Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Vykupminci.cz
Numisargo

František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
František Jozef I. (* 18. august 1830, Viedeň, † 21. november 1916, Viedeň) bol rakúsky arcivojvoda, rakúsky cisár od r. 1848, český a uhorský kráľ (od r. 1848; česká korunovácia sa nekonala; za uhorského kráľa korunovaný 8.6.1867) a prezident nemeckého spolku (v r. 1849 – 1866) z habsbursko-lotrinského rodu, najstarší syn arcivojvodu Františka Karola Habsburského a Žofie Bavorskej.
František Jozef stál na čele rakúsko-uhorského mocnárstva šesťdesiatosem rokov, ako jeden z najdlhšie panujúcich monarchov v dejinách.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 8. 5. 2013, 7:21. »
Registrovaný uživatel
Dakujem grofik za pomoc. Verim, ze sa tato tema bude pekne rozrastat. Casom hadam prispejem aj ja niecim hodnotnym, alebo sa aspon budem mat cim pochvalit.
Registrovaný uživatel
Krásný příklad délky jeho vlády uvedli v DJC, jak jde ten prvňáček do školy, píše se rok 1850 a nad katedrou visí obraz Franze Josefa, uplyne dvacet let, klučina se mezitím ožení a má syna, který jde v roce 1870 opět poprvé do školy a nad katedrou visí stále ten samý císařpán, uplyne dalších dvacet let, to už se píše rok 1890 a koho školáček nevidí nad katedrou.. No a v roce 1910 jde už pravnouček toho prvního školáka znovu do školy a znovu se dívá na nesmrtelného mocnáře :) 4 generace..
Moderátor
Mimochodem, víte, že za FJI, když se někdo ženil dřív jak ve 24 (a takové případy byly časté), že musel mít otcovské svolení? :)
Registrovaný uživatel
driv? myslim ze kto sa neozenil do 24 rokov tak ho povazovali za nenormalneho :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Tak to si jenom myslíš, někteří se ženili později, po třicítce sice vyjímečně, ale ve 25 nebo třeba 27 běžně. Aspoň co jsem měl možnost v matrikách z 19. století vypozorovat.
To až za komunistů docházelo k takové deformaci, že holka v 25 se považovala za starou pannu a chlapi se ženili běžně v 21, jakmile přišli z vojny.
Registrovaný uživatel
Je pravda že když se podívám jen do svého rodokmenu, tak můj jeden prapradědeček (nar.1844) měl tři syny, z nichž nejstarší se narodil v r.1886, tedy ve 42 letech! Druhý prapradědeček (nar.1868 ) měl nejstarší dceru (nar.1898 ) ve 30 letech, u třetího (nar.1839) data narození nejstarších potomků bohužel nemám (můj pradědeček se mu narodil až ve 47 letech, ale byl nejmladší), no a naposled čtvrtý (nar.1859) měl prvního potomka - dceru v 38 letech (1897). I z tohoto malého vzorku je patrné, že to s tím mladým věkem nebylo tak horké za panování Franze Josefa.

P.S. Mě to dělá smajlíky v případech když po číslici 8 následuje závorka, musel jsem přidat mezeru 8)
« Poslední úpravu provedl(a) Hurley v 8. 6. 2012, 22:34. »
Registrovaný uživatel
Citovat
To až za komunistů docházelo k takové deformaci, že holka v 25 se považovala za starou pannu a chlapi se ženili běžně v 21, jakmile přišli z vojny.


Mě se zdá zase dnes divné, že otcové chtějí pustit v tramvaji sednout. Akorát jsme se připravili o jednu celou generaci!!!
Registrovaný uživatel
http://knihy.abz.cz/prodej/cisar-frantisek-josef-zivot-pad-a-zanik-habsburske-rise

pěkná knížka o FJI, nedávno jsem četl.
Registrovaný uživatel
dobry den o mince se vubec nezajimam, ale dnes na zahrade jsem nasel minci ktera je dost spatne citelna a zajimalo by me kdo ji dal vyrazit asi je.Neni ze zlata ani ze stribra letopocet je spatne viditelny ale zda se mi ze prvni je 74 nebo 174 je na ni vyrazena velka 10.predem dekuji za odpoved.lepsi foto nema.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chtělo by to nerozmazanou fotku. A taky napsat jaký má průměr.

richtas napsal
dobry den o mince se vubec nezajimam, ale dnes na zahrade jsem nasel minci ktera je dost spatne citelna a zajimalo by me kdo ji dal vyrazit asi je.Neni ze zlata ani ze stribra letopocet je spatne viditelny ale zda se mi ze prvni je 74 nebo 174 je na ni vyrazena velka 10.predem dekuji za odpoved.lepsi foto nema.
Registrovaný uživatel
prumer je 1.9-2 mm
Registrovaný uživatel
richtas napsal
prumer je 1.9-2 cm
Registrovaný uživatel
dobry den o mince se vubec nezajimam, ale dnes na zahrade jsem nasel minci ktera je dost spatne citelna a zajimalo by me kdo ji dal vyrazit asi je.Neni ze zlata ani ze stribra letopocet je spatne viditelny ale zda se mi ze prvni je 74 nebo 174 je na ni vyrazena velka 10.predem dekuji za odpoved.lepsi foto nema.

Hm,tak podle té fotky a popisu by to mohla taky být třeba zátka z piva desítky...
Registrovaný uživatel
Waluigi napsal
Citovat
To až za komunistů docházelo k takové deformaci, že holka v 25 se považovala za starou pannu a chlapi se ženili běžně v 21, jakmile přišli z vojny.


Mě se zdá zase dnes divné, že otcové chtějí pustit v tramvaji sednout. Akorát jsme se připravili o jednu celou generaci!!!


to Waluigi; sedenie v tranvaji je o výchove z domova . :'(
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Protože sem ještě nikdo nevložil žádnou minci FJI., začnu tedy já. Pro dnešek sem vložím zástupce měděných mincí konvenční měny. Obecně jsou drobné nominály (zejména ty měděné) ve sbírkových stavech hůře sehnatelné...

1) 1 krejcar 1851 A
2) 1 centesimo 1852 M
3) 5 centesimi 1852 M

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zopár drobakov FJ

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Flohmik: Velmi pěkné, tichá závist. :-)
Registrovaný uživatel
Daľšie drobaky FJI

1 centesimo 1839 M
1 centesimo 1852 M
3 centesimo 1852 V
5 centesimo 1852 V

4 kreuzer 1868 KB
4 kreuzer 1861 B
2 kreuzer 1851 G
2 kreuzer 1851 B
EGY krajzar 1848
1/2 reuzer 1851 B

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
moc pěkné promě radost pohledět ;)
_______________
Smutek má svoji hloubku; štěstí je mělké.
Registrovaný uživatel
Pekne, ale si myslim,že treba isť s kvalitou trošku vyššie.
Registrovaný uživatel
to tu na fórech říkám všeobecně již dlouho...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Mně se líbí ten krejcar! To je kus :P
Registrovaný uživatel
Chtěl jsem se zeptat, kdo tu ještě sbírá mince Františka Josefa I. Mám nějaký přebytky a rád bych vyměnil něco co mám vícekrát za něco co nemám. :-)
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
Okrajove zbieram aj ja, mince korunovej meny, ale na výmenu v luxusnom stave mám len dvojhaliere rakuska razba, ostatné len priemerná kvalita. :|
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1