Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » HÁDACÍ VLÁKNO

Vykupminci.cz
Numisargo

HÁDACÍ VLÁKNO

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Co říkáte na to založit hádací vlákno ? Tedy ne na hádání mezi námi, ale třeba na hádání co je to za předmět a k čemu sloužil. Já začnu z dob , kdy jsem sbíral vše možné starožitné mám tuto trubku, je v hezkém stavu a je něčím specifická a dnes asi již raritní. Možná to poznají hned sběratelé určitých věcí a těm jistě srdíčko zaplesá, je to 100 % originál a jen tomu něco chybí, ale to co chybí nebylo z kovu , ale z ..... , kdyby byl zájem, tak se domluvíme, ale cenu neznám ....CO JE TO ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 22. 2. 2015, 11:23. »
Registrovaný uživatel
Pionýrský prapor :x
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Pionýrský prapor :x
Nehádáme co tam chybí, ale co to je . Turtle v podstatě jsi blízko,chybí tam prapor to jsi uhodl, ale je to starší ....
Registrovaný uživatel
pionierska fanfaaaaaraaaa ja som bol fanfarista :-)
Registrovaný uživatel
miso110 napsal
pionierska fanfaaaaaraaaa ja som bol fanfarista :-)
Miso ano je to fanfaaaaraaa, ale myslím, že jsi moc mladý, aby jsi na to hrááál :D Je to pionýr a vlastně není to pionýr, je to takový trošku inakší pionier :D
Registrovaný uživatel
Chybí tam prapor, ale kdyby tam byl, tak je to velice lehké uhádnout. Takže je to fanfára, nebo ceremoniální trubka jinak řečeno. Ale není to pionýr ani skaut, nebo junák .... Už víte ?
Registrovaný uživatel
trochu nudné téma, buď to má německého výrobce a je jasné co to je nebo ho to nemá a je to ten pionýr... fak zase další zbytečné spamovací téma
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
trochu nudné téma, buď to má německého výrobce a je jasné co to je nebo ho to nemá a je to ten pionýr... fak zase další zbytečné spamovací téma
Ach jo Dráčku, tak když je to nuda, tak končíme. Chtěl jsem jenom tak trošku zpříjemnit neděli hádáním a kamarádským tlacháním. Jinak to nemá německou značku je to výrobek AMATI KRASLICE, ale to nevadí vyráběli i v té době pro tuto organizaci. Omlouvám se tedy za nudné vlákno, již se to nestane. :|
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/hj-trubac-fanafara-k-vudcovym-narozeninam-i4911309854.html
Registrovaný uživatel
https://www.google.cz/search?q=trumpeta+hitlerjugend&biw=1093&bih=514&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=I8vpVODqJsPzUuK3gpAJ&ved=0CCI
Registrovaný uživatel
to Kmotr ; nemusel si zakladať ani nové vlákno ,
v starožitnostiach je 90% vložených príspevkov je na hádanie . ;)

10% je vložených celkom v pohode a tam sa dá určovať.
Nakoniec od toho bolo založené fórum. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 22. 2. 2015, 13:57. »
Registrovaný uživatel
grofik napsal
to Kmotr ; nemusel si zakladať ani nové vlákno ,
v starožitnostiach je 90% vložených príspevkov je na hádanie . ;)

10% je vložených celkom v pohode a tam sa dá určovať.
Nakoniec od toho bolo založené fórum. :D
Chápu, ale většina příspěvků je od lidí, kteří neví co mají a ptají se, aby se dozvěděli. No já to chtěl naopak, vím co mám a tak jsem chtěl tak nějak rozproudit debatu tady a tento server zviditelnit, aby se stal více atraktivnější. Čím více diskutujících, tím více třeba uživatelé dají odkaz svým známým , že se tady dá zjistit hodně informací o sběratelských předmětech. Já jsem odchovaný Aukrem a takto to fungovalo, než diskuzi ukončili, což bylo k nedobru tomuto serveru, protože ten server teď nemá dostatek kupujících, možná na to již přišli .... Ta diskuze mi chybí, protože i já ač starý sběratel jsem se na Aukru hodně poučil o věcech, o kterých jsem nic nevěděl. Já vím, že nejsem na aukčním serveru, ale na diskuzním foru.... jenomže a nechci se dotknout Dráčka, někteří uživatelé každý pokus o diskuzi , nebo kamarádský pokec svým příspěvkem, jakoby odstřelí a člověk nakonec pochopí, že vlastně na tomto foru není vítán. Chtěl jsem jen rozproudit diskuzi nic víc , nic míň a toto forum sběratelů zatraktivnit. Hodně uživatelů A po ukončení diskuze hledalo jiný server, stejně jako já a dostal jsem hodně odkazů od kamarádů SEM. Ale jaksi taksi se to nedaří, no nic jen mne to utvrzuje v tom, že tady nemám být, i když tady je spousta známých tváří pro mne z minulých diskuzí na A. Dráčka, mráčka nevyjímaje .... mějte se kluci a teď už fakt nafurt :D :( :shock:
Registrovaný uživatel
:shock: Čeče kam odchádzaš ? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
:shock: Čeče kam odchádzaš ? :roll:
Do čtvrtého rozměru :D Grofiku já fakt hledal dlouho forum o sběratelství NAPŘÍČ VŠECH OBORŮ , protože Ačko skončilo. Všichni se rozprchli a každý jinam, někteří sem , jiní na facebook Aukra, což já nechci a jiní na jiná fora. No a tady je to takové jiné, já nevím jak to říct .... někdy fakt nepřátelské a člověk si pak řekne, že se na to nevy ... stojí ti to za to ? Jsem impulzivní, jak tady někdo již říkal k mé osobě, když mne tady zablokovali , ale myslím, že nejsem agresívní člověk a jen jsem hledal přátele k pokecu, protože to je pro mne relax po práci. No ale už to není relax , ale spíš naopak. Snažím se diskutovat přátelsky, ale to tady já nevím proč nejde vždycky mne někdo sejme a to mne utvrzuje v tom, že tady tak nějak už nechci být, myslím na foru Sběratele :D
Registrovaný uživatel
Jenže problém je ten, že zatímco dríve tu byla občas i zajímavá opravdu sběratelská a někdy i odborná debata, dnes to tu kvanta lidí (překupníků a dalších pravidelně i otřesně se chovajících apod.) s prominutím "zasírá" debaty kdejakým šuntem, na kterým si myslejí, že hrozně zbohatnou(často pravidelně tvrdíce, ze je to drahá starožitnost neb je to po matce/babičce/co to třeba koupila v PRIORu před 25 roky). Také pravidelně na každou hloupost v ceně 0-100Kč založí zbytečné nové téma(místo dát to do již hotového a trochu podobného tématu). Kdo se tí marastem a kvanty témat o ničem má stále proklikávat?!)
Další otřesné množství dotazů se opakuje stále dokola, pro lennost tazatelů, kteří chtějí rychle zadarmo informace nejlépe na světové úrovní z nezřetelné rozmazané fotky(nebo i bez ní) a věnovat čas k přečtení místních pravidel (uvedených v úvodu) nebo i dokonce mnoha zodpovězeným starším dotazům(včetně velmi často mnohokrát i stejnému jako se ptají) rozhodně nechtějí.
Tahat sem otřesnou úroveň debat z aukra je jen další hřebíček do rakve tohoto fóra.
A kdo chce je plácat a zabíjet tak čas, ať si jde na facebook či podobné otřesnosti(třeba se tam stane hvězdou...).

Co tu je poslední dobou stále více vidět, původní "zlatá" generace tohoto fóra z mnoha podobných důvodů sem chodí méně a méně nebo se přesouvají debatovat po mailech či uzavřená fóra, kde zůstaně určitá úroveň(týká se určitě mincí, bankovek, možná i dalších)! :roll: :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Jenže problém je ten, že zatímco dríve tu byla občas i zajímavá opravdu sběratelská a někdy i odborná debata, dnes to tu kvanta lidí (překupníků a dalších pravidelně i otřesně se chovajících apod.) s prominutím "zasírá" debaty kdejakým šuntem, na kterým si myslejí, že hrozně zbohatnou(často pravidelně tvrdíce, ze je to drahá starožitnost neb je to po matce/babičce/co to třeba koupila v PRIORu před 25 roky). Také pravidelně na každou hloupost v ceně 0-100Kč založí zbytečné nové téma(místo dát to do již hotového a trochu podobného tématu). Kdo se tí marastem a kvanty témat o ničem má stále proklikávat?!)
Další otřesné množství dotazů se opakuje stále dokola, pro lennost tazatelů, kteří chtějí rychle zadarmo informace nejlépe na světové úrovní z nezřetelné rozmazané fotky(nebo i bez ní) a věnovat čas k přečtení místních pravidel (uvedených v úvodu) nebo i dokonce mnoha zodpovězeným starším dotazům(včetně velmi často mnohokrát i stejnému jako se ptají) rozhodně nechtějí.
Tahat sem otřesnou úroveň debat z aukra je jen další hřebíček do rakve tohoto fóra.
A kdo chce je plácat a zabíjet tak čas, ať si jde na facebook či podobné otřesnosti(třeba se tam stane hvězdou...).

Co tu je poslední dobou stále více vidět, původní "zlatá" generace tohoto fóra z mnoha podobných důvodů sem chodí méně a méně nebo se přesouvají debatovat po mailech či uzavřená fóra, kde zůstaně určitá úroveň(týká se určitě mincí, bankovek, možná i dalších)! :roll: :|
Milý Dráčku, mráčku :D Možná ti to oslovení není neznámé .... Ale ne každý začátečník tady se hned orientuje, tak jako jsem se hned neorientoval já a dá sem dotaz na předmět, který se zde již probíral NO A CO PROBOHA :D. Trošku shovívavosti by to možná chtělo nemyslíš :D Protože, když se tady někdo poprvé zaregistruje a ty mu hned vyčistíš báchor, že to tady už bylo , tak ho hned odradíš. Teď jsi to udělal mně a pěkně jsi mně naštval a to jsme na A dobře vycházeli a notovali si spolu, tedy pokud jsi stejný nick z Aukra a není to jen podobnost čistě náhodná.
Registrovaný uživatel
Myslím, že by bohatě stačilo, kdyby toto vlákno bylo přesunuto do "co se jinam nevešlo". Každý sem chodí z trochu jiných důvodů - někdo čistě kvůli odborné diskuzi, někdo kvůli ocenění šuntů jednou a už se tady neobjeví, někdo chce pokecat, protože místní diskutující již do určité míry zná. Nebo se chce s těmi stejnými lidmi třeba jen podělit o radost, sběratelskou či životní. A pro každého takového je zde myslím vhodná sekce a naopak každý znalý místních témat by si měl číst jen to, co ho zajímá, aby si zbytečně nekazil náladu. Já si nikdy nečtu (resp zcela vzácně) příspěvky k mincím, protože jim nerozumím a ztrácel bych tak čas a ničím do diskuze nepřispěl. Ale známky i s pokecem sleduju denně. Nediskutuji na žádném jiném foru, FB nemám - natolik si svého času, i přes své mládí , vážím. Dráčku, co kdybys někdy odolal a témata, u kterých tušíš, že se zase nase..., vůbec neotvíral? Nebo máš přece jenom strach, že by ti utekl nějaký dobrý kauf a stojí ti proto za to si ničit nervy (a nejenom sobě, ale i tazatelům či diskutujícím, čímž nemyslím sebe, já si dokážu ze všeho vybrat to dobré:) ?
Registrovaný uživatel
Jaa-chym napsal
Myslím, že by bohatě stačilo, kdyby toto vlákno bylo přesunuto do "co se jinam nevešlo". Každý sem chodí z trochu jiných důvodů - někdo čistě kvůli odborné diskuzi, někdo kvůli ocenění šuntů jednou a už se tady neobjeví, někdo chce pokecat, protože místní diskutující již do určité míry zná. Nebo se chce s těmi stejnými lidmi třeba jen podělit o radost, sběratelskou či životní. A pro každého takového je zde myslím vhodná sekce a naopak každý znalý místních témat by si měl číst jen to, co ho zajímá, aby si zbytečně nekazil náladu. Já si nikdy nečtu (resp zcela vzácně) příspěvky k mincím, protože jim nerozumím a ztrácel bych tak čas a ničím do diskuze nepřispěl. Ale známky i s pokecem sleduju denně. Nediskutuji na žádném jiném foru, FB nemám - natolik si svého času, i přes své mládí , vážím. Dráčku, co kdybys někdy odolal a témata, u kterých tušíš, že se zase nase..., vůbec neotvíral? Nebo máš přece jenom strach, že by ti utekl nějaký dobrý kauf a stojí ti proto za to si ničit nervy (a nejenom sobě, ale i tazatelům či diskutujícím, čímž nemyslím sebe, já si dokážu ze všeho vybrat to dobré:) ?
Já například čtu vše mince, známky, pohledy a jiné ... třeba jen proto, abych se poučil o celém spektru sběratelství a vůbec mi nevadí dotaz třeba i naivní ve smyslu, kdy se někdo ptá na věc, která není stará, nebo starožitná. Protože pro mne je starožitnost vše co je po mé babičce, pro jiného to může být také staré z jeho pohledu, jenomže jeho babička je stejně stará, jako já :D No a u sběratelských věcí to může být klidně naopak, protože třeba retro se již sbírá, takže se třeba 25 kluk vůbec nebude blbě ptát , jestli se to sbírá a je to třeba po jeho matce, tedy mladá věc . Vem si třeba časopis Čtyřlístek, já to kupoval , jako kluk je to mladé, jasně ... ale teda ty ceny čísel z 60 tých let, to se mi protáčí panenky.....
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 22. 2. 2015, 15:18. »
Moderátor
kmotr: co na to rict, mrzi me, pokud ma nekdo z tohoto fora takovy pocit.. nekdy je mozna lepsi nebrat veci tak vazne a rady brat jako rady a ne kritiku sve osoby.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
kmotr: co na to rict, mrzi me, pokud ma nekdo z tohoto fora takovy pocit.. nekdy je mozna lepsi nebrat veci tak vazne a rady brat jako rady a ne kritiku sve osoby.
Souhlasím, ale musí to být oboustranně, nemyslíš ?
Registrovaný uživatel
Tenzore máš pocit, že jsem něco zkazil tím vláknem o hádání ? Nebo se to tady tak nějak nehodilo, nebo tak něco ? Jenom jsem tady chtěl tak nějak pokecat, nebo já nevím jak to napsat, prostě jen nezávazně. Jestli někdo uhodne, co to je za trumpetu no a mohlo být veselo možná. Přesně jsem věděl, že kluci budou tipovat pionýra no a vidíš je to HJ. Kdyby Dráček napsal rovnou, že to ví , tak mohl být borec, který fakt zná , ale on radši napíše, že to je nuda. No nic chyba není v něm, ale u mne :D
Registrovaný uživatel
Tenzore prostě a krátce: Pokud se tady někdo na něco zeptá a já budu vědět, tak mu rád odpovím :D A je mi jedno, jestli to tady už kdysi před měsícem bylo, nebo před rokem. Prostě rád pomůžu a i když se bude ptát na novou, nebo nehodnotnou věc , tak mu napíšu, že to je nová a nehodnotná věc. Nesetřu ho, protože někdo začíná se sbíráním a neví ... Prostě kamarádsky mu odpovím a neodradím ho od tohoto serveru a nevyplaším ho, aby se příště bál zeptat na nějakou věc sběratelského, či starožitného charakteru, to je celé co jsem v podstatě chtěl říct.... :'(
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 22. 2. 2015, 15:49. »
Moderátor
Dráček má ale do značné míry pravdu. Ve filatelii je to docela pěkně vidět. Často tam nějaký někdo založí téma kde mizerně vyfotí tu nejobyčejnější známku, navíc ožranou od myší, jakých jsou milióny (stačilo by přitom, kdyby se podíval na další pohlednice co jistě ještě v šuplíku mají) a chce cenu.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Dráček má ale do značné míry pravdu. Ve filatelii je to docela pěkně vidět. Často tam nějaký někdo založí téma kde mizerně vyfotí tu nejobyčejnější známku, navíc ožranou od myší, jakých jsou milióny (stačilo by přitom, kdyby se podíval na další pohlednice co jistě ještě v šuplíku mají) a chce cenu.
Jasně, že má pravdu. Ale pak stačí jen napsat TATO ZNÁMKA JE BĚŽNÁ a NEHODNOTNÁ a tím to hasne. Ale pokud nový a začínající uživatel potažmo sběratel dostane hned kartáč, tak se nikdy ze strachu nezeptá a je možné, že bude mít příště sběratelskou raritu a vy se to nikdy nedozvíte, protože se prostě nezeptá a na toto forum zanevře. Je jasné, že se tady spousta lidí ptá ne z důvodu sběratelského, ale z důvodu, že chce prodat ... to bych taky nezavrhoval, protože si můžete koupit zajimavou věc do sbírky. No ale berme to, že se tady zeptá začínající sběratel, mlaďoch no a po prvním dotazu ho tady vypeskují, že to tady bylo kdysi, nebo tak nějak podobně, takže uteče z tohoto serveru. Je to záměrem, aby tady zůstali jen staří fotři sběratelé, nebo jde o to dát své znalosti dál, těm mlaďochům ? Já jsem celkem otrlý, ale být mladý zeptat se tady na něco a dostat hned ODCHOD od starých mazáků, tak se tady už neobjevím a jak jsem říkal jsem otrlý, ale i já sám se tady necítím dobře z výše uvedených důvodů :D
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 22. 2. 2015, 16:25. »
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Dracek napsal
Jenže problém je ten, že zatímco dríve tu byla občas i zajímavá opravdu sběratelská a někdy i odborná debata, dnes to tu kvanta lidí (překupníků a dalších pravidelně i otřesně se chovajících apod.) s prominutím "zasírá" debaty kdejakým šuntem, na kterým si myslejí, že hrozně zbohatnou(často pravidelně tvrdíce, ze je to drahá starožitnost neb je to po matce/babičce/co to třeba koupila v PRIORu před 25 roky). Také pravidelně na každou hloupost v ceně 0-100Kč založí zbytečné nové téma(místo dát to do již hotového a trochu podobného tématu). Kdo se tí marastem a kvanty témat o ničem má stále proklikávat?!)
Další otřesné množství dotazů se opakuje stále dokola, pro lennost tazatelů, kteří chtějí rychle zadarmo informace nejlépe na světové úrovní z nezřetelné rozmazané fotky(nebo i bez ní) a věnovat čas k přečtení místních pravidel (uvedených v úvodu) nebo i dokonce mnoha zodpovězeným starším dotazům(včetně velmi často mnohokrát i stejnému jako se ptají) rozhodně nechtějí.
Tahat sem otřesnou úroveň debat z aukra je jen další hřebíček do rakve tohoto fóra.
A kdo chce je plácat a zabíjet tak čas, ať si jde na facebook či podobné otřesnosti(třeba se tam stane hvězdou...).

Co tu je poslední dobou stále více vidět, původní "zlatá" generace tohoto fóra z mnoha podobných důvodů sem chodí méně a méně nebo se přesouvají debatovat po mailech či uzavřená fóra, kde zůstaně určitá úroveň(týká se určitě mincí, bankovek, možná i dalších)! :roll: :|
Milý Dráčku, mráčku :D Možná ti to oslovení není neznámé .... Ale ne každý začátečník tady se hned orientuje, tak jako jsem se hned neorientoval já a dá sem dotaz na předmět, který se zde již probíral NO A CO PROBOHA :D. Trošku shovívavosti by to možná chtělo nemyslíš :D Protože, když se tady někdo poprvé zaregistruje a ty mu hned vyčistíš báchor, že to tady už bylo , tak ho hned odradíš. Teď jsi to udělal mně a pěkně jsi mně naštval a to jsme na A dobře vycházeli a notovali si spolu, tedy pokud jsi stejný nick z Aukra a není to jen podobnost čistě náhodná.


To bude jen podobnost nickname.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » HÁDACÍ VLÁKNO

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1