Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Vykupminci.cz
Numisargo

František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Snad zodpoví autora:

https://www.sixbid.com/de/h-d-rauch/4642/historische-medaillen/3812599/sterreich-habsburg-franz
Registrovaný uživatel
Díky,to je ono !
Moderátor
Zdravím kolegyně a kolegové numismatici.
Dotaz...
20 korona 1916 vienna původní znak erbu viz. foto, je někde uváděn náklad..?V mých publikacích k této ražbě nemohu dohledat bližší info a na webu je také kulové. Možná v tom ohledu nejsem tak zdatný serfař... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
https://www.ngccoin.com/price-guide/world/austria-20-corona-km-2818-mdccccix-1909-mdccccxvi-1916-cuid-1044337-duid-1216255
Moderátor
numismat napsal
https://www.ngccoin.com/price-guide/world/austria-20-corona-km-2818-mdccccix-1909-mdccccxvi-1916-cuid-1044337-duid-1216255


Tak to byl fofr..
Díky numismate 👍
Moderátor
Údaj na stránce NGC je pro obě varianty dohromady! Viz katalog Polívka 1968.
Moderátor
Aha, takze presnejsi udaje asi nejsou. Viz tez
http://www.nume.cz/zpravodaj/post/show/429
Moderátor
Kucera napsal
Údaj na stránce NGC je pro obě varianty dohromady! Viz katalog Polívka 1968.


Takže konkrétní počet nákladů s starým erbem zřejmě není znám.. Oněch cca 71000 je náklad pro obě varianty..
Ještě jsem kouknul na historii výskytu v aukcích a u všech draženych položek za posledních pár let je uveden onen záznam počtu nákladů cca 71000 ještě k tomu uvádějí v dochovaných stavech je výskyt minimální,proto označení RR a výsledné aukční ceny, což mi přijde docela zvláštní vzhledem k množství nákladů a to vzhledem k jiným ročnikum podobného nakladu..posledně m@ch40.000 euro... Aktuálně v nadcházející aukci rauch 40.000e vyvolavačka..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Takže konkrétní počet nákladů s starým erbem zřejmě není znám.. Oněch cca 71000 je náklad pro obě varianty.

V mincovni sa neviedli záznamy o variantách, pretože to pre nich nemalo žiadny praktický význam. Viedli sa záznamy o spotrebovanom kove a kusoch vyrazených mincí. Ešte ani údaj, že sa v roku 1916 vyrazilo 71 tisíc mincí nemusí byť pre numizmatika smerodajný, pretože sa v tom roku mohli raziť mince s letopočtom 1915 a 1917 (uvádzam ako príklad, lebo 20 koruna ročníkom 1916 končí)
barbar napsal
Ještě jsem kouknul na historii výskytu v aukcích a u všech draženych položek za posledních pár let je uveden onen záznam počtu nákladů cca 71000 ještě k tomu uvádějí v dochovaných stavech je výskyt minimální,proto označení RR a výsledné aukční ceny, což mi přijde docela zvláštní vzhledem k množství nákladů a to vzhledem k jiným ročnikum podobného nakladu..posledně m@ch40.000 euro... Aktuálně v nadcházející aukci rauch 40.000e vyvolavačka..

Presne to je dôležité. Výskyt/vzácnosť vedel určiť len zberateľ so skúsenosťami. Ak sa venuje numizmatike povedzme 20 rokov a tento ročník ešte nevidel, tak to znamená, že je kurva vzácny. Dnes už bohužiaľ stačí vyhľadávač a hlavne batoh (igelitka alebo krabica od topánok) plný peňazí a numizmatika sa nám zo zberateľstva vytráca.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
Ešte ani údaj, že sa v roku 1916 vyrazilo 71 tisíc mincí nemusí byť pre numizmatika smerodajný, pretože sa v tom roku mohli raziť mince s letopočtom 1915 a 1917 (uvádzam ako príklad, lebo 20 koruna ročníkom 1916 končí)

Jen doplnim:
Ten celkovy pocet 71 763 ks bylo vyrazeno dle katalogu na nume takto:
1915/16 - 30 470
1916/17 - 19 062
1917/18 - 15 252
1918/19 - 6 979
Takze se razil rocnik 1916 jeste v letech 1918/19 (?)
Odkdy se razily novorazby 1915?
Moderátor
Analyza:

U toho ročníku je zásadní otázka událostí, které se odehrávaly v těch letech,zřejmě zásadní byla válečná politika, důkazem je i ona změna erbu. Čiže je nemožné aby se i po této zásadní změně erbu v orlici, razily tyto mince i v dalších nadcházejících letech..Význam změny varianty pro mincovnu to nejspíš mělo, otázkou jsou ony údaje, které sice jsou, ale nejsou bliže specifikovány pro konkrétní varianty.. Přesto by se dalo předpokládat, že v oněch letech 1915 a z části 1916 bylo raženo kolem 30 až 40 tisíc těchto 20 korun ročníku 1916 se starým erbem, což si myslím je docela dost. I kdybychom vzali v potaz dochované sběratelské kusy, statistický v porovnání např. s jinými ročníky by se nemělo jednat o tak extrémně vzácný kus milionové hodnoty.
Spíš mi to přijde jako jeden s extrémně nadhodnocený aukční kusu posledních let.. Dá se předpokládat, že vzhledem k světové sběratelské oblibě toho panovníka, se tento kus nachází v mnoha sbírkách..
Moderátor
barbare, Tvoje uvahy jsou zcela nepodlozene. Podobne mohu spekulovat, ze:
1. vzhledem ke zmene statniho znaku bylo vyrazeno se starym znakem minimalni mnozstvi minci, pripadne
2. bylo jich vyrazeno vic, ale byly sesrotovany.
Kdyby jich existovalo vic, objevovaly by se na trhu casteji (a tudiz za jinou cenu).
Urcite je to nekde v literature analyzovano nekym fundovanejsim, je to jiste zajimava otazka.
Moderátor
numismat napsal
barbare, Tvoje uvahy jsou zcela nepodlozene. Podobne mohu spekulovat, ze:
1. vzhledem ke zmene statniho znaku bylo vyrazeno se starym znakem minimalni mnozstvi minci, pripadne
2. bylo jich vyrazeno vic, ale byly sesrotovany.
Kdyby jich existovalo vic, objevovaly by se na trhu casteji (a tudiz za jinou cenu).
Urcite je to nekde v literature analyzovano nekym fundovanejsim, je to jiste zajimava otazka.


Analyzovano fundovanějšim možná... Zajímavá otázka to je, právě proto jsem ji,, fundovanou,, otázkou zde otevřel.. ;)
Zásadní skutečnost je fakt, že cena této mince vzrostla za posledních pár let extrémně, řekl bych až neúměrně podezřelé vysoko a to na vzdory zjištěným zkutečnostem,které se prozatím jen potvrzují.
Ano chápu, že v posledních letech zaznamemal trch, poptávka a ceny značný vzestup,ale u některých kusů jako např. ona 20 korona je to podezřele a docela diskutabilní...
Mimochodem numismate jedná se o můj názor a zdali je dostatečně fundovaný, možná jednou uvidíme.. ;)
Moderátor
Mimochodem ono sešrotovani jak píšeš, by zcela určitě bylo historický mincovnou zaznamenáno a nami sběrately všeobecně známo ... Přeci jen by se jednalo o zásadní krok mincovny a bavíme se o docela vysokým nominalu tehdejší doby a v cenném kovu.
Moderátor
barbar napsal
Mimochodem ono sešrotovani jak píšeš, by zcela určitě bylo historický mincovnou zaznamenáno a nami sběrately všeobecně známo ... Přeci jen by se jednalo o zásadní krok mincovny a bavíme se o docela vysokým nominalu tehdejší doby a v cenném kovu.

To je pravda, beru zpet.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Analyza:
Přesto by se dalo předpokládat, že v oněch letech 1915 a z části 1916 bylo raženo kolem 30 až 40 tisíc těchto 20 korun ročníku 1916 se starým erbem, což si myslím je docela dost. I kdybychom vzali v potaz dochované sběratelské kusy, statistický v porovnání např. s jinými ročníky by se nemělo jednat o tak extrémně vzácný kus milionové hodnoty.
Spíš mi to přijde jako jeden s extrémně nadhodnocený aukční kusu posledních let.. Dá se předpokládat, že vzhledem k světové sběratelské oblibě toho panovníka, se tento kus nachází v mnoha sbírkách..

Barbar, to nie je analýza, ale fantázia postavená na vode. Fabulácie bez faktov. Treba preštudovať publikácie, ktoré sa venujú razbe zlatých mincí vo Viedni počas prvej svetovej vojny. Nie je to tak dávno, takže určite budú písomné pramene k dispozícii. Pokiaľ sa nemýlim, tak tie mince boli razené z prineseného zlata na výmenu, tak ako sv. dukáty.

Moje skúsenosti hovoria, že pokiaľ by to bola "bežná" minca, ktorá sa nachádza v mnohých zbierkach, tak zberatelia či šmelinári by zaplavili aukcie mincami, aby dostali lákavých 40T €/kus. Ale mince sa neobjavujú, takže určite nie sú v zbierkach "bežné".

Rovnako nezáleží či tých mincí bolo vyrazených 10 tisíc alebo 100 tisíc. Záleží koľko sa ich reálne dochovalo (dve svetové vojny a veľká hospodárska kríza). Ten počet je veľmi malý, zlato je populárne a zberatelia dostatočne bohatí.

To či "fair" cena má byť 10T € alebo 40T € sa exaktne stanoviť nedá. Život nie je fér a zberatelia sú blázni. Niekto si kúpi auto za 10T € a niekto za 100T €. Rovnako je to s mincami.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi..
Zase ta tvá nesmyslná numismaticky všeznalá povchrnost.
Už jsem psal, je to můj názor, má analýza..Myslím, že jsem si prošel docela dost o ražbach těchto minci.. Otázky se snažím pokládat tak, abych vzbudil nějakou diskuzi se kterych můžu případně dále čerpat...
To co popisuješ v druhém octavci, se dá statisticky vyvrátit na obdobných ražbach jiných ročníku,podobného nákladů.. Dokonce jsou i ročníky nižších nákladů, tím statistický méně dochovaných sběratelských kusů, které nedosahlý takových astronomických tržních hodnot, přeci jen se bavime o milionové položce.. Znovu za mne se jedná pouze o aukčně vyvolanou,, numismatickou a investiční past,, posledních let. Kdy trh je stále více nesatný a vyhledává jakoukoliv potenciální možnost rádoby atraktivních erererkových mincí a za mne tam bezesporu patří i mince 20 korona 1916 starý erb, která se v posledních letech začíná pomalu častěji vyskytovat v akčních síních a mám za to, že jen oněm zajímavým aukčním popisem k položce je lákána numismaticky neznalými,, zamožnymi,, investory, kteří se nechaji zlákat a tím cenu tlačí závratně do nesmyslných vyšin.. Osobně si myslím, že výskyt této rádoby vzácné milionové mince, bude v příštích letech postupně sílit....
S jediným s čím mohu celkem souhlasit a v podstatě vyvrací to co si napsal a potvrzuje moji možná jak píšeš bláznivou analýzu, je tvá reakce v posledním octavci... ;)
Moderátor
barbar napsal
To co popisuješ v druhém octavci, se dá statisticky vyvrátit na obdobných ražbach jiných ročníku,podobného nákladů.. Dokonce jsou i ročníky nižších nákladů, tím statistický méně dochovaných sběratelských kusů, které nedosahlý takových astronomických tržních hodnot, přeci jen se bavime o milionové položce.. Znovu za mne se jedná pouze o aukčně vyvolanou,, numismatickou a investiční past,, posledních let.

Otazka puvodne znela, kolik minci bylo razeno.
Ted tady prosazujes hypotezu, ze na zaklade relativne vysokeho nakladu je cena mince nadhodnocena.
Ale o tom nakladu nevime vubec nic, slovy VUBEC NIC.
Nemuzes srovnavat neznamy naklad a rocniky podobneho nebo nizsich nakladu.
Uvaha tedy nema logiku, kdyz premisa je neznama.
Fidzi ma naprostou pravdu.
-----
Ceny v minulosti pro srovnani:
V rakouskem katalogu 1982 je 17 000 DM,
v MuenzenRevue 2010 je 25 000 euro.
Vzdy to byla draha mince.
Moderátor
Ano otázku jsem tak položil, pravě pro tuhle diskuzi..
Numismate máš odkazy k výsledkům těch aukcí, myslím s 82 roku, nebo alespoň foto s onoho katalogu..?
Pánové co jsem zaznamenal výskyt na aukcích v posledních 20 let na tak,radoby vzácnou minci,byl docela pravidelný a od roku 2017 dokonce její výskyt až 2x ročně a každá z nich je jiná... Asi tak
Moderátor
barbar: foto nemam, v katalogu uvedeno pouze "Auct. Leu 19"
Moderátor
No podívejte se, ja samozřejmě mohu podobně reagovat na jakoukoliv minci v dané cenové relaci,které si za ta léta průběžně prověřuji....V nadcházející aukci 111 rauch se znovu oběvila a mě nedalo tentokrát otevřít tuhle diskuzi a přečíst si vaše názory... První otázku jsem položil, jelikož mi přišla nejpodstatnější pro možné otevření téhle diskuse..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pánové co jsem zaznamenal výskyt na aukcích v posledních 20 let na tak,radoby vzácnou minci,byl docela pravidelný a od roku 2017 dokonce její výskyt až 2x ročně a každá z nich je jiná... Asi tak

Asi používame rôzne vyhľadávače. Macho v aukcii #15 uvádza, že zaznamenal 6 kusov na trhu. Ja som našiel 4 kusy.

HD Rauch #111/2027, 04.12.2020, EF, 40.000€ (volačka)
Heritage #3083/31050, 24.04.2020, MS60, 31.200 USD - rovnaká minca ako v aukcii HD Rauch #111/2027
Macho #15/363, 20.04.2018, EF/gEF, 40.000€
Macho #14/361, 20.10.2017, EF/gEF, 36.000€
Heritage #3019/23593, 25.04.2012, MS62, 16.000 USD

To mi nepríde ani pravidelný výskyt a ani dvakrát ročne (v roku 2020 sa v aukciách ponúka jedna a tá istá minca).
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
😄Fidzi znáš to...,, Musite se víc snažit pane správče,, my jsme správní rada, mohli bychom vás také vyměnit :lol: (postřižiny od Hrabala ) .. S historie sixbidu toho moc nevyloudiš... Hledej, hledej zadloubej hlouběji starší aukce do roku 2000,pak dej vědět.. 😉
Registrovaný uživatel
https://youtu.be/Zxv_ACQ5Rts
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
https://youtu.be/Zxv_ACQ5Rts


😂👌

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1