Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Halštatský safír

Vykupminci.cz
Numisargo

Halštatský safír

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Všechny zdravím, dlužím vám vysvětlení i omluvu.V sekci,, mineralogické lokality české a slovenské republiky"jsem s vámi diskutoval o zapomenutém nalezišti DK v Jizerských horách a přidal spoustu fotografií.Ted přidávám poslední nález,kus pece s modrým fluorescenčním sklem, stejným sklem, které bylo nalezeno v hrobech Keltů ve formě prstýnků a korálků.Vsechno co jsem zde na těchto stránkách přidal je sklo a pokud se nemýlim v odhadu stáří je z období 200-500 let před Kristem.Pro představu velikosti pece, průměr 1,2-1,5m , tloušťka obvodové stěny 4,5cm.Stejnym způsobem Keltové získávali i kovy včetně zlata.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zapomněl jsem vás odkázat na stránky academia.edu-remeslna výroba v době laténské.Vim, že mnoho lidí tu přidává strusky,skla jako já v minulých letech a je třeba jim udělat radost z nálezu, když se ty strusky nestyděli ve čtrnáctém století vsadit do korunovačních klenotů, není třeba se stydět si ta skla jít občas zahledat.
Registrovaný uživatel
Zdravím :) prosím dáš mi na sebe kontakt? Neznám moc lidí, s kým o tom pokecat. Málokdo se o tyhle sklíčka zajímá. Zajímá mě co všechno jsi si zjistil. Pokud teda neva.Všechny informace jsou nějakým způsobem zpracovatelné a možná i zužitkovatelné.. (Ty skla prosím nevyhazuj)
Registrovaný uživatel
Jižní Čechy. Lišovský práh. Různá místa do 10km od Hluboké nad Vltavou

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Len ide o to, že vy ste to sklo predal na aukre ako zafír. Takže tam hlavne dlhujete kupcovi ospravedlnenie a pokiaľ si pamätám, čiastka za ktorú sa predal nebola malá.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Halštatský safír

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1