Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Vykupminci.cz
Numisargo

František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
už je to jasné víc odlišností není třeba hledat, ale když se nudíte...
_______________
1848 - 1916
Registrovaný uživatel
Co rikate na kvalituteto mince - 2 zlatnik 1874. Prodejce na aukru ho popisuje jako top stav 0/0. Ja jsem zacatecnik, snazim se naucit vyhodnotit kvalitu. Chapu ze vekem mince naroky na kvalitu jdou nize, ale tohle neni az tak stara mince, co vy na to? Konkretne se mi nelibi vlasy, cekal bych vic hloubky, pak treba leve kridlo - spodni pera a mohl bych jit dal.

Take me zajima, jak zjistujete falsum pro takhle starou minci? Cetl jsem nejakou literaturu a popisy treba cssr fals minci, myslite ze to je origos?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
odhadem dle fotky asi tak stav 2/1-
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Falsum se dělávaly, alespoň co já vím u mnohem dražších mincí. Ne u takhle běžné mince. Tahle již určitě mnoho zažila a není to žádný top stav 0/0.
_______________
1848 - 1916
Registrovaný uživatel
Vidím to podobně jako Dráček, tedy 1- až 2/1 až 1-...ale asi spíše k té horní hranici. Pokud chcete vidět bezvadné stavy, sáhněte po nějakém zahraničním katalogu větší sálové aukce. Přiložeté foto je z 85 aukce Rauch, kde je skoro kompletní sbírka FJI. Katalog uvádí f.stplfr. což je pravda, i když je foto velmi malé, lze např. rozeznat menší rysku, jinak je stav perfektní. Jaké stavy dávat do sbírky je na uvážení každého sběratele, já osobně bych si dal do sbírky ten z aukce Rauch, je ale nutno počítat s tím, že cena bude přinejmenším dvojnásobná. Tento typ mincí se objevuje poměrně často, padělání se patrně nevyplatí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslíte, že to může být orig. ražba?
http://aukro.cz/jizni-draha-v-medi-nadherny-stav-proc-je-zrovna-i3884642680.html
Nikde v literatuře jsem se s měděným odražkem nesetkala.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
1848 - 1916
Registrovaný uživatel
dendule napsal
Myslíte, že to může být orig. ražba?
http://aukro.cz/jizni-draha-v-medi-nadherny-stav-proc-je-zrovna-i3884642680.html
Nikde v literatuře jsem se s měděným odražkem nesetkala.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Myslím že originál to nebude. Spíš bych se přikláněl k falzu popisovaném v katalogu od Moravce: "vyskytla se galvano falza, měď postříbřená, nepatrně menší průměr, nižší hmotnost, oblá hrana". Akorát, že tento kus není postříbřený.
Registrovaný uživatel
Jo, to jsem našla taky, ale tahle nemá oblou hranu, vyžádala jsem si foto a mimoto dražitel už mezitím vystavil novou aukci i s fotkou hrany. http://aukro.cz/jizni-draha-v-medi-nadherny-stav-proc-je-zrovna-i3909811001.html

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
1848 - 1916
Registrovaný uživatel
Osobně bych řekl, že je to falzum. Při porovnání s originálem jsou detaily nevýrazné, nepropracované.
No nechám se překvapit na kolik vyleze.
Registrovaný uživatel
zcela jistě, kupovat to může jen hlupák...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Co na to říkáte? Máte zkušenost s takovými "skládanými" ražbami?
http://aukro.cz/ru-jubilejni-1-krejcar-1847-1897-k-50-vyroci-i4064734408.html
dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
1848 - 1916
Registrovaný uživatel
Jedná se o medaili k 50. výročí založení klubu "KREUZERVEIS", Ag, 21,80 g, 36,00 mm a cena se může pohybovat nad 100 €, ta níže uvedená byla prodána za 130 €.
Literatura:Hauser Peter: Katalog meiner Sammlung von Medaillen, Plaketten und Jetons aus der Regierungszeit der Kaiser Ferdinand I. und Franz Josef I, Horn 2006.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji, můžete mi poradit, kde by šlo sehnat ten katalog, na který odkazujete? Dík
_______________
1848 - 1916
Registrovaný uživatel
U nás ji asi nezakoupíte, ovšem pokud zadáte do vyhledávače
Hauser Peter: Katalog meiner Sammlung von Medaillen, Plaketten und Jetons aus der Regierungszeit der Kaiser Ferdinand I. und Franz Josef I, Horn 2006.
tak se Vám objeví třeba tato nabídka
http://www.eurobuch.com/book/isbn/3850284247.html
která je sice zajímavá, ovšem je nutné si připravit dosti vysokou částku.
Registrovaný uživatel
Děkuji, už je moje, jen počkat na doručení...
_______________
1848 - 1916
Registrovaný uživatel
Pro "mauro" - na třetím obrázku z Vašeho vlákna https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/2-zlate-mince-a-jedna-jina_post_-314576#post314576
je bronzová medaile "Státní cena za zásluhy v zemědělství" a pokud se týká ceny tak tu si odhadněte sám, níže uvedená medaile byla prodána za 30 € (Vaše je v horším stavu).
Odkaz na literaturu: "Hauser Peter: Katalog meiner Sammlung von Medaillen, Plaketten und Jetons aus der Regierungszeit der Kaiser Ferdinand I. und Franz Josef I, Horn 2006."

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já se asi podělám...
Hliníkovou korunu v hodnotě cca 6500,-Kč někdo prodal na Aukru téměř za 65 000,- Kč.
chápete to?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
1848 - 1916
Moderátor
prosim sberatele FJI o pomoc s doplnenim v soucasne dobe jiz dokoncovane studie o falzech rakousko-uherskych zlatniku. nasim cilem je zaznamenat a dokreslit vyskyt techto falz v soukromych sbirkach. kazdemu, kdo do teto diskuse prispeje alespon jednim svym falzem doplnenym o metrologicke udaje (hmotnost a prumer, tloustka + foto ci scan), slibuji zaslani tisteneho separatu clanku po jeho vyjiti (predpokladam zverejneni ve Folia Numismatica).

jedna se o falza vzhledu jako je nize, a to jak razby rakouske (videnske), tak uherske (kremnica). pokud jste je zakoupili v aukcich, prosime, kvuli vyrazeni duplicit, abyste tuto skutecnost uvedli. pokud nechcete psat verejne zde, vyuzijte ke zkontaktovani emailovou korespondenci. za ohlasy predem dekuji!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zdravím. jde jen o zlatníky? mám jich několik, ale jsou to všechno levné kopie, byť začátečníky by možná mohli zmást... mám to i tak poslat?
Moderátor
kvalita provedeni roli nehraje. jedna-li se o novodobe, napr. magneticke nebo hlinikove kopie, tak ne. jedna-li se o lite kopie uvadene v aukcich jako "olovene" ci "cinove", prip. "zinkove", tak ano. kdo ma vyhledove zajem o spolupraci a o mozne analyzy zdarma (zatim bez zaruky a v dlouhodobem vyhledu), muze poslat i fotky jinych falz (krejcary, 1/4 zlatniky a nebo cokoliv z korunove meny)
Registrovaný uživatel
fotky se mají dávat sem? ;) nějaká ta dobová falza mám
Moderátor
dle libosti. bud sem a nebo nahrat na uloziste (napr. www.uschovna.cz) a poslat mi soukromou zpravu ci mail s odkazem. jmena ani fotky nebudu zverejnovat, pokud bych u nejake nazor zmenil, predchazela by tomu samozrejme domluva.
Registrovaný uživatel
OK, mrknu na to co mám a udělám foto, váhu atd. ale nejspíš až o víkendu se k tomu dostanu. pošlu pak mailem.
Moderátor
diky, budu se tesit. a nikdo dalsi nic?
Registrovaný uživatel
1) zlatník 1888, asi cín, 9,2 g
2) zlatník 1888 zřejmě ze stejné dílny, 8,7 g
3) 6 krejcar 1849, mosaz, 1,6 g
4) 10 krejcar 1870, měď, 1,3 g
5) 20 krejcar 1868, měď, 2,3 g
6) uherská koruna 1895, asi cín, 3,5 g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1