Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Vykupminci.cz
Numisargo

František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pánové , ohledně těchto mincí můžete myslím zveřejnit cokoliv. Protože ti kteří je udělali , pokuď to ve skutečnosti nejsou originály, jsou na takové technologické úrovni , která se asi dá s klidem srovnat s úrovní oficiální mincovny a jestli snad je nějaká drobná nesrovnalost , je otázkou krátkého času , kdy tuto odstraní ať s vámi , nebo bez vás. A pak už by to byl navždy originál .Jenom mě napadá taková úvaha .Pokuď to originály nejsou a razidlo bylo nově vyrobeno , museli mít výrobci dokonalá fota originálu , případně originál samotný . Tak proč by pak neudělali tu nejjednodušší , výstupní kontrolu , neporovnali si svůj výrobek s originálem , třeba nafocením jednoho i druhého , výrazným zvětšením a překrytím obou a na případnou chybu by pak sami okamžitě přišli a popřípadě tuto odstranili….Ataky mě napadá otázka , proč by se tak namáhali, když s takovouto zdatností by asi mohli přistoupit k přímému padělání měny :- )No jsou to jen takové teoretické úvahy , ale myslím , že mají hlavu a patu :- )
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Pánové , ...
No jsou to jen takové teoretické úvahy , ale myslím , že mají hlavu a patu :- )

Nie, nemajú.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Ataky mě napadá otázka , proč by se tak namáhali, když s takovouto zdatností by asi mohli přistoupit k přímému padělání měny :- )

To si každý moc dobře rozmyslí. Za padělání platné měny jsou tresty až 10-12 let natvrdo (dle rozsahu a společenské nebezpečnosti) kdežto "padělání" či pozměňování již neplatných peněz /známek aj. sběratelského materiálu/ je maximálně t.č. podvodu, navíc většinou těžko prokazatelný (přímý záměr někoho podvést) s mnohem menšími tresty.. pokud tedy nejde o nějakou organizovanou skupinu přímo vyrábějící padělky s přímým úmyslem sběratele podvádět.
Registrovaný uživatel
Pokud se dochovalo razidlo, tak si nemůže být nikdo nikdy 100% jistý, že si ho za posledních řekněme 100 let někdo na pár dnů "nevypůjčil".
Registrovaný uživatel
Chlapi FJI nie je moja salka kavy, venujem sa skor uhorskemu stredoveku, obcas vsak natrafim na nieco co ma zaujme a rad to tu na fore preberam, mozno je to uchylka...
K veci, pri FJI som zvyknuty na pekne strojove mince bez vyraznych odchyliek (preto mam radsej stredovek) a potom natrafim na mincu kde je cislica v letopocte evidentne vyssie ako ostatne v riadku, konkretne cislo 9. Plati vysvetlenie ze taliani maju vo veciach bordel? Aky je vas nazor?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Opravdová rarita,velmi ojedinělý výskyt a k tomu krásný stav..

https://aukro.cz/stribrny-tolar-frantiska-josefa-i-1849-a-hlava-vlevo-rrr-6964148692

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=2843&lot=343
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Opravdová rarita,velmi ojedinělý výskyt a k tomu krásný stav..


To nemá s raritou nic společného-jedná se o zcela dostupnou minci.

A s krásnou kvalitou tato ražba také nemá nic společného. Krásná zachovalost vypadá absolutně jinak.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
numismat napsal
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=2843&lot=343


2018..

Výskyt je ojedinělý a v numismatickych sbírkách bezesporu chloubou.. . Ve své sbírce mám vzácné kousky, zejména československých ražeb.. Tento RU tolar patří mezi má skromná přání, získát ho a mou ženu by už trefil šlak... :)
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Opravdová rarita,velmi ojedinělý výskyt a k tomu krásný stav..


To nemá s raritou nic společného-jedná se o zcela dostupnou minci.

A s krásnou kvalitou tato ražba také nemá nic společného. Krásná zachovalost vypadá absolutně jinak.


Pane kolego nebuďte tak přísný.. Znám váš standard, samozřejmě je mi vzorem, ale uznejte, že tento kousek není zas tak špatný a slova,, absolutně jinak,, jsou pro tentokrát zcestné co říkáte ... ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pane kolego nebuďte tak přísný.. Znám váš standard, samozřejmě je mi vzorem, ale uznejte, že tento kousek není zas tak špatný a slova,, absolutně jinak,, jsou pro tentokrát zcestné co říkáte ... ;)


Pokud bych si chtěl koupit tento ročník a v této zachovalosti, pak by se muselo jednat o mnohem nižší cenu.

Viděl jsem kompletní sbírky konvenčních tolarů a 1/2 tolarů zleva, kdy ve všech případech se jednalo o mince v absolutní zachovalosti. Musíte si uvědomit, že se jednalo o pamětní mince, které nebyly určeny pro oběh, ale pouze k upomínkovým účelům. Z tohoto důvodu velký počet těchto mincí skončil ve skříňce a dále tyto ražby putovaly ze sbírky do sbírky atd. stále dokola.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Pane kolego nebuďte tak přísný.. Znám váš standard, samozřejmě je mi vzorem, ale uznejte, že tento kousek není zas tak špatný a slova,, absolutně jinak,, jsou pro tentokrát zcestné co říkáte ... ;)


Pokud bych si chtěl koupit tento ročník a v této zachovalosti, pak by se muselo jednat o mnohem nižší cenu.

Viděl jsem kompletní sbírky konvenčních tolarů a 1/2 tolarů zleva, kdy ve všech případech se jednalo o mince v absolutní zachovalosti. Musíte si uvědomit, že se jednalo o pamětní mince, které nebyly určeny pro oběh, ale pouze k upomínkovým účelům. Z tohoto důvodu velký počet těchto mincí skončil ve skříňce a dále tyto ražby putovaly ze sbírky do sbírky atd. stále dokola.


To ano, cenu jsem samozřejmě nekomentoval...
Podobné to je i s jubilejními zlatými ražbami,s rozdílem docela častého výskytu, však poměrně žádané...
Registrovaný uživatel
Chlapi v mne dostupnej literature neviem nikde najst pocet vyrazenych kusov 5/10 Krejcar 1858, Karlovský Belehrad, mincová značka E nenatrafili ste prosim niekde na tento udaj?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 31. 3. 2020, 11:56. »
Registrovaný uživatel
Pokud vás bude zajímat vzácnost daného ročníku, pak se spíše zaměřte na výskyt a ceny v delším časovém rámci. Tyto ukazatele Vám poskytnou mnohem více informací, než by byl v literatuře dostupný počet vyražených kusů. Informace o nákladech jsou v některých případech hodně zavádějící a tedy nic nám nesdělí o vzácnosti. Např. se může jednat o malý náklad konkrétního ročníku v daném roce, který se můžeme dozvědět, ale nic nám neřekne o hypotetické ražbě tohoto ročníku v roce minulém, či následujícím atd. Z tohoto důvodu jsou známy případy, kdy ročník v uvedeném malém nákladu je poměrně běžné dostupný a následující ročník v uvedeném velkém nákladu je poměrně vzácný.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Táto minca je všeobecne považovaná za najvzácnejší 5/10 krejcar FJI, v nádhernom stave som ho ešte nikdy v živote nevidel, v skutočne škaredom stave sa predal za skoro 300€

https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=2545&lot=861

Zo všetkým čo ste napísali súhlasím, viem že sa jedná o vzácnu mincu, avšak chýbajú mi historické súvislosti prečo?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Díval jsem se na chyběnku kolegy a v chyběnce tento ročník nepoptává. Pak by ho měl vlastnit a to v odpovídající zachovalosti.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
ak by bol ochotny podelit sa o fotku rad by som sa pozrel, avsak respektujem odpoved nie

Tu som objavil jeden trochu krajsi z roku 2014 u Raucha
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=815&lot=3056
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 31. 3. 2020, 14:01. »
Registrovaný uživatel
Pravděpodobně to nebude možné, protože sbírku má v bankovním trezoru a v zaměstnání je dost vytížen.

Zběžně jsem se díval na výskyt a nalezl jsem poměrně dost odkazů-tedy nejedná se o nic mimořádného.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ďakujem ak ste prosím našli realizovaný predaj krajšieho kusu podelte sa prosím so mnou o link ja som taký úspešný nebol, vďaka a želám všetko dobré
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Podívejte se zde, zda naleznete solidnější exemplář.

https://www.acsearch.info/search.html?term=5%2F10+Kreuzer+1858+E&category=1-2&en=1&de=1&fr=1&it=1&es=1&ot=1&images=1&thesaurus=1&order=0&currency=usd&company=
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Malá zaujímavosť, 2 halier 1912 vyrazený na strižku 1 haliera, váha 1,63g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chtěl bych vědět,zda je na minci něco zvláštního,že je o ní takový zájem.Myslím,že je poněkud leštěná a kvalita celkově nic moc.Tak kurňa co já nevidím,že je to takový trhák?
https://aukro.cz/2-gulden-stribr-svatba-fr-josef-a-sissi-1879-od-1-6969065056
Registrovaný uživatel
Tak pardon,asi je to normální cena za ten dvojzlatník.Vůbec jsem netušil,že cena tak nastoupala !
Registrovaný uživatel
Nevím, jestli je to normální cena na to, jaké množství jich je. Ale prodávají se tak.
Registrovaný uživatel
Chtěl bychse optat,zda někdo nemá znalost o této zajímavé medailce.Upozorňuje na různá významná jubilea FJ.Zajímalo by mě,kdo je autor a jaký je to kov. Ten můj kousek váží 23,74 g a průměr je cca 40 mm.
Domnívám se,že je pozlacená.Díky za info !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1