Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » groše Jiřího z Poděbrad

Vykupminci.cz
Numisargo

groše Jiřího z Poděbrad

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Pravdu díš, ale když jim chybí, tak si na ni většinou nevzpomenu. :lol:
Registrovaný uživatel
Pamatuji si, když jsem před třemi lety v Praze v numismatice kupoval vcelku hezký groš Ladislava Jagellonského za 150,- Kč. Takové ceny se už asi nevrátí :( :( .
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
No nevím, ale nepotěší více říkat:
Tu minci co mám ve sbírce jim tu v muzeu chybí.... :D :mrgreen:


Pavel by ji jako správný vlastenec do toho muzea odevzdal, aby pomohl vzdělávání nás ostatních :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Přemýšlel jsem jestli dát tento příspěvek sem nebo do sekce "chlubírna" :). Tak jsem dnes sehnal svůj první groš Jiříka z Poděbrad :) a není vůbec špatný. Další asi hned tak neseženu. Pokud by měl někdo čas tak prosím o určení. Díky
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nebýt "postižen" dvojrázem, tak je docela luxusní ;-) ale na druhou stranu vypadá zajímavě. Mohl bys ale napsat taky cenu ? - a doufám, že to sledují i Aukráci, ať ví, co je normální cena za Jiříka ...
Registrovaný uživatel
to vassilij: No tak cena byla vysoká...majitel chtěl dát groš do jedné z podzimních velkých aukcí a jak známo tak takové groše tam kopírují cenu z Aukra takže si myslím že by na aukci skončil mezi 10 - 15 tisíci. Nakonec jsem majitele ukecal aby mi ho prodal a dal jsem za něj 5. Pro někoho je to možná moc (možná pro většinu tady na fóru :-) ) ale já se v dohledné době (možná několika let) k tak pěknému Jiříkovi asi nedostanu...a pokud ty ceny polezou pořád nahoru tak bych takový groš si do sbírky nikdy nekoupil.
Moderátor
Tá minca je naozaj krásna. Fakt škoda toho dvojrázu na korune, ale je to nádherný groš Jiříka z Poděbrad. Na Aukre leteli horšie stavy nad 10 litrov, toto bol výborný obchod, gratulujem. Musíme sa zmieriť s tým, že PG Georgia už lacnejšie nebudú. Ja som predal naposledy tuším za tri litre, ale nebol taký pekný (ale pekný teda podľa mňa naozaj bol... ;)). Keby som nemal chrbtovú kosť, mohol som ho vychváliť ako raritu nad rarity a mal by som viac, ale myslím že chrbtovú kosť mám... :twisted:
Toto bola pri súčasnej situácii výborná kúpa, ešte raz gratulujem.
Registrovaný uživatel
ten grošík je opravdu hezký..... ale kolegové (a kolegyně.. abych nezapoměl)... klidně mě zabte za můj popůlnoční příspěvek... podložený 20-ti lety sbírání pražských grošů.... proboha... pražský groš Jiříka z Poděbrad není žádná vzácnost... jejich počet v muzejích je v řádu desetitisíců a na sběratelském trhu o řád méně... jistě lepší, ale rozhodně ne vzácný PG... neplattě za něj tyhle hrozné peníze.. :'( :'( :'( ... a teď mě kamenujte... :( :(
Moderátor
Preboha, v Hořovicích ešte nie je noc? :twisted: Nikto ťa kameňovať nebude, samozrejme máš prevdu, ale hlavne kupujúci udávajú cenu. Bohužiaľ dnes také ceny sú, sú zdvihnuté zopár ľuďmi, ale ostatní si myslia, že tie ceny sú kóšer. Pokiaľ sa braky J z P predávajú za rádovo desaťtisíce, tak toto bola jedna z mála možností, kde kúpiť tento groš ra "relatívne nízku" cenu. Inak s tebou súhlasím, ja by som to osobne nebral za 5 litrov. Ale... :?
Moderátor
Apropo kekule, ty si tak trochu za vodou, vlastníš jednu z naozaj najlepších zbierok v ČR, preto ti je toto počínanie trochu proti srsti. Ja ti rozumiem, ty si kupoval ešte pred "sberatel.com" a kupoval si za "dobré". Resp. máš čuch a kontakty na to, aby si nemusel takéto prachy vyhadzovať. Toto je závisť, nie nový prírastok, ale presne toto. Byť tebou, rozmýšľam presne rovnako. Ono mňa to už pustilo, takže si môžem dovoliť ten luxux uvažovať podobne ako ty aj bez toho, že by som mal to najlepšie v republike. ;) Mnohým by som závidel, tebe to úprimne prajem. :)
Registrovaný uživatel
to archy: děkuju.. jsi známý lichotník... ale termínem "jedna z nejlepších sbírek" bych tak nazval sbírku Chaurovu.. rohodně ne mých pár ušmudlaných grošíků....
Registrovaný uživatel
kekule napsal
to archy: děkuju.. jsi známý lichotník... ale termínem "jedna z nejlepších sbírek" bych tak nazval sbírku Chaurovu.. rohodně ne mých pár ušmudlaných grošíků....

Vynechej slovo "pár" a zaměň slovo "ušmudlaných" za "výstavních" a budeme blíže pravdě.... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Musím dát za pravdu Kekulemu,že PG Jiříka je možné pořídit si v celkem slušném stavu do 5 tis.Kč,na druhou stranu se nevyskytuje na trhu v takové míře,jako PG jiných panovníků a když sběratele popadne amok po minci,kterou by rád (známe jistě každý znás 8) ) tak těch 5 tis.je ještě vážně dost slušná cena ;) .
Registrovaný uživatel
to Michaela: Bylo to tak jak říkáte. Prostě mi tento panovník ve sbírce chyběl a když byla možnost takového pěkného kousku tak jsem po něm skočil. Myslím si ale že když opravdu velmi pěkný PG Václava II. stojí kolem 4 až 5 tisíc tak JP má daleko méně často zachovalé PG tak se mi zdála cena adekvátní. Vkládám trošku lepší foto - ty fotky před tím byly myslím trošku rozmazané.
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
tak jsem při listování sberatelem narazil na toto
klikatec napsal
E-shop s ČR Au i Ag mincemi, s filatelií ČR a spousty dalšího sběratelského materiálu..
http://www.antique-katrak.cz

pochopitelně vše z nabídky grošů, jak již na fóru také bylo poznamenáno, je prodané

ale zaujalo mne tam toto:
http://www.antique-katrak.cz/gallery.php?showimg=1160&file=20070922_155402.jpg

že by se tam prodával tlustý groš Jiříka ?? :shock:
moc se mi nechce věřit v jeho pravost ;)
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 26. 10. 2009, 23:23. »
Registrovaný uživatel
za těch 10 korun, co ho prodávali přece nemusíš řešit pravost.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
jestli chceš jiný tlustý pražský groš... tak si ho kup tady:

http://www.muenzauktion.com/siee/item.php5?id=91012012

za 65 EUR je skoro zadara....
Moderátor
cenu 10 Kč tam mají uvedenou u všech položek - i u evidentně pravých grošů
všechny jsou pochopitlně prodané, ale nepředpokládám, že cena byla těch 10 Kč
v pravost toho Jiříka skutečně nevěřím, jen jsem se zatím s takovou (novo)ražbou nesetkal (i když já toho ještě neviděl :D )

no ale ten Karel ten je opravdu suprovej - tady o pravosti nejsou vůbec žádné pochyby :D
jen škoda, žes ho tady teď profláknul - určitě o něj bude ohromný zájem :mrgreen: :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 27. 10. 2009, 0:00. »
Registrovaný uživatel
můj nový přírůstek ;) co na to znalci?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
groš JzP
pravý
trochu slabší zachovalost - především na rubu
ono opravdu slulšných grošů Jiříka mnoho vidět nebývá
Registrovaný uživatel
Sonic napsal
můj nový přírůstek ;) co na to znalci?


no pokud vím, tak ho ještě doma nemáš :D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Sonic napsal
můj nový přírůstek ;) co na to znalci?


no pokud vím, tak ho ještě doma nemáš :D


A pošta umí někdy dělat divy ;)
Registrovaný uživatel
Sevci napsal
A pošta umí někdy dělat divy ;)


to by mi v tomto případě musela vykrást byt a poslat minci na adresu výherce a pokud vím, takovými službami Česká pošta ještě nedisponuje :lol: :twisted:
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Sonic napsal
můj nový přírůstek ;) co na to znalci?


no pokud vím, tak ho ještě doma nemáš :D


no to sice ještě ne 8)
...ale posondovat nějaké bližší info předem můžu. ať si rychleji potykáme :D
Registrovaný uživatel
Sonic napsal
no to sice ještě ne 8)
...ale posondovat nějaké bližší info předem můžu. ať si rychleji potykáme :D


pošlu k tomu i katalagové zařazení ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » groše Jiřího z Poděbrad

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1