Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Harry Potter a Kámen Mudrců 1.vydání

Vykupminci.cz
Numisargo

Harry Potter a Kámen Mudrců 1.vydání

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A tiež som deťom v knižnici našiel prvé slovenské vydanie Harryho Pottera.
Mám ho zabaviť a uložiť do sejfu v banke? :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
Pozerám, že toto vlákno pravdepodobne predajcu inšpirovalo...
https://aukro.cz/harry-potter-a-kamen-mudrcu-prvni-vydani-z-roku-2000-7028843197

Chybi foto obalky - protoze je to dotisk?
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Fidzi napsal
Pozerám, že toto vlákno pravdepodobne predajcu inšpirovalo...
https://aukro.cz/harry-potter-a-kamen-mudrcu-prvni-vydani-z-roku-2000-7028843197

Chybi foto obalky - protoze je to dotisk?

Si ho vyplašil. Už to stiahol. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
numismat napsal
Fidzi napsal
Pozerám, že toto vlákno pravdepodobne predajcu inšpirovalo...
https://aukro.cz/harry-potter-a-kamen-mudrcu-prvni-vydani-z-roku-2000-7028843197

Chybi foto obalky - protoze je to dotisk?

Si ho vyplašil. Už to stiahol. :D

Vystaveno znovu s fotkou obalky - dotisk...
Registrovaný uživatel
Fotky pouzite v inzeratu jsou ocividne stahnute z internetu a typek ji ani nema.
Moderátor
https://aukro.cz/harry-potter-a-kamen-mudrcu-1-vydani-z-roku-2000-7026409203

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
numismat napsal
https://aukro.cz/harry-potter-a-kamen-mudrcu-1-vydani-z-roku-2000-7026409203

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

V knihe je uvedené 1.vydání... takže je to veľmi jednoducho zneužiteľné.
Príhod 6.399 Kč bude veľmi pravdepodobne fake bidding.
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Titulni obalka dotisku je jina,nez titulni obalka 1.vydání.
V inzeratu ani nema vyfocenou stranku s textem jake je to vydani!!!
Ten kdo prihazoval nemel vubec mozek.
Registrovaný uživatel
Dotisk se prodava za 5000,- ale 1.vydani se prodava ve stavu jko nova za 29 000,-
Moderátor
Fidzi napsal
Príhod 6.399 Kč bude veľmi pravdepodobne fake bidding.

Viz zruseny prihoz 6600 a prislusne casy.
Registrovaný uživatel
I ty fotografie jsou VELICE NEDUVERYHODNE !!!
Registrovaný uživatel
Pavel1989 napsal
I ty fotografie jsou VELICE NEDUVERYHODNE !!!


Proč by fotky měli být nedůvěryhodné. Podobné fotky jsem nikde na netu nenašel, takže budou jeho a bude ji mít. A upřímně, když na to někdo přihodí 6400, tak je to fakt jen dement, to musím s panem souhlasit. :D
Registrovaný uživatel
Pavel1989 napsal
Dotisk se prodava za 5000,- ale 1.vydani se prodava ve stavu jko nova za 29 000,-


A pardon, ale dotisk za pět tisíc stopro ne. To, že to lidi zkouší na trhknih a databázeknih je jedna věc, ale druhá je realita. Dotisk prodáš tak max do 3 tis. A když tam někdy na trhknih vidim dotisk s cenou třeba 5-8 tis tak se musím tak smát, že z toho málem omdlím. :D To ty lidi bud sou tak naivní, nebo tak dementní prostě. Ono i deset za tu první je moc mi přijde, když to opravdu není žádná rarita, ale lidi z toho raritu udělali. To už si za tu cenu radši koupím toho Kulhánka, ten je aspon rarita, to se už nevydává. Tohle je jen přemrštěná cena za dětskou knihu. Když knížku prvního vydání budu mít doma, ok, budu asi happy. Ale že bych někomu dával 10-15 tis za ni, tak to fatk ne. To je mi těch lidí líto, že vyhodí tolik za tento typ knihy teda.
Registrovaný uživatel
Mám zájem o knížku za 7000 Kč .
Registrovaný uživatel
Napiste mi na email pavelhejtmanek123@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Slovenske 1.vydani je bezcenne
Registrovaný uživatel
Tá kniha je vzhľadom na množstvo výtlačkov, jej popularitu (musela sa urobiť dotlač) a relatívne nedávne vydanie bezcenná. Stačí jeden článok v bulvárnom denníku o "vzácnom" vydaní Harry Pottera a aukro a bazoš zaplavia stovky takých kníh. A cena skončí na pár korunách.
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Na prvém vydání 1.dílu Harryho Pottera (H. P. a kámen mudrců) se cení to, že na obrázku na deskách je "ilustrační chyba" - Harry si nasazuje Moudrý klobouk, což je v originále špičatý klobouk, Harry zde má namalován cylindr. Další "chyba" je v textu - v kapitole, kde se děti rozdělují do jednotlivých kolejí je uvedeno jméno Levander Brown jako chlapec, v dalších dílech je to ale holka, Levandule Brownová. Tyto drobné "nedostatky" byly ihned v dalším vydání opraveny, čímž se prvé vydání stalo sběratelsky vyhledávané. Proto ty několikatisícové ceny. Prvá vydání dalších dílů je možno už sehnat na pár stokorun.
Registrovaný uživatel
V českém překladu první kniha Harry Potter a kámen mudrců vyšla v roce 2000. První díl vyšel v nákladu 10.000 výtisků, z dnešního pohledu opatrném, přesto na český trh nadstandardně vysokém. Musel se dotisknout a druhý dál vydávaný za půl roku vyšel v prvním nákladu v počtu 20 000 kusů...

Ešte stále si niekto myslí, že je to vzácna kniha?
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi: Váš názor vysvětlete sběratelům. Cena není dána nějakou absolutní hodnotou, ale poptávkou.
Registrovaný uživatel
Hilaris napsal
Fidzi: Váš názor vysvětlete sběratelům. Cena není dána nějakou absolutní hodnotou, ale poptávkou.

A ponukou... stačí, ak sa objaví 20 kusov na predaj.
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Kolem roku 1980 se můj kamarád živil pročítáním různých knih , kde opravoval gramatické a formální chyby před jejich vydáním .A jednou kontroloval nějakou kuchařku , kde byl asijský recept na polévku do které se mělo přidat „ miso „.Tak se zeptal kolegů a všichni se shodli na tom , že se jedná o překlep a přidává se maso.Takže v knize vyšlo „přidat maso „ .Dnes samozřejmě všichni vědí , co je to miso a že se jedná o běžnou ingredienci asijské kuchyně .Ale že by kniha nějak stoupla v ceně :- )) , to asi ne .Myslím že i zde u diskutovaného vydání je cena uměle navozena a nemá žádný potenciál finančního růstu .Už počet vydání napovídá , že se nejedná o nic sběratelsky závažného a myslím že kdo si počká , ten se za zlomek ceny časem dočká :- )) .A že by bylo v Čechách více jak tisíc nadšenců ochotných zaplatit několik tisíc za podobnou věc , tomu se mi nechce úplně věřit.
Moderátor
Já ne.
Co je to to "miso"?
Registrovaný uživatel
Pavel III:

https://letmegooglethat.com/?q=miso
_______________
Registrovaný uživatel
A vo tom to je. Tyhlecty chyby v překladu či tiskové chyby umožňují přesněji identifikovat vydání. Je to stejné jako u známek, bankovek nebo mincí. Je mi jasné, že v české kotlině je to zatím nevídané a neslýchané (holt je to malý trh), ale za hranicema je to běžné.

Je sice nezvyklé že takto mladé knihy dokážou přeskočit do vyšší cenové hladiny a obvykle to znamená jakýsi módní zájem. Jestli si daná kniha udrží svoji hodnotu, ukáže jen čas. Na druhou stranu zájem o svět HP stále přervává.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Antikvariát » Harry Potter a Kámen Mudrců 1.vydání

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1