Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » hasičská uniforma

Vykupminci.cz
Numisargo

hasičská uniforma

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Děkuji za upozornění. Opravím, jen ty pruhy a čamary Na čepici byli kdysi červené, ale vodou a sluncem již vybledly.
Registrovaný uživatel
Naše stará koňka motorová. I s pozvánkou na naše 150 ti leté výročí

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neprodává někdo starou hasičskou zdobenou helmu?
Registrovaný uživatel
Myslím, že to je helma velitele hasičů, celokovová, kolem první republiky.
Registrovaný uživatel
Jsou občas na aukru myslím že tam momentálně jedna je. Celokovové neměli jen velitelé- starostové sboru, ale i jejich zástupci. Rozdíl byl ve hřebenu. Koukněte když tak na mé webovky. Tam jsou obě.
Registrovaný uživatel
Tak to jsem myslela hasičskou velitelskou s předložkou na hřebenu celokovovou. Na aukru jsem chtěla koupit, bohužel mi ji vyfoukli :(.
Registrovaný uživatel
Tedy s hřebenem s podložkou a ozdobným podbradníkem. Především ten podbradník se mi líbí.
Registrovaný uživatel
Není zase tak mnoho, přece jen starostů nebylo tolik jako klasických hasičů. A dost se líbí všem. Proto jsou tak drahé. Doporučuji hledat na Bazoši, sbazaru a pod. Občas se tam nějaká najde. Ale i tak budou ceny kolem 5 ti tisíc.
Registrovaný uživatel
Nový přírůstek do sbírky, poměrně málo vídaný kabát vzor 37, vycházkový! V krásném stavu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A nevíte někdo jak poznat helmy, které se předělávali z vojenských? Taky by mě zajímalo jestli se nějak dají poznat třeba na bazoši aukru padělky.. děkuji :)
Registrovaný uživatel
Myslíte po válce? Ano používali se u hasičů helmy po Němcích. Ale ty bezpečně poznají odborníci na vojenskou historii. Já se specializuji je na hasičskou výstroj do roku 1945.
Registrovaný uživatel
A jak vlastně čistit hodně staré helmy tak abych si je mohla vystavit a zároveň se nemusela bát na ně šáhnout holýma rukama? Jak je zbavit bakterií a nepoškodit je? Nevíte někdo? Nemám totiž vyloženě výstavní místo pro ně. Jak si je vystavujete vy ostatní? Děkuji, jsem laik :)
Registrovaný uživatel
Tak záleží jak moc je zoxidovaná. Pokud je to helma plechová- velitele tak jí rozeberu,helmu kouhot a případně další mosazné věci jako podbradník. Nechám chvilku v kyselině citronové zalitou horkou vodou. K dostání běžně v supermarketech. U věcí na pečení. Pak to vykoupu v roztoku jedlé sody. Pozor v kyselině citronové jen chvilku a pak otřít a případně opakovat. Jinak jde mosaz hodně do červená. Pak leštící pastu a vyleštím buď ručně, nebo hadrákem na vrtačce. Pokud není tolik zoxidovaná tak jen leštící pastou vyleštit.
Registrovaný uživatel
Před vyčištění a po. Jen na ukázku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezká práce. Rozebírat bych se bála, kov bych nějak zvládla vyčistit, ale myslela jsem hlavně kožené části na helmě - pokud se vyskytnou. Také jsem slyšela, že je lepší patinu ponechat.
Registrovaný uživatel
Tak patina asi ano záleží jak moc a jak se komu líbí. U této helmy jak vidíte dle mě je lepší vyčistit. Kovových částí bych se nebál. Chce to nýtky opatrně kleštičkami rozevírat. Občas mi taky prasknul. Šle nechají se občas sehnat i jen díly na helmu. Kůže v kovových helmách je jen uvnitř. Tu hodně mastit. Ty helmy z jádrové kůže jsou už trochu problém. Když už jsou moc seschlé a rozešité tak už se toho moc zachránit nedá. Pokud byla jen trochu seschlá a rozešitá tak jsem jí rozebrali nechal namočit v teplé vodě. Dokud se neroztáhla a pak hned sešli co nejpevnější nití. Po vyschnutí jsem helmu mastil a dlouho. Ale jak píší né vše se dá zachránit.
Registrovaný uživatel
Kvůli vám, že tady tak hezky diskutujete jsem vylezl na půdu a z krabice vytáhl tři hasičské helmy. Kdysi jsem je někde splašil a chtěl jsem je nějak renovovat a zapomněl jsem na ně za ty roky. Díky vaší diskuzi jsem si na ně vzpomněl Pokud by byl zájem, tak by byly k prodeji, jen nevím cenu, tak ji sem, jako pevnou nemohu dát.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na té nejstarší helmě je na mosazném podbradníku symbol lva, jestli to nějak pomůže identifikaci.
Registrovaný uživatel
Pokud by helma s ozdobným podbradníkem byla za nižší cenu, uvažovala bych o ní, ale bohužel jsem jednu nedávno koupila, měla by být v poště, tak teď asi do budoucna kdyby jste ji ještě měl a zase bude záležet za kolik, asi pár let si nebudu moci dovolit více větších výdajů. S identifikací nepomůžu, nejsem zatím znalá, ale s ozdobným podbradníkem by měla být helma velitele. Teď jen otázka jestli velitele hasičů nebo dobrovolných hasičů.
Registrovaný uživatel
Já jsem je dal na Aukro , když se tady nikdo neozval. ty obyčejné za vyvolávací cenu 1000 - 1300 Kč kup teď. Tu velitelskou za vyvolávací 2500- 4000 Kč kup teď. Prošel jsem si ukončené aukce a tak jsem si stanovil cenu trochu pod cenu za kterou byly tyto helmy vydraženy a uvidím, jak to dopadne.
Registrovaný uživatel
Helma s podbradníkem je pracovní velitele- starosta sboru. Na profesionální a dobrovolné hasiče se to nědělilo. V té době bylo jen pár profesionálních jednotek. Třeba v Praze. Profesionální jednotky byli zavedeny až za druhé sv. války. Ta černá plechová je vzor 29 s odznakem MZHJ- Moravská zemská hasičská jednota. Ta poslední kovová je asi mosazná. Tu používali cizozemské hasičské sbory, třeba v Sudetech Německé hasičské sbory. O tu s ozdobným podbradníkem bych měl zájem. Ta mi chybí ve sbírce. Má jen kovovou vycházkovou. Prosím napište mi na: uniformahasic@centrum.cz děkuji
Registrovaný uživatel
curinpetr napsal
Helma s podbradníkem je pracovní velitele- starosta sboru. Na profesionální a dobrovolné hasiče se to nědělilo. V té době bylo jen pár profesionálních jednotek. Třeba v Praze. Profesionální jednotky byli zavedeny až za druhé sv. války. Ta černá plechová je vzor 29 s odznakem MZHJ- Moravská zemská hasičská jednota. Ta poslední kovová je asi mosazná. Tu používali cizozemské hasičské sbory, třeba v Sudetech Německé hasičské sbory. O tu s ozdobným podbradníkem bych měl zájem. Ta mi chybí ve sbírce. Má jen kovovou vycházkovou. Prosím napište mi na: uniformahasic@centrum.cz děkuji
Poslal jsem mail.
Registrovaný uživatel
Lehce jsem ji vyčistil tak, aby neztratila patinu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkné, škoda jen že je rozešitá. Pokud je jen rozešitá je to opravitelné. Pokud už seschlá je to trochu problém, ale dá se řešit pokud není moc seschlá.
Registrovaný uživatel
Tak trošku je seschlá a rozešitá, ale ne moc. Je to kůže, tak by se tomu dalo pomoci olivovým olejem a tu kůži zvláčnit. Ale nechám to tak. Dnes jsem sehnal krásný empírový teploměr, sice bez trubičky , ale mám radost.Pokud by měl někdo čirou náhodou tu trubičku, tak bych ji koupil. Jde jen o ttrubičku s mediem bez stupnice.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » hasičská uniforma

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1