Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Specializace, DV, VV » HaV 100 typ 3?

Vykupminci.cz
Numisargo

HaV 100 typ 3?

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim rad bych zde ukazal zajimavou celistvost s emisi 100h HaV 1923 typu 3 ?
SUCHUDOL na MORAVE 2 (Zauchtel) 7.VI.24 zaslano rec.v 5to do Svycerska vyplaceno 4×100h Hav=400h +2×50h OR spravne porto za dopis do 20 g vzdalena ciz .250h+250h= 500h
Nedavno jsem si precet zajimavi clanek na Knihotisk 1/2002 od pana Fr.Benese o zname problematice u emise HaV100h typu3 a udajneho typu 4 neboli podtypu3? (Pan. Zampach) doma jsem nasel neco zajimaveho co ma vsechny charakteristicke znaky udajneho 4 typu znamky,ale po precteni toho clanku jsem pochopil ze 4 typ proste nexistuje a v podstate se jedna o nahodilosi tisku znamek a tady ja muj problem !!! Na znamce cislo 3 ze 4 svisle pasky ktera muze realne pchazet z archu ZP 81-85 jsem nasel 4 nahodilosti ? Bohuzel nejsem natolik zkuseny abych usoudil "urcil o co jde?. Osobne si myslim ze jde o Sekunarni vady tisku protoze si myslim ze na jedne znamce hned tolik nahodilosti ?? Nevim jsem zacatecnik😀a tim prosim o reakci zkusene filatelisty 😁
Zde posilam foto oznacene o co jde ?
1/ Oramovani v napisu Ceskoslovenso pod VE- Bily vystupek ?
2/ Strana knihy safrovani preruseno (vynechano) ?
3/ v knize prerusene 2× carky u listku ?
4/ Retus v napisu OBROVSKY ktery popisuje jako charakteristickym pro udajny typ IV. Pan Zumpach
5/ lehce prodlouzeni carky v listku jako u typu 2
Jak jsem us napsal jsem v CSR filatelii zacatecnik ale myslim ze treba takove nalezy je treba publikovat pro vsechny a budu rad kdyz se dozvim neco zajimaveho na tema celkove filatelie 😁
(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zde

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jeste malickost👌

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Specializace, DV, VV » HaV 100 typ 3?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1