukcích málo vidaný..
Zajímalo by mne na jaké aukci se prodal za,, lacno,,... Za jakou cenu..
Moderátor
Pokud jseš si jistý, že se jedná o půl tolar a né celkem běžny ročník tolaru viz. Správná metrologie.. Ale u tebe nepochybuji ;)
Pokus se vložit detailní foto mincovní značky,jen pro jistotu..
Obrázek půl tolaru 1815...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aukciu by som nerad menoval aj ked nie je problem ju dohladat, minca bola uvedena ako 1/2 toliar a pochybujem ze by sa v aukcnom dome v tomto pomylili, cena kopirovala ostatne bezne rocniky, ktore sa predavali zvacsa do 150€
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Stredo napsal
Aukciu by som nerad menoval aj ked nie je problem ju dohladat, minca bola uvedena ako 1/2 toliar a pochybujem ze by sa v aukcnom dome v tomto pomylili, cena kopirovala ostatne bezne rocniky, ktore sa predavali zvacsa do 150€


Tak pokud dobře rozumím, foto mince pochází s oné aukce a není tvá..
Faktem je, že daný ročník je výskytem ojedinělý, ba dokonce ho nelze dohledat v historii akčních síni a to i zahraničních , ikdyž např. Novotný ho uvádí jako celkem běžny, dle 52 aukce dukát stavu - 1/1 prodán za 2000kč.Naopak jiné katalogy uvádí již aukční cenu.. Pokud budu mít trochu více času kouknu i do starších aukčních katalogu...
Registrovaný uživatel
Proč by se nedalo dohledat?
Např.:
Fruhwald :

Aukce 94 (2011)..pol.1237..vz...150,-eur
Aukce 117(2015)..pol.74 ..stgl..neprodáno(volačka-400,-eur)
Aukce 118(2016)..pol.118 ..stgl..520,-
Aukce TOP 3 Auction5(2019) ..pol.704 ..vz..neprodáno(volačka 150,-eur)
Aukce 136(2020)..pol.269 ..stgl..300,-eur

Dorotheum :
Aukce 526(2018)..pol.467..III+/II- ..170,-eur

Kunker :
Aukce e-Live30 (2014) ..pol.369 ..ss..neprodáno(volačka 75,-eur)

...atd.
Moderátor
Tak to jsis dal práci lopezi.. 👍 ;)
Co takhle vídeňský tolar 1626 v zachovalem stavu poslední rok se objevil myslím dvakrát a jeden je už u mne, jinak léta nic... Koukni máš lepší vlohy k vyhledávání... Díky
Registrovaný uživatel
Např.:

Rauch:
Aukce 91(2012)..pol.1617..s.sch...220,-eur
Aukce 106(2018)..pol.1247..f.vzgl....420,-eur
Aukce e-live31 (2019)..pol.1856..s.sch.(po oušku)...180eur

Fruhwald.
Aukce133(2019)..pol.143..f.vz...320eur
Aukce134(2019)..pol.292..ss/vz...460eur

Macho-Chlap.
Aukce 11(2016)..pol.1074..About EF/A.EF ..270eur

atd..
Moderátor
To bylo rychlé díky pane 👍
Moderátor
Jen pro úplnost - při evidenci výskytu zde probíraného 1/2 tolaru 1819 A je nutné vzít v úvahu i opakovaný výskyt shodného kusu ve více aukcích. Např. níže uvedený kus (viz foto) se vyskytl u Frühwalda v 5 aukcích:
Aukce 114, pol.724, vyvolávačka 500€, neprodal se
Aukce 115, pol.1682, vyvolávačka 500€, neprodal se
Aukce 116, pol.2024, vyvolávačka 500€, neprodal se
Aukce 118, pol.393, vyvolávačka 400€, prodáno za 520€
Aukce 136, pol.269, vyvolávačka 300€, prodáno za 300€

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Velmi pekne dakujem za Vasu pomoc, podla presnosti a komplexnosti odpovedi predpokladam ze pouzivate nieco lepsie ako “numisbids” alebo sa mylim?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Pro vyhledávání používám acsearch.info, z důvodu časové úspory mám zřízeno Premium členství (placené) - umožňuje mj. ihned vidět aukční ceny a obrázky mincí jsou v nezmenšené velikosti tak jak je poskytl aukční dům. Samozřejmě k cenám i obrázkům v původní velikosti se lze dostat i bez placeného členství na acsearch.info, jen je to časově náročnější (např. přes sixbid.com).
Registrovaný uživatel
barbar napsal
To bylo rychlé díky pane 👍

Barbare, zahod novotnyho. Otevri Sixbid.com podivej se do jejich archivu a napis co hledas, voila, vysledky jsou na svete. Nemas zac 8) ;)
Moderátor
Otravnykomar napsal
barbar napsal
To bylo rychlé díky pane 👍

Barbare, zahod novotnyho. Otevri Sixbid.com podivej se do jejich archivu a napis co hledas, voila, vysledky jsou na svete. Nemas zac 8) ;)


Kamaráde mám v knihovně všechno co se dá i staré katalogy aukci našich i zahraničních od roku 2000.. Na sixbidu jsem taky pořád.. Je to jak píše Kučera urcita výhoda, včetně chuti k vyhledávání..
Registrovaný uživatel
Dá se považovat za variantu rozdíl v opisu HU a HV u krejcaru 1812 A? Je někde uvedena tato varianta, případně chyboražba (HV)? Normální je HU.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Lukas105s v 13. 9. 2020, 9:47. »
Registrovaný uživatel
HU / HV v opise sú varianty.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1