Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Vykupminci.cz
Numisargo

František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Evropo, prvně... nádherné kousky 1802A a 1810A - Váš tolar 1810A jsem již dříve obdivoval v rámci mého "průzkumu" alespoň na fotce, teď tedy navíc vím, komu patří... :-) Tyto dva typy tolarové ražby jsem opravdu pěkné v ruce zatím bohužel neměl.

Ale k diskusi, uvedl jste že: "...pokud je daná položka vydražena v renomované aukci, pak zničení škatulky se stane zcela stejným prohřeškem, jako omytí mince." Co Vás vede k tomuto závěru?

Souhlasím, že mince bez gradu (UNC nebo AU details) vyndaná a následně prodávaná jako bezproblémová, fér rozhodně není... Ale, pokud je grade mimo, nebo si minci prostě chci osahat a prostudovat, pak nevidím důvod, proč by měl být numismatický hřích minci vyjmout. Rozsah ražeb mincí, co projdou gradem, je obrovský a škála 1-70 je použita na moderní strojově ražené mince, stejně jako na 500 let staré ruční ražby. Znát specifika všech jednotlivých ražeb světa je dle mého názoru nemožné a někdy se mince setká s graderem, který specifika dané ražby prostě nezná a ohodnotí jí špatně. Konkrétní příklad, zakoupil jsem vcelku běžný Hallský dvoutolar Leopolda I. s podceněným gradem AU58, který po překrabičkování dostal MS62... dělal mi radost i s původním gradem, ale nedalo mi to a nemyslím, že je to špatně.
Navíc i u moderních ražeb FJI. jsem viděl výrazné rozdíly v kvalitě gradu. Z překrabičkování se podle mě stal jakýsi sport, což za úplně správné nepovažuji, ale proč minci s podceněným hodnocením nevyndat a nedat k přehodnocení? NGC tuto službu myslím i oficiálně nabízí.

Na závěr pro úplnost - krabičku ani grade nekupuji, zajímá mě pouze a jen mince uvnitř. Grade mi při koupi na dálku dává částečnou záruku, že je mince bezproblémová.
Registrovaný uživatel
To Nell,
pokud máte zájem znát mé názory, pak mně prosím kontaktujte na email - je součástí každého mého příspěvku.
Děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Nell napsal
Barbare, nějaké rysečky se najdou... to co působí jako škrábanec pod bradou je především patina. Zajímavá je stavem, ale i hranou s nápisem "...FVNDAMENIVM".
Lepší foto níže.

Váš 1826A také pěkný!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Vaše mince vypadá téměř dokonale. Podrobnější zkoumáni z kvalitnějšího fota odhalí i drobné nedostatky. Dominantní a ona celkové přitažlivosti mince je v prvé řadě v tom ,že se jedná o ražák .Zbytky lesku , které prostupují atraktivní jemnou patinou po okrajích s náznakem duhové, což obvykle není vidět na mincích tohoto typu.Dále také vysoká kvalita ostrosti ražby ( bez známek opotřebení razidla).To vše dle mého názoru svým způsobem kompenzuje jiný a to negativní faktor drobných úhozu a vlásečnic.
MS 65 v tomto případě je docela přesné..

Příkladně u poslední mince prezentované Evropou na, kterou jsem také krátce reagoval bych spíše hodnotil MS 65+
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 18. 1. 2023, 21:59. »
Registrovaný uživatel
Barbare, děkuji.

Každopádně, minimálně pro teď tento tolar v krabce zůstává a jsem toho názoru, že tam i patří.
Ještě reverz v lepší kvalitě, ať je to kompletní.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásné mince. Příliš podrobné hodnocení kvality (mince, víno) je dobrý sluha, ale zlý pán. Zejména v případech, kdy místo komise hodnotí jeden člověk. Rozptyl je několik bodů. Takže kdo má nízké hodnocení, posílá k přehodnocení. Kdo vysoké drží minci v krabičce.
Registrovaný uživatel
Pridám ďalšie dva nové prírastky do zbierky.
20 grajciar 1808 B sa mi vyhýbal v obstojnom stave a 20 grajciar 1815 B sa mi vyhýbal celkovo dlhšie, ale stav ujde tiež.
PS: krabičku NGC som ešte nerozbil :mrgreen: :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
MisoPN napsal
PS: krabičku NGC som ešte nerozbil :mrgreen: :mrgreen:

Ak potrebuješ pomôcť, rád sa zastavím. :D
Registrovaný uživatel
sigur napsal
MisoPN napsal
PS: krabičku NGC som ešte nerozbil :mrgreen: :mrgreen:

Ak potrebuješ pomôcť, rád sa zastavím. :D


Vnútorne s tým stále bojujem, ale asi to vidím tak, že si zoženiem ďalší kus 1804 B a budem mať dva. Jeden v albume a jeden len tak hodený v poličke lebo tá krabička sa nedá dať do albumu :D
Registrovaný uživatel
MisoPN napsal
sigur napsal
MisoPN napsal
PS: krabičku NGC som ešte nerozbil :mrgreen: :mrgreen:

Ak potrebuješ pomôcť, rád sa zastavím. :D


Vnútorne s tým stále bojujem, ale asi to vidím tak, že si zoženiem ďalší kus 1804 B a budem mať dva. Jeden v albume a jeden len tak hodený v poličke lebo tá krabička sa nedá dať do albumu :D


Kto nemá jasno, či krabička áno alebo nie, tak si treba odpovedať na jednoduchú otázku - má krabička pre mincu nejaký pozitívny prínos z pohľadu numizmatika? Ja vidím len negatíva - nevidím hranu, neviem spraviť metrológiu, neviem mincu ani riadne detailne preskúmať a nafotiť... a ani nemôžem mať potešenie ju zobrať do ruky. Jediné pozitíva môže mať z pohľadu investora a obchodníka. Tak si stačí rozhodnúť, kým chcem byť.
Registrovaný uživatel
Já krabičky zase tak negativně nevidím. Je opravdu nutné u strojově ražené mince (která navíc není nějak vzácná) zkoumat metrologii? Je to sbírkový předmět, který sběratele potěší. A metrologie, chemická analýza ... se dá dělat na volných mincích.
Registrovaný uživatel
Krabičkám rozumím u bižuterie, ale u sběratelských mincí určitě ne.
Registrovaný uživatel
opal napsal
Já krabičky zase tak negativně nevidím. Je opravdu nutné u strojově ražené mince (která navíc není nějak vzácná) zkoumat metrologii? Je to sbírkový předmět, který sběratele potěší. A metrologie, chemická analýza ... se dá dělat na volných mincích.


Pre mňa otázka nestojí tak, či mi tá krabička nevadí, ale či má nejaký význam, keď už ma vo viacerých ohľadoch obmedzuje a navyše pekný historický artefakt uzavrie v plaste. Strojovo sú u nás mince razené od konca 16. storočia (v Čechách od začiatku 17. stor.) a napriek tomu tam je (minimálne do doby prstencového lisu) stále čo pozorovať. Ak je to ale len zbierkový predmet do počtu, ktorý poteší zberateľa, aby si mohol odškrtnúť mincu v katalógu, tak je to jedno.
Registrovaný uživatel
Každá mince je většinu času někde zavřená (krabička, obálka, skříň, trezor). Jedním z důvodů uzavření je ochrana . U těch krabiček by se ta ochrana dala ještě vylepšit argonem.
Zde na fóru jsem četl 2 odlišné názory na uložení. 1. mince na platu a občas otočit aby se rovnoměrně vyvíjela patina. 2. změna barvy je nežádoucí (dokonce nepřípustná). A mince se se hodnotí, oceňují, sbírají podle barvy patiny - třeba měď.
Registrovaný uživatel
opal napsal
Každá mince je většinu času někde zavřená (krabička, obálka, skříň, trezor). Jedním z důvodů uzavření je ochrana . U těch krabiček by se ta ochrana dala ještě vylepšit argonem.
Zde na fóru jsem četl 2 odlišné názory na uložení. 1. mince na platu a občas otočit aby se rovnoměrně vyvíjela patina. 2. změna barvy je nežádoucí (dokonce nepřípustná). A mince se se hodnotí, oceňují, sbírají podle barvy patiny - třeba měď.


Nič proti ochrane mincí v nejakom obale podľa uváženia majiteľa, z toho ale nevyplýva potreba uzavrieť ju do neotvárateľného obalu. Držať ju v inertnej atmosfére z obavy zo vzniku prirodzenej, ušľachtilej patiny je už asi moc. Ja si skrátka nedokážem tak vychutnať čokoládu, keď je zabalená v celofáne :D
Registrovaný uživatel
Já taky ne. Ale jak jsem psal, jsou i jiné názory.
Další důvod pro krabičku je ta certifikace. Životnost mince a krabičky je delší než život člověka. Odejde člověk, odejdou znalosti.
Registrovaný uživatel
Jestli někdo má mince jako investici , je asi v pořádku , že má tyto relativně bezpečně zatavené v krabičkách .To se mu nedá vytknout. Nicméně každá mince od okamžiku svého vyražení byla primárně určena k tomu , aby procházela z ruky do ruky a některé z nich tak sloužily celá staletí a prošly rukami a osudy stovek , možná tisíců lidí .Většina mincí na sobě také nese obrazové a písemné ,výtvarně zpracované dobové poselství . A právě sběratelé , kteří se obklopují věcmi svého zájmu mají tendenci čas od času se k jednotlivým kouskům své sbírky vracet , brát si je do ruky , prohlížet si je a těšit se z nich. To je to , proč věci sbírají , to je to , co je obohacuje a těší , to je bonus sběratelství .A ta krabička by mě osobně vadila .Je to tak trochu jako kdyby jste měli obraz Picassa , ale měli ho v bance a jednou do roka si ho šli prohlédnout… A nebo ho měli na stěně , každý den ráno se z něj těšili , ale trochu tím riskovali …… :- )))
Registrovaný uživatel
Pěkný příspěvek. Říká se tomu smíšené pocity. ;)
V tomhle vlákně se diskutuje o konkrétních mincích Františka II. v luxusní zachovalosti. Mám jedno podobné kolečko (o pár roků starší ;) ). A mám právě ty smíšené pocity. Jsem rád, že tu minci mám, dělá mi radost, ale zároveň mám strach z poškození. Takže plánuji koupi plastové "bublinky".
Registrovaný uživatel
Kluci, mám dotaz. Novověkem se moc nezabývám a možná tu i někde vysvětlení bude... ale než bych to našla ...
Nebo zda někdo víte, kde bych tu informaci našla- co vlastně symbolizuje kříž na křížových tolarech?
Registrovaný uživatel
http://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/mince-a-doba-frantiska-ii-_post_-175544#post175544

Ocílka a iskry a plamene z nej spájajúce ;)
Registrovaný uživatel
...šľahajúce...
Registrovaný uživatel
Moc děkuji! ;)
Registrovaný uživatel
To korunka: Dovolím si doplnit, že dle mě se na lícní straně křížového tolaru jedná o Ondřejský kříž (viz. tolary Marie Terezie) a ocílka se vyskytuje v popředí tohoto kříže pouze na mincích mužských panovníků.
Registrovaný uživatel
Aha, děkuji, to jsou zajímavé informace ;)
Registrovaný uživatel
Jeden lepší prírastok do zbierky .-) Vlastní ho tu niekto tiež? Ako by ste ho ocenili (moc sa neni čoho chytiť na internete)?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
G-čko jedno mám, ale ako je vzácne netuším. Bral som ho, lebo bol celkom pekný a lacný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 >

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1