Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Vykupminci.cz
Numisargo

František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Krásna. Bolo by škoda, keby si neukázal aj reverz. Aký ti dali grading, ak to nie tajné?
Registrovaný uživatel
Je to 63. Těžko se mi tohle vyndavá ze slabu. U 20krejcaru bych asi neváhal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Umelecké dielo. :) Na jednej strane by som sa obával, že ju pri vyslobodzovaní poškodím, na druhej by som ale neodolal zvedavosti, aké to je, držať ju v ruke. Ale aj v tom megaslabe to vyzerá veľmi pekne.
Registrovaný uživatel
Môj VI grajciar. Asi pôjde von...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nechci do toho kecat, ale tady bych neváhal a vyndal. Ten štítek dostal proboha jak tu špínu? Nebo to je záměrně tak obarvené?
Registrovaný uživatel
To tak má byť, škvrna to nie je. Máš recht, zítra pude pod kladivo! :D
Registrovaný uživatel
Ja to z toho vymlatim do 5 minut od te doby co se mi dostane doruky.Mam na to slusny gryf.Nebal bych se ani te medaile
Registrovaný uživatel
sigur napsal
To tak má byť, škvrna to nie je. Máš recht, zítra pude pod kladivo! :D



Já jsem také v dřívějších letech nebyl příznivcem škatulek a také jsem jich pár zničil, ale velice známý obchodník mně již před více lety řekl: "Škatulky neničte, protože za pár let se stanou standardem, budou brány jako jistá záruka, která zvyšuje ceny." Situaci odhadl zcela přesně a v současné době si nedovedu představit, že bych škatulky ničil. Mít škatulku s deklarovanou kvalitou MS 64, či MS 65 je opravdu jistá záruka, která podstatným způsobem navyšuje cenu, navíc, pokud je daná položka vydražena v renomované aukci, pak zničení škatulky se stane zcela stejným prohřeškem, jako omytí mince.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Hotovo...ja ti dám grading len 58. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zalezi na tom, jak se na mince divame.Pokud jako na ukazku doboveho uziteho umeni a pro jejich krasu tak bych nevahal a vyndal je ven.Pokud v nich vydite penize, tak je vam asi jednou , jestli ji muzete vzit do ruky nebo ne
« Poslední úpravu provedl(a) denary v 17. 1. 2023, 20:24. »
Registrovaný uživatel
denary napsal
Ja to z toho vymlatim do 5 minut od te doby co se mi dostane doruky.Mam na to slusny gryf.Nebal bych se ani te medaile

U medaile ani nemám obavy z poškození při otevření. Ani jak píšeš níže nejde o peníze. Mě teď připadá, že jak má medaile vysoký reliéf, tak taková konzervace je optimální. Nikde nedochází k otěru, jen ty 4 místa na hraně. Byl jsem taky militantně proti, ale jak jsem psal, vyměkl jsem :-)
Moderátor
U některých moderních mincí jsou krabice čistý byznys, investičně bohužel dnes už skoro podmínkou ..
U historických je to vražda, veškerá pocitová hodnota konkrétní doby , která se v minci ukrývá se tak uzamkne a utopí v moderním plastu ...
Snad každý numismatik mi dá za pravdu, že není nad pocit držet v ruce holou minci..
Registrovaný uživatel
U mě osvědčený způsob vyndání mince z krabky je pomocí svěráku -> prasknutí je pod kontrolou a možnost poškození mince se tak omezí na minimum.

Bez osahání mince bych nikdy nebyl schopen ocenit jejich ostrost, zpracování a kvalitu. Na druhou stranu jsem ale sám některé mince v dobré kvalitě do krabiček "uvěznil" a to i starší ražby. Mince je chráněná a její kvalita je potvrzena gradem.

No a abych jen neřečnil, třeba tento tolar mi v gradu vůbec nevadí...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ak to nie je tajné, tak by ma celkom zaujímalo, aké dali tomuto kúsku hodnotenie.
Moderátor
Zrovna jsem to také psal...
Nádherný kus
Registrovaný uživatel
Ohodnocen byl jako MS 65.
Moderátor
Nell slušný hodnocení na tento typ ražeb , ačkoliv teď koukám a možná se pletu,ale vidím tam trochu rušivý škrábanec (portrét pod bradou) v hodnocení NGC vám dali celkem vysoký skóre, pěkná patina, teď chápu proč vytáhnout ho nemá smysl s takovým hodnocením...👍 :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 18. 1. 2023, 0:01. »
Moderátor
Příkladně tento MS 64 také nádherný kus

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 18. 1. 2023, 0:24. »
Moderátor
Avers

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je tvoj "nádherný kus"?
Registrovaný uživatel
Tolar 1824 A byl součástí škatulky s označením MS 64, bohužel byl.
Tolar 1802 A je ve škatulce s označením MS 64, 1/2 tolar 1825 A s označením MS 65 a Křížový tolar 1793 M s označením MS 64 a nedovedu si představit, že bych škatulku zničil. Atd.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Tolary Františka s hodnocením Ms 65 se objevují zřídka ...
Registrovaný uživatel
Tento zajímavější tolar je označen MS 65 a je opravdu dokonalý. Vydražil jsem ho proti Rauchovi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropo opravdu pěkný exemplář, gratuluji.
Registrovaný uživatel
Barbare, nějaké rysečky se najdou... to co působí jako škrábanec pod bradou je především patina. Zajímavá je stavem, ale i hranou s nápisem "...FVNDAMENIVM".
Lepší foto níže.

Váš 1826A také pěkný!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1