Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Vykupminci.cz
Numisargo

František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 22 23 24 25 26 27 28 29 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chlapi prosim vedeli by ste mi trochu vyplnit medzeru vo vzdelani. Malo by sa jednat o RU nudzove mince, jednu som dohladal:
https://en.numista.com/catalogue/pieces54487.html

Druha je pre mna zahadou. Moje numizmaticke vzdelanie ma v tomto smere vazne nedostatky nakolko vobec netusim kde sa s nimi platilo. Vedel by ma prosim niekto trochu zorientovat, vdaka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
https://en.numista.com/catalogue/pieces169215.html
Registrovaný uživatel
Před nějakou dobou zde probíhala diskuze na téma pražských měděných ražeb s letopočtem 1851. Nyní je nabízena v aukci u Macha celá řada, navíc v odpovídající zachovalosti.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Před nějakou dobou zde probíhala diskuze na téma pražských měděných ražeb s letopočtem 1851. Nyní je nabízena v aukci u Macha celá řada, navíc v odpovídající zachovalosti.


Myslím, že jsem se o tom před nedávnem také zmínil v tématu o aukcích..
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/aukce-3054x209
Registrovaný uživatel
Dobrý den

Prosím o pomoc/radu ohledně této
100 Cor. 1915
Stále nejsem schopen sám určit zda by se mohlo jednat
O tzv."Původní" ražbu nebo klasickou novoražbu
Mince má Proof-like plochy

Za jakékoliv názory budu rád a děkuji za pomoc
Přeji pěkný večer

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moderní novoražba +/- v ceně kovu, co tu chcete řešit? Už dle nic moc fotky je jasné, že nějaké "Proof-like plochy" to nevidělo ani zdaleka. Možná si raději dohledejte(hlavně mimo aukro), co ten pojem "Proof či Proof-like" znamená :/ Pěkný večer
Registrovaný uživatel
Dokonce je tam vidět otisk prstu.
Registrovaný uživatel
Proof like plochy je nesmysl, jen dalsi pojem ktery ma zlepsit cenu u neposkozeny obycejny mince co si nekdo vymyslel. Je to novorazba kterou si hned muzete objednat na kdejakym eshopu.

Paul napsal
Dokonce je tam vidět otisk prstu.

:mrgreen: :lol: To je totiz Paule ProofFingerPrint :roll:
Registrovaný uživatel
Netuší někdo, co jsou zač tyto "nedoražené" 2 hellery?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Není to spíš "vyčištěné"?
Moderátor
k přesnějšímu určení je potřeba znát metrologii, hlavně přesnou váhu mince..
Registrovaný uživatel
co ti tady pomůže váha? to už radši velikost...
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
co ti tady pomůže váha? to už radši velikost...


Obchodník buď tak laskav a nekomentuj...
Registrovaný uživatel
Ju, to se nesmí? Zkus radši místo blbych keců odpovědět ;)
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Není to spíš "vyčištěné"?


Jestli dobře vidím , je to v RL.. tyhle drobky jsem kdysi sbíral, v RL jich ještě někde pár mám. Ale toto vidím prvně.
Registrovaný uživatel
Je to RL a nějak "vygumované" to nebude, protože oproti běžným 2 hellerům je jiný perlovec, nejsou tam třeba ani koruny na hlavách orla, které by byly vidět a pod. Je to asi něco jenom inspirováno 2 hellerem, ale jinak průměr a snad i kov shodný. Zvážím zítra. Nedávno se další kus prodával na eBay.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Už jsem viděl podobný s gravírováním, kamarád kopnul jednostranný ze stříbra, podle mě to může být polotovar šperku.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 25. 8. 2022, 7:48. »
Registrovaný uživatel
komár - jo, taky mám pár úprav doma. Vybroušenej nominál u 5 krejcaru Ferdy V imitující po pozlacení dukát (ve svý době oblíbená úprava), mince obroušená s rytím atd.

Jenže vždy byla základem originální mince, následně upravená. Tohle je v RL...navíc ta šňůrka v perlovci, není to původní 1-2 heller.
Moderátor
Pokud je tomu tak bude to znát na úbytku váhy mince, pokud však váha bude totožná včetně rozměrů , bude to spíš chyba ražby...
Porovnání síly střížku mince,by také nebylo na škodu...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 25. 8. 2022, 11:58. »
Registrovaný uživatel
Paul napsal
komár - jo, taky mám pár úprav doma. Vybroušenej nominál u 5 krejcaru Ferdy V imitující po pozlacení dukát (ve svý době oblíbená úprava), mince obroušená s rytím atd.

Jenže vždy byla základem originální mince, následně upravená. Tohle je v RL...navíc ta šňůrka v perlovci, není to původní 1-2 heller.

U 5 krejcaru Ferdinanda je to běžná úprava, na lovci pokladů jich je dost. Bohužel už nemůžu postnout fotky protože kamarád už tu mincí nebo medaili nemá. Ale kopli jsme ji spolu, naprosto identická ražba reversu dvouhelleru i velikost seděla, jen ze stříbra a na aversu nebyl nominál ale v tom rámečku ražený německý nápis, plochy taky v RL, 100pro nešlo o poražební úpravu ale bylo to takto vyrobeno. Tak bych odhadoval že toto je podobný případ, jen polotovar zhotoveny pro další úpravu, třeba doryti ATP. Odpovídali by tomu kruhové volné plochy po obou stranách vybízející k dalšímu zpracování. I přechody mezi reliéfem části orlice ktery nevypadaji že jsou náhodny ale úmyslny.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 25. 8. 2022, 13:08. »
Moderátor
OtravnyKomar napsal
Paul napsal
komár - jo, taky mám pár úprav doma. Vybroušenej nominál u 5 krejcaru Ferdy V imitující po pozlacení dukát (ve svý době oblíbená úprava), mince obroušená s rytím atd.

Jenže vždy byla základem originální mince, následně upravená. Tohle je v RL...navíc ta šňůrka v perlovci, není to původní 1-2 heller.

U 5 krejcaru Ferdinanda je to běžná úprava, na lovci pokladů jich je dost. Bohužel už nemůžu postnout fotky protože kamarád už tu mincí nebo medaili nemá. Ale kopli jsme ji spolu, naprosto identická ražba reversu dvouhelleru i velikost seděla, jen ze stříbra a na aversu nebyl nominál ale v tom rámečku ražený německý nápis, plochy taky v RL, 100pro nešlo o poražební úpravu ale bylo to takto vyrobeno. Tak bych odhadoval že toto je podobný případ, jen polotovar zhotoveny pro další úpravu, třeba doryti ATP. Odpovídali by tomu kruhové volné plochy po obou stranách vybízející k dalšímu zpracování. I přechody mezi reliéfem části orlice ktery nevypadaji že jsou náhodny ale úmyslny.


Kopnutý dvouhaller ze stříbra a ještě k tomu v RL stavu... :)

Teorie polotovaru vyrobeného pro další úpravu(přívěsek atd.) to zní zajímavě...hmm ale,že by to šlo záměrně takto z mincovny za účelem ozdoby či dalšího zpracování se mi nezdá, spíš nějaká soukromá dílna,žetón, chyboražba,nebo záměr domácího kutilství..

Uvidíme co metrologie...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 25. 8. 2022, 13:35. »
Registrovaný uživatel
Jo, bylo to kopnuty na louce, žádný očko ani úchyt stejně jako tento, plochy měli krásný razebnim lesk, reverz a velikost odpovídali 2helleru. Nevím co je k smíchu.o mincovně se nikdo nezmiňoval. Spíš šperkařství, medailérství, za rakousko Uherska byli podobný blbosti oblíbený a kdejaký medailicek a podobných věcí je mnoho. Takže to může být správná úvaha.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Váha je 3,22 gramů.
Upravené mince na jednostranné mají většinou celou plochu hladkou, viz https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=3137&lot=2535
Viděl jsem i jednostranné stříbrné "medaile", kde byla ale strana s orlem celá a na druhé straně byl nějaký kruhový ornament alespoň. Mám ovšem dojem, že průměr byl větší, tak nějak jako 1/4 zlatník nebo alespoň 20 krejcar (1868-1872).
Pochopil bych, kdyby u toho 2 helleru byl celý orel, místo nominálu si tam každý může něco načmárat, ale proč z orla nechali jen pařáty a peří z křídel? Toho místa tam moc nezbylo na nějaké věnování.
Moderátor
Váhový rozdíl je minimální na tak docela výrazný zásah obroušením, k tomu atypické propojení perlovece, zřejmě vada pocházející s mincovny,ale nejsem si tím úplně jistý...
Nechme prostor ať se vyjádří i jiní ...
Registrovaný uživatel
arc

máš odkaz na aukci na ebay? Za kolik to šlo? Dík.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 22 23 24 25 26 27 28 29 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1