Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Vykupminci.cz
Numisargo

František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
nejedna sa sice o oficialnu razbu FJI.,
ale do tohto obdobia to spada.

podla dostupnych informacii,
Presovsky Spotrebny Spolok bol zalozeny
v 50. rokoch 19. storocia, zanikol v septembri 1874.
razil mince/zetony v hodnote 1 a 10 krajcar,
tieto boli udajne razene v Presove,
v raziarni ktora stala na mieste dnesneho hotela Saris
(krizovatka dnesnych ulic Levocska a Sabinovska, tzv. Velka krizovatka).
zdroj: Spravy SNS Kosice, 4/1982

chcel by som poprosit,
kto by bol ochotny poskytnut akekolvek dalsie info alebo foto
k takymto razbam z Presova.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Možná poněkud "sci-fi" otázka, ale i tak jí zde položím :D

Neví někdo, zda existovaly návrhy ražeb které by byly produkovány pokud by došlo ne k rakousko-uherskému, ale k "rakousko-českému" vyrovnání.... popř. k prosazení trialismu českými zeměni namísto dualismu?

Popř. zda by v případě neuzavření pražské mincovny byly raženy zlatníky a koruny např. s českým lvem?
Registrovaný uživatel
neda mi to a vlozim to este aj sem(vlozil som to do chyborazieb)
na LP je vasniva debata ohladom tohto dvojhaliera, chcu od chlapika, aby to odfotil na papieri s pismenkami...lebo si myslia, ze ide o obratenu fotku, co poviete na to?

https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/to-je-jako-co-141981/
Registrovaný uživatel
Uhorská 5 Korona 1907 bez opisu na hrane

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Koruna je veľmi pekne zachovalá, ale úplne chýba vlys na hrane t.j. minca neprešla roliérkou. Koruna nie je na hrane nijak upravovaná. Môže to byť produkt chybnej výroby alebo skúšobná razba pri obnovení razby 5 Korún v kremnickej mincovni v roku 1907. Je v numizmatickej literatúre takáto razba zachytená alebo sa takáto razba objavila v aukcii v minulých rokoch ? Ďakujem ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Evropa1, numismatik-fji,... nikto nič nevidel ani nečítal ?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
no a co rikali u M+CH, vzdyt tam ji drazili?
Registrovaný uživatel
mitom007 napsal
no a co rikali u M+CH, vzdyt tam ji drazili?

Ešte som o tom s nimi nehovoril. Človek z fóra mi povedal, že už to niekde v literatúre videl. No ja som prešiel všetko čo doma k Františkovi Jozefovi mám a nenašiel som to. Tiež sa mi nepodarilo dohľadať podobnú razbu v histórii aukcií na acsearch.info. Ale primárne Františka Jozefa nerobím, tak mi mohlo niečo uniknúť. Chcel som poznať názor niekoho, kto sa tomuto panovníkovi venuje a má 5 korony v malíčku. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zdravím Páni,

Mohol by mi niekto vysvetliť rozdiel medzi položkami 1307 a 1308 v tejto aukcií?
https://machochlapovic.auex.de/Auktion/Onlinekatalog?intAuktionsId=505#ankercphMain_cphMain_auktion_losFilter_ebene2

Je to to čo riešil Fidzi?

Za prípadnú pomoc ďakujem
Registrovaný uživatel
Podľa mňa je.
-s-
Registrovaný uživatel
Tiež sa pripájam k otázke, Fidzi je to to co si riešil?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Áno, myslel som túto 5 korunu 1907 KB bez vlysu. Napriek snahe som zatiaľ nenašiel v aukcii ani literatúre popísaný iný podobný kus.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Všiml sem si na 2 zlatníku stříbrna svatba několika odchylek na mincích. nevíte zda se jedna o novorazbu nebo jen o jiné razidlo, mincovnu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, poradíte mi prosím s tímto 20 Krejcar 1869, ale v mědi ?
Váha 1,91g a průměr 20,6 mm
Mince je nemagnetická. Může to být jen taková zvláštní patina?
Stříbrný má vážit 2,66g a průměr 21 mm tak se mi moc nezdá takový velký úbytek hmotnosti opotřebováním, natož průměru.
Nebo to mám zkusit vyčistit?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
lub121: nejspise dobovy padelek, je jich velke mnozstvi, nekolik jich mam taky, viz napr. diskuse zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/zadost-o-identifikaci_post_-478887#post478887
Moderátor
urcite padelek, delaly se predevsim mosazne a bronzove, mam jich promerenych snad 20 ci 30. a mozna i vic, ani nevim. na nekterych se daji videt i stopy pokoveni (vetsinou se ale rychle setrelo).

jsou opravdu velmi bezne, castejsi nez falesne zlatniky, musel to byt tehdy hrozny mor, asi jeste horsi, nez librovky v britanii.

casem k tomu chci udelat maly clanecek (data na to sbiram asi 5 let), jen vysledky analyz. pokud jich nekdo mate vic a neni vam lito cesty na postu, klidne je zmerim a poslu zpet. akorat po jednom se to asi uplne posilat nevyplati s ohledem na ceny posty. sam jich "hrst" mam take (a nektere rozrezane - uz je asi nekdo zkousel prede mnou). ja je samozrejme nerozrezavam!!!
Registrovaný uživatel
OK, děkuji. Pošlu ho dál. Snažím se nemít ve sbírce padělky :) a toto mi přišlo v konvolutu tak mě to zaujalo když to není v katalogu od Novotného.
Registrovaný uživatel
Padělky nesmíte brát ve všeobecné rovině, jako negativní záležitost. Pokud by se jednalo o moderní padělek za účelem poškození sběratelů, pak by se jistě jednalo o tento případ.

Sběratelství se ale nezakládá pouze na shromažďování mincí, ale také na vědomostech o měnových poměrech. Pak dobové padělky za účelem poškozování měny mohou být zajímavé a něco nám řeknou o historii dané doby.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Mincovňa Kremnica vypustila novú repliku 100 koruny 1907 (razba je vraj realizovaná podľa originálov z roku 1907) Rozdielna oproti originálu je hmotnosť (34,26 g). Veľkosť emisie ani typ hrany nie je uvedený. Repliku si cenia skoro ako originál (predajná cena 2.700 EUR pri cene použitého kovu 1.000 EUR) :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Předražené repliky jsou příšerný nesmysl. Rakušáci prodávají investiční stokoruny 1915 skoro jen v ceně kovu, a tolik má stát i tohle. I s pěknou krabičkou a marží nechápu jak můžou chtít víc jak 1500 euro (i to už by bylo zbytečně drahé) - za tolik totiž už máte pamětní 10 000kč zlaťáky.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Ja bych to zobecnil: Vsechny repliky jsou příšerný nesmysl. Sberatelska hodnota je nulova.
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
Předražené repliky jsou příšerný nesmysl. Rakušáci prodávají investiční stokoruny 1915 skoro jen v ceně kovu, a tolik má stát i tohle. I s pěknou krabičkou a marží nechápu jak můžou chtít víc jak 1500 euro (i to už by bylo zbytečně drahé) - za tolik totiž už máte pamětní 10 000kč zlaťáky.



:mrgreen:
Registrovaný uživatel
No pořád jsou repliky dobových mincí trochu lepší nápad než 99% toho co nabízí třeba zlataky.cz: '3D' mince, obarvene mince, mince s meteoritem, do tvaru misky vydlabana 1oz stribrna mince za 2800...
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Tuhle moderni komercni produkci nemusim komentovat, repliky ale maji jeste jedno negativum navic - muze je nekdo poplest s originaly...
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
No pořád jsou repliky dobových mincí trochu lepší nápad než 99% toho co nabízí třeba zlataky.cz:


Ale vždy jde pouze o jediný nápad a to je prodej zlata za nesmyslné ceny neznalým lidem pod zástěrkou oblíbeného motivu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Tak zrovna u těch zmíněných stokorun 1915 to třeba vůbec nehrozí. Beztak je razí jen kvůli tomu, že Wiener Philharmonica mince jsou fakt hnusné :D

Jinak jenom na Aukru jsem 12 let, a koukal jsem na daleko horší zrůdnosti než repliky stokorun...viz. 'nálezy na půdě/po dědovi'. Nemusím psát víc.

Evropa1 napsal
Ale vždy jde pouze o jediný nápad a to je prodej zlata za nesmyslné ceny neznalým lidem pod zástěrkou oblíbeného motivu.


To nerozporuju, jenom podotýkám, že jsou i horší případy.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
« Poslední úpravu provedl(a) vlad_dracul1989 v 2. 3. 2018, 16:17. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1