Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Vykupminci.cz
Numisargo

František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Díky. Je to někde zmíněno?
Registrovaný uživatel
Oliver mas dostatok minci, alebo nie?
_______________
Registrovaný uživatel
Konečně jsem si zkompletoval desetníky 1815 ve stavech, které mi dělají radost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě bych tady měl desetník 1792 E. Novotný má v katalogu uvedeno RRR. Tyto katalogy beru samozřejmě s velkou rezervou, ale přesto se zeptám zdejších odborníků. Je to opravdu tak vzácné?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taky sem si udělal jednu radustku. Dlouho se mi tento rocnik vyhybal ve slusnem stavu 🤗

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) denary v 31. 10. 2020, 18:29. »
Registrovaný uživatel
Toto už je mimo mňa, ale aspoň nejakú Oravicu mám, lebo je zaujímavá...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sorry, ešte jednu Veľkú Baňu... :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1/2 krejcar 1816 O se mi pořád nějak vyhýbá.
Registrovaný uživatel
3 krejcar 1801 F v bankovní jakosti. Minimálně ohmataný. Takto se nevidí každý den.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chlapi objavil som na jednej priemernej 3ke preryvany letopocet. Predpokladám, že je to úplne bežné, ale pre istotu sa s vami poradím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Zajímal by mě váš názor na tyto dva konvenční tolary. Jedná se v obou případech o ročník 1824, pražská mincovna (C). Objevil jsem drobné rozdílné detaily, jako třeba vzdálenost mezi slovy v opisu na aversu, odlišný tvar písmena C, obrácený opis na hraně, což jsou celkem běžné odchylky. Ale kromě toho jsem objevil jednu podstatnější odchylku v opisu na hraně, a to v ornamentu, který se nachází mezi jednotlivými slovy IUSTITIA REGN. FUNDAMENTUM (viz. čtvrtý obr. shora) - na vrchní minci je v ornamentu jedna kytička a na spodní jsou dvě kytičky. To už považuji za celkem podstatný rozdíl, ale žádný katalog se o tom nezmiňuje. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Videl nekdy nekdo Sol 1795 z oblehani Lucemburku s bombou? pokousel jsem se ho nekde najit a nasel jsem jen ty se znackou patrony.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Jen ta kresba...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky, já že tady zrovna jeden sol mám a chtěl jsem se o tom trošku dozvědět.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
https://en.numista.com/catalogue/pieces36183.html
Registrovaný uživatel
dikec
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Zdravím znalce Františkových mincí. Pořídil jsem si 24kr z Prahy a při porovnání s porouchaným Vídeňákem jsem zjistil, že mají odlišné míry i váhy. Bohužel mám jen tyto dva nemám možnost porovnání s dalšími. Poradí někdo?
Vídeň - 31mm a 9,89g
Praha - 30mm a 9,08g
předem děkuji.
Registrovaný uživatel
Ještě fotky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
alfonsoalois napsal
Zdravím znalce Františkových mincí. Pořídil jsem si 24kr z Prahy a při porovnání s porouchaným Vídeňákem jsem zjistil, že mají odlišné míry i váhy. Bohužel mám jen tyto dva nemám možnost porovnání s dalšími. Poradí někdo?
Vídeň - 31mm a 9,89g
Praha - 30mm a 9,08g
předem děkuji.


Prosím kontaktujte mě, pokusím se Vám odpovědět.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Musím se pochlubit posledním přírustkem z Františka II.
na 20 krejcar 1797 C v pěkném stavu jsem čekal dlouho,ale dočkal jsem se

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Síce trošku oneskorene, ale denary gratulujem krásna minca. V poslednej dobe sa venujem aj zbieraniu Františka II/I. a priznám sa, že takto krásnu pražskú razbu nemám ešte v zbierke.
Mne posledne prišiel tento síce bežný 20 grajciar 1804 B, ale stav celkom ujde.
Teraz len uvažujem, či rozbiť krabičku NGC alebo nie :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Určitě rozbít
Registrovaný uživatel
Určitě vyndat .Mince patří do ruky .Aby si jí člověk vzal , potěšil se s ní , znovu a znovu si jí prohlížel ...Do krabičky patří prezervativy ... :- )))
Registrovaný uživatel
Tiež mám jednu mincu v NGC slabe. Mám to len ako zaujímavosť a stále rozmýšľam, že ju vyslobodiím. Akurát nechápem, ako prišli na grading 58. By ma potom zaujímalo, aké referencie používajú na mince zo začiatku 18.storočia ako by mala vyzerať v grading 70.
Registrovaný uživatel
Nedávno jsem pořídil medaili, shodou okolností je na ní právě i František I. Prodávaná byla ve slabu, byl jsem pevně přesvědčený, že ji vytáhnu, ale pak jsem vyměkl. Přecejenom pro ty věci ve špičkové zachovalosti je ta konzervace ve slabu luxusní. Samozřejmě by si to chtěl člověk ohmatat, ale u některých věci si nejsem jistý, jestli stojí za to ten slab otevírat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1