Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Hádanka

Vykupminci.cz
Numisargo

Hádanka

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Při pročítání starých čísel Filatelie jsem narazil na tuto známkovou zemi. Mohu jen napsat, že ji nemá nikdo ze sběratelů ČR ani SR, je tedy daleko vzácnější než např. Buchara a Chorezm. Pozná někdo tuto ZZ? (Tuším, že i Feldman ji měl za celou dobu svých aukcí pouze jednou v nabídce, ale mohu se mýlit).
Samozřejmě s výjimkou Ikanka a Dráčka, ti ji poznají hned.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
i kdybych nepoznal(tedy já znám) tak je to na ní napsané... :mrgreen:
Moderátor
Já vím, jak je to pro Dráčka snadné, je to výzva pro ostatní...
Moderátor
tak Dracku mas pravdu je tam to napisane, nieje to nieco ako tie Zemstva?
Moderátor
Jaromir napsal
Mohu jen napsat, že ji nemá nikdo ze sběratelů ČR ani SR, je tedy daleko vzácnější než např. Buchara a Chorezm.


Jaromíre, nechci se Tě nijak dotknout, ale toto není nejlepší kritérium pro určování vzácnosti ZZ.
Moderátor
Je pravda, že jich mnoho není.
Moderátor
Pro Dejvyho: též se Tě nechci nijak dotknout, ale jak vhodněji určovat vzácnost ZZ než podle vzácnosti výskytu? Jinak Buchara a Chorezm jsou nejvzácnější ZZ dle FAZZ od Hlinky a Muchy, což je taková základní "bible" pro sběratele ZZ.
Moderátor
No azbuku ovladam, len na ľavej strane je to tak nekvalitné, že neviem to rozlúštiť. Prezraďte....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
TIFLIS
Moderátor
Na jednu stranu jsem možná perfekcionalista, na stranu druhou mě to naučila moje práce, aby vše bylo jednoznačné. Takže si myslím, že vzácnost výskytu je určitě důležitým kritériem při určování vzácnosti ZZ, ale proč by to mělo být právě na základě toho, že ji nemá nikdo v ČR a SR? Sbíráním ZZ se už pár let nezabývám, ale má třeba někdo zmapován výskyt materiálu z těchto ZZ v Rusku? Tento údaj by třeba pro mne byl u těchto konkrétních známek mnohem směrodatnější.
Moderátor
Pánové přestaňte mne napínat. Už hodinu brouzdám po internetu a pokouším se to rozlousknout. Že by snad Tbilisi?
Registrovaný uživatel
Pane Jaromíre, chtěl jsem Vás jako zkušeného sběratele ZZ poprosit o odpověď na otázku v sekci Literatura, katalogy .... - ohledně FAZZ Hlinky Muchy a lokálů, nechci to sem znovu kopírovat. Děkuji
Moderátor
Tivdis-Tiflis...rustili sme to traja :-)
Moderátor
Jenom pro pořádek:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ze sa ti to chcelo skenovat :-). je to asi nejaka mestska posta? som zvedavy co napise p. Jaromir...
Moderátor
Ten obrázek z katalogu vypadá jak ražená plaketa...
Moderátor
babygulka napsal
ze sa ti to chcelo skenovat :-). je to asi nejaka mestska posta? som zvedavy co napise p. Jaromir...


Nechtělo, mám naskenováno do zásoby :D
Moderátor
regula_jan napsal
Ten obrázek z katalogu vypadá jak ražená plaketa...


Když si přečteš způsob tisku ...
Moderátor
dejvy napsal
regula_jan napsal
Ten obrázek z katalogu vypadá jak ražená plaketa...


Když si přečteš způsob tisku ...


Ty taky umíš člověka "setřít" :| :mrgreen: Nicméně mi tento pojem nic neříká :(
Moderátor
Ale představu mám, aby jsi neřekl, že jsem úplně hloupej
Moderátor
reliefna razba? nieco ako skautske 18???
Moderátor
:lol: https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/seznam-pouzivanych-zkratek-a-pojmu_post_-46166#post46166 :lol:
Moderátor
dejvy napsal


Připomínáš mi moji přítelkyni. Taky má vždycky na všechno správnou odpověď (teda pokud se to netýká aut a filatelie ;) ) a já si někdy připadám vedle ní jak pitomec. :D
Také ti stejně odpovím: Děkuji ti, jsi prostě zlato :mrgreen:
Moderátor
Není zač, rád pomůžu :lol: .
Moderátor
Pro Dejvyho: zmapovat výskyt známek v příslušných zemích je v některých případech problematické. Konkrétně u TIFLIS: na jedné schůzce Geophily mi vyprávěl jeden ze špičkových sběratelů zz (který má trh ohledně ZZ v Rusku snad nejlépe zmapovaný), jak chtěl jeho kolega (též špičkový sběratel ZZ) po ruských sběratelých ZZ, zda by mu do 50.000,-Kč nesehnali TIFLIS. Ti se mu prý vysmáli, jednak že vůbec netuší, zda nějaký sběratel v Rusku tuto ZZ má a též se vysmáli i nabízené ceně.
Osobně vůbec netuším, kolik se těchto známek dochovalo, ale pokud se někde nepřihodí nějaký náhodný objev (což nikdy nemůžeme vyloučit), tak zůstane v katalozích -.-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Hádanka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1