Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » groše Jiřího z Poděbrad

Vykupminci.cz
Numisargo

groše Jiřího z Poděbrad

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
nejak se tu zapomelo na Jirika, tak odpustte tu smelost, ze to zakladam ja, co by neznalec...
Moderátor
Uz posledni grosik, taky uznavam, ze zadnej zazrak... taky uz ho nejakej patek mam... dokazete o nem rict neco blizsiho?

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud mohu soudit podle fota tak je to Hásková Ib,1.Ale není se za co stydět je pěkný!
Moderátor
Dik moc za urceni... no prijde mi, ze se moc (aspon tady) o grosich Jiriho z Podebrad nemluvi, jakoby staly stranou... tak ani nevim, jestli je pekny nebo ne, protoze sem jich moc nevidel... kazdopadne tenhle byl nejlepsi z tech, z nichz kdysi bylo na vyber...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
Uz posledni grosik, taky uznavam, ze zadnej zazrak... taky uz ho nejakej patek mam... dokazete o nem rict neco blizsiho?

Obrázek vložený uživatelem

Né že bych do toho chtěl kecat;-), ale I. b/1 to zcela jistě nejni... Podle mně je to I. a/8 jako valná většina grošů krále Jiřího... (ležatá S ve slově GROSSI!) ;)
Moderátor
Dik moc Patasone :) A i Slimejsoj jeste jednou, za snahu.
Registrovaný uživatel
Co říkáte pánové na toto: JIŘÍ Z PODĚBRAD-PRAŽSKÝ GROŠ(NEPUBLIKOVANÝ) (Číslo aukce 389072129) ? Podle mě je to jasný dvojráz s posunem. Žádná nová varianta se šesti měsíčky.
Registrovaný uživatel
to llibor: souhlas, také si to myslím
Registrovaný uživatel
Na aukci v Kroměříži šel tento groš za 7000,-Kč!

Měl jsem ho v ruce a nic zajímavého na něm nebylo. Snad jen, že byl celý sešlý a špatně čitelný.

564. Jiří z Poděbrad 1458-1471 pražský groš
Moderátor
tak tady netuším co vzácného na něm kupce objevil ?? :shock:
Registrovaný uživatel
I když je špatně čitelný, také tam nic zvláštního nevidím, ale musela o něj být asi bitva když šel ze 2 na 7t.
Registrovaný uživatel
Bitva byla, nestačil jsem se divit. Byli na něj dva a nikdo nechtěl uhnout. Já bych za něj nedal ani ty dva tisíce.
Registrovaný uživatel
To se tak někdy stává, občas jsou vidět ještě větší a nesmyslnější bitvy třeba u denárů :roll:
Registrovaný uživatel
Dobry den,vsechny zdravim a rad bych se zeptal na Vas nazor na tento grosik a jestli je mozno ho urcit......diky 8)
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ceny stále rostou a stále rostou... krize nekrize :mrgreen: viz Aukro. Ten groš byl tedy opravdu luxusní, ale 15 mě překvapilo. Tipoval jsem max. 10.
Moderátor
Toto už by sa hádam aj dalo preliečiť. Táto minca je výnimočná len svojou krásou, ničím iným. Ale za tých 15 litrov by som ju nebral. No asi ma už neprekvapí nič...
Registrovaný uživatel
Taky jsem na tu cenu hleděl jako... Čekal jsem cenu tak do 8 tisíc. I ostatní PG (Honza Lucemburk, VáclavII.) skončily vysoko. Když se taková pěkná mince chvíli neobjeví tak asi očekávat takovou cenu. Kdyby jich tam bylo 10 aukcí po sobě tak si myslím že poslední skončí tak na 4-5 :-)
Registrovaný uživatel
taky jsem byl překvapený. Když jsem viděl kolik dal Brutusus za
tento
groš Vladislava, tak jsem si říkal, že to je fakt brutus cena a padla mi čelist na klávesnici
Moderátor
Sevci napsal
Taky jsem na tu cenu hleděl jako... Čekal jsem cenu tak do 8 tisíc. I ostatní PG (Honza Lucemburk, VáclavII.) skončily vysoko. Když se taková pěkná mince chvíli neobjeví tak asi očekávat takovou cenu. Kdyby jich tam bylo 10 aukcí po sobě tak si myslím že poslední skončí tak na 4-5 :-)


Suhlasim s Vami, mozna proto si ji Aurelian neschoval do sve prosincove aukce. Vzhledem k vyborne zachovalosti a fenomenu Aukro se zde dala tusit vyjimecna cena.
Registrovaný uživatel
no ačkoli se během letní sezony mincím skoro nevěnuji, páč mám na starosti jiné aktivity, mince na aukru sleduji stále a nestačím se na rozdíl od Archyho divit ... nejspíš se blíží doba, kdy se na sbírání mincí vykašlu, protože na to nebudu mít :( nu což, v nejhorším se dá sbírat cokoliv ....
Registrovaný uživatel
Kacuro: Nebreč, máš i jiné pěkné sbírky... :)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Kacuro: Nebreč, máš i jiné pěkné sbírky... :)


to jo, ale vykašlal bych se na grošovou měnu :D
Registrovaný uživatel
To je všechni tím, že tady se tady v posledních letech rozpoutala celkem slušná diskuse o groších a to pak zákonitě přiláká i čumily, kteří sice nepřispívají, ale jen sem tam čtou a zjistili, že ceny grošů díky Aukru závratně vzrostli, tak jsou přesvědčeni, že je to skvělá investice, aniž by cokoliv o tom věděli. A mají prachy.
Moderátor
Kacuro kdyby ses zbavoval mincí, tak si vezmu zpátky toho Půtu :lol:
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Kacuro kdyby ses zbavoval mincí, tak si vezmu zpátky toho Půtu :lol:


ten by byl ale dost drahý :D ne zatím o tom neuvažuji, ale jestli ty ceny porostou dál, tak nebudu moci nakupovat další přírůstky a tím pádem mě sběratelství těchto mincí přestane bavit ... na to abych dával desetitisíce za mince mě zaměstnavatel špatně platí ....
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 3. 8. 2009, 11:42. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » groše Jiřího z Poděbrad

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1