Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Fruhwald - poplatky

Vykupminci.cz
Numisargo

Fruhwald - poplatky

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj všem u pondělního rána,
obrátil se na mě známý ohledně divného vyúčtování za mince z aukce. Co jsem se díval ke mně, tak jsem tam měl vždy jen dražební přirážku a porto. Bohužel moc německy neumím, můžete se někdo na to mrknout a říct co a proč je tam naúčtováno? Přecijen, jsou to peníze. Díky moc.

nejde vložit pdf - můžu poslat mailem, tady je foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na minci 1 byla prirazka 15% + 10% dan, na dalsi mince byla prirazka 22% vcetne dane. Postovne 15 eur. Nakonec PayPal poplatky 4%. Proc to tak je, vysvetli nekdo jiny. Vypada to jak rozdilne zdanovani ruznych obdobi (byva to u zlata), nebo mince byly z cizi zeme a podlehaly jinym danim, coz je u aukci celkem caste, ale je to tam v katalogu vyznacene v popisku (treba hvezdickou nebo necim)
Registrovaný uživatel
Faktura je podle mě v pořádku. Zakoupeny 3 položky:
- 2 zlatník za 110 EUR v kategorii, kde se platí 15% provize + DPH
- zbývající 2 v kategorii, kde se platí provize 22% bez DPH.
Popis kategorií bude uveden v katalogu, taky bude v katalogu u každé položky uvedeno do které kategorie patří.
Dále je to prostý součet:
269 - vydražená cena bez provize
16,5 - provize za 2 zlatník (110 * 0,15)
35 - provize za zbývající 2 položky (159 * 0,22)
15 - poštovné
12.65 - DPH z 2 zlatník ((110+16,5)*0,10)
Při platbě převodem bude cena 348,15
Při platbě paypal 4% přirážka cena bude 362,08
« Poslední úpravu provedl(a) rst v 30. 3. 2015, 9:14. »
Registrovaný uživatel
díky oběma, jsou to slušný přirážky :) nojo je potřeba se evidentně dívat. to su rád, že já měl štěstí na 15% ale při tom kurzu za euro to už v zahraničí moc smysl častokrát nemá.
díky ještě jednou a kolegovi řeknu, ať to prostě uhradí
Registrovaný uživatel
Jo presne, je to v zahranici dost spatne. Celkove poplatky do 30% (s postovnym) jsou casto uspech. Jde to jen u nekterych aukci a i tak treba nekteri z nas se sdruzujeme a posilame prihozy dohromady, aby se i to postovne rozmelnilo ci platba vysla levneji (pri mensich castkach se vyplati paypal, pri vyssich bankovni prevod atd.)
Registrovaný uživatel
Tak máme vonku katalóg Fruhwald #125. Zaujala ma položka 171., ktorá je identická s položkou 169. z predchádzajúcej aukcie #124, ktorá sa "predala" za 340€. Že mu to nie je hlúpe... :evil:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Proc by mu to bylo hloupe, kdyz to tak dela u hromady polozek spoustu let a lidi mu na aukce stejne chodi?
Registrovaný uživatel
Byl jsem tam několikrát a lidí tam moc nechodí. Sedí tam tak 5 místních důchodců kteří nemají co dělat. Pak tam sedí asi tak 5-6 obchodníků. Potom tak 5-10 sběratelů z ČR, podle toho jak to je interesantní, a to je všechno. Aukce jsou v krcálku v krámě ca 4x10 m. Ale má skoro všechno olimitované.
Že se tam často draží opakovaně (i 6x) stejná věc která se prodá "jenom jako", to je pravda. :roll: :twisted: :twisted:
PS: Procenta jak pro koho. Pro Garfielda 13 %. Kocourky tam mají rádi. :twisted: :twisted:
tenzor napsal
Proc by mu to bylo hloupe, kdyz to tak dela u hromady polozek spoustu let a lidi mu na aukce stejne chodi?
« Poslední úpravu provedl(a) Garfield52 v 12. 4. 2017, 13:58. »
Registrovaný uživatel
Garfield52 napsal
Procenta jak pro koho. Pro Garfielda 13 %. Kocourky tam mají rádi. :twisted: :twisted:

To si robíš prdel, nie ? Alebo u neho necháš 50T EUR za jedno sedenie v tom krcálku ?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Takže, když bych na této aukci nějakou položku chtěl, mám poslat ,,tučný limit,, a při troše štěstí, mi ji za moji max. cenu nechají :) ?
Některé kusy se mi tam doopravdy líbí, dík za zákl. info, jak to tam chodí.
Registrovaný uživatel
Ja mám s Fruhwaldom inú skúsenosť. Asi pred 2-3 rokmi som u neho vyhral na limit fajnovú vec a to som tam mal ešte asi 100 eur rezervu. Neskôr som tú istú mincu našiel v starom katalógu úplne inej aukčnej firmy, kde sa predala pred 10 rokmi za 2-násobok toho, čo som dal ja.
Registrovaný uživatel
Díky za Vaše info.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Ja mám s Fruhwaldom inú skúsenosť. Asi pred 2-3 rokmi som u neho vyhral na limit fajnovú vec a to som tam mal ešte asi 100 eur rezervu. Neskôr som tú istú mincu našiel v starom katalógu úplne inej aukčnej firmy, kde sa predala pred 10 rokmi za 2-násobok toho, čo som dal ja.

Fruhwald je známy tým, že dražiť sa začína od najvyššieho zaslaného limitu. Ak už nikto v sále neprihodí, tak to získa najvyšší limit za svoje maximum. Žiadne zľutovanie. Väčšina položiek je zabezpečená ochrannými limitmi, takže sa niektoré položky neustále točia dokolečka a predávajú a predávajú...

Takže môžeš hovoriť o šťastí. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Hmm, teraz to možno vyzerá, že si trošku vymýšľam, ale keď sa u mňa stavíš, ukážem ti mincu, mail s potvrdeným limitom a faktúru. A tiež starý aukčný katalóg. ;)
Registrovaný uživatel
Nie. Naposledy jsem nechal 3.600,- Eur + 13 %. Mňau, Mňau. :P :P :twisted:
Ještě zbylo na Pravé Hoffmanovy koule. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Kouzlo kočičí osobnosti. :twisted: Ale když vidí nějakého Baču, tak mu napálí 20 %. :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
Fidzi napsal
Garfield52 napsal
Procenta jak pro koho. Pro Garfielda 13 %. Kocourky tam mají rádi. :twisted: :twisted:

To si robíš prdel, nie ? Alebo u neho necháš 50T EUR za jedno sedenie v tom krcálku ?
Registrovaný uživatel
To je celkem raketa... nejhrosi je DPHcko :D
Registrovaný uživatel
Tak ,,dlužím,, ještě odpověď.
Na Fruhwaldu jsem vydražil jednu položku, která šla za můj maximální limit.
Mince přišla za pár dní pečlivě zabalená a s fakturou, kterou jsem platil až po obdržení zásilky.
Toť má zkušenost.
Hezký den.
Registrovaný uživatel
hopkirk napsal
Na Fruhwaldu jsem vydražil jednu položku, která šla za můj maximální limit.

:D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tam jde myslím všechno, za max. limity. :evil: :evil: :evil:
hopkirk napsal
Tak ,,dlužím,, ještě odpověď.
Na Fruhwaldu jsem vydražil jednu položku, která šla za můj maximální limit.
Mince přišla za pár dní pečlivě zabalená a s fakturou, kterou jsem platil až po obdržení zásilky.
Toť má zkušenost.
Hezký den.
Registrovaný uživatel
Zdravim Vás, prosim Vás potreboval by som pdf katalógy medzi rokmi 2009-2013. Nájde sa niekto? Ďakujem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Numismatika aukce » Fruhwald - poplatky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1