Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Hezké kamínky

Vykupminci.cz
Numisargo

Hezké kamínky

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
korunka - pokud je to k těm "šnekům" - nevíš alespoň přibližně oč jde ?? Jedná se o zkamenělou fosilii, nebo tvarované kamínky .... nevíš.. ???
Registrovaný uživatel
nahodou po dlhsom case som sem zabludil.
celkom ma potesilo ze sa tu najde viacero kolegov co v minulosti sutrami nepohrdli.
az sa k tomu dostanem, dam par foto fosilii, vsetko z vlastnych nalezov.
ked uvidite tu nadhernu hviezdicu z oazy Siwa na Sahare : )
muzealny kusok.
a ak by ste sa niekto chystali na vychod slovenska, na starych haldach opalovych bani na dubniku sa s trochou stastia daju najst pekne kusky.
mam to za rohom.
_______________
Registrovaný uživatel
V okolí Siwy se nádherné hvězdice nacházejí relativně běžně a když nemáš štěstí, můžeš je u místních dětí usmlouvat často i na 3-5 ELiber(cca 12-20Kč), tedy tak to pamatuji před pár roky, když jsme s přáteli vyrazili na malý vylet po Egyptě na vlastní pěst, ale podobné to bude asi i dnes...
Ale hezky se na to vzpomíná... ;)

Hvězdice bych musel jít najít, ale nádherná je Siwa v noci...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


a zde typická Siwa ve dne...
Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Pravda, to už bylo trochu mimo, ale když se jeden zavzpomíná na cesty...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
tá noc je krajšia , cez deň je vidieť veľa exotiky ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Koiko napsal
korunka - pokud je to k těm "šnekům" - nevíš alespoň přibližně oč jde ?? Jedná se o zkamenělou fosilii, nebo tvarované kamínky .... nevíš.. ???

Je to nějaká schránka, ale nepřipadala mi jako zkamenělina. Bohužel jsem ji také dostala a vůbec už nevím, o co by mohlo jít. Zkus kouknout na Aukru ve zkamenělinách, jestli tam někdo neprodává něco podovného ...
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
V okolí Siwy se nádherné hvězdice nacházejí relativně běžně a když nemáš štěstí, můžeš je u místních dětí usmlouvat často i na 3-5 ELiber(cca 12-20Kč),

to asi mas na mysli tie male, videl som v pusti balvan a na nom stovky malych hviezdic.
ta moja je ale velka asi ako dlan.
_______________
Registrovaný uživatel
nevím co je dle Tebe malé, přiezl jsem si několik takovýchto...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
to je bratku jezovka..
(cesky: morsky jezek, tento konkretne bez ostnov)
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 13. 8. 2011, 22:37. »
Registrovaný uživatel
hmm, kde mám zbylé fakt hledat nebudu, bylo tam lecos, ale nechtělo se mi to tahat všechny cesty v batohu na zádech a hádat se při odletu s celníky...(i když to většinou napravil bakšiš, když to bylo nutné)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
tiez som vsetko netahal, aj ked to slo aj bez baksisu (polhodka kecania s usmevom na tvari je niekedy viac jak baksis).
problemy robili skor izraelski colnici na hranici v Tabe.
inak, urcite budes somnou suhlasit ze pust je ako otvorena geologicka kniha.
_______________
Registrovaný uživatel
Mnóó, musím s tebou souhlasit, ale noční obloha na Sahaře - hoši, bez světelného ruchu měst - no, tak čisté noční nebe, těch hvězd ........
Registrovaný uživatel
no horší než celník bylo někdy povolení na cestu do některých oblastí a do Siwy tenkrát žádny cizinec s námi také místní dopravou nejel a bílého cizince jsem v Siwě za 3 dny pobytu také nepotkal...(tuším to bylo v polovině listopadu)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
západ slunce z okraje oázy v Siwě
a kdo pozná druhý záběr?!? :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

místní hřbitov domorodců v Siwě je správně ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
no horší než celník bylo někdy povolení na cestu do některých oblastí a do Siwy tenkrát žádny cizinec s námi také místní dopravou nejel a bílého cizince jsem v Siwě za 3 dny pobytu také nepotkal...(tuším to bylo v polovině listopadu)

do siwy som siel miestnou dopravou z marsa matruah, celou cestou hucala z kazety v autoradiu nejaka nabozenska vymletina.
v 'hoteli' youssef bolo v tej dobe len zopar sikmacov, varit si si mohol na streche na plynovej bombe.
na cesty po okoli v pozicovni bol bicykel na 1 den tusim za libru abo tak nejak.
a do horuceho pramena sme skakali z radlice bagra miestnych robotnikov : )
_______________
Registrovaný uživatel
..tak hřbitov jsem poznala... a pak že já jsem depresista :lol: :lol: ono je nás tu víc :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
korunka napsal
..tak hřbitov jsem poznala... a pak že já jsem depresista :lol: :lol: ono je nás tu víc :lol: :lol:

No bez cestovky s batohem na zádech(či bez něj) jsme za více jak 3 týdny navštívili v Egyptě různá místa(ale stálo to za to!) - kolik turistů navštíví arabský hřbitov po západu slunce?!?...(pravda bylo to náhodou, když jsme v mistní domorodé čtvrti hledali cestu k penzionu)
Heslo často bylo, čím méně západních turistů v dohledu, tím lépe a když se chováš slušně a ctíš mistní zvyky, jsou i místní docela vstřícní v oblastech kde není moc turistů vidět... :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Koiko napsal
ahoj, čistě náhodou - nepoznáte někdo, oč se jedná ?? Nacházel jsem to občas na Ibize na pláži. Na Formenteře jsem z toho viděl dělat šperky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Operculum neboli víčko od šneka ale od kterého to už nevím. :?
Registrovaný uživatel
8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Alexandrit Tokovaja Rusko. váha 920ct.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
aá grofik byl nakupovat...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
vlastním ten alexandrit cca 10 rokov hoci nie som na minerály,škoda nie je vhodný na klenotnícke účely ,ale zasa taká nádherná vzorka chryzoberylu odroda alexandrit sa nevidí tak často.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Koiko napsal
ahoj, čistě náhodou - nepoznáte někdo, oč se jedná ?? Nacházel jsem to občas na Ibize na pláži. Na Formenteře jsem z toho viděl dělat šperky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Děkuji
Obrázek vložený uživatelem

Operculum neboli víčko od šneka ale od kterého to už nevím. :?
Registrovaný uživatel
Koiko-:no v Indii zomu rikaji sivovo oko Takže co přesně je oko Shiva shell?Operculum, což znamená malý kryt, je anatomická struktura, která existuje v mnoha skupinách mořští plži a sladkovodních plžů, a také v několika skupinách pozemních hlemýžďů.
Operculum slouží jako jakési "padacích dveří" zavřete otevření nádrže při zatažené měkké části těla zvířete.Tvar operculum se značně liší od jedné rodiny do druhé plžů. To je docela často kruhový nebo více či méně oválného tvaru. U druhů, kde operculum pohodlně vejde, jeho obrys přesně odpovídá tvaru otevření nádrže a slouží k utěsnění vstup do pláště.
Operculum některých druhů Turbinidae je někdy používán jako organický "drahokam" v šperky.
Registrovaný uživatel
Dnes som kúpil veľmi peknú plne funkčnú maketu vozíka, ale je to vozík asi z povrchového lomu, nehodí sa do expozície banských minerálov, ktorá bude onedlho u nás otvorená. Vyrobený asi pred druhou vojnou možno ako zmenšený prototyp. Tak bude chytať prach u mňa na polici.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Hezké kamínky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1