Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Historické medaile a žetony

Vykupminci.cz
Numisargo

Historické medaile a žetony

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Další téma ze série Exonumia jsou medaile historické, upomínkové, pamětní ale i takové které něco nebo někoho oceňují.
Řekl bych že sem patří i korunovační žetony a různé jiné upomínkové ražby.
Naopak nepatří se medaile vojenské, řády a vyznamenání, jejich místo je v sekci Faleristika.
Registrovaný uživatel
Medailička na paměť ukončení I. světové války kterou dostala v Austrálii veškerá školní mládež.
Postříbřený bronz, velikost 28 mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Toto mi poslal TONY-KK
VÁHA - 31.1 g ....... PRIEMER - 38,6 mm ....... KOV - asi Cu + Ni. Ináč to vyzerá v skutočnosti oveľa krajšie a je to v plastovej kapsuli, tak tie škrabance a šmuhy sú na obale . Vnútri okolo je kruh bieleho jemného molitanu. Na kópii sú len nepatrné vlasové rysky, zrejme už bola predtým vyberaná z obalu. Tak som ju opatrne v bavlnených rukaviciach vybral a podrobnejšie preskúmal lupou. Hrana je hladká bez značky a takisto na oboch stranách nie sú žiadne značky ani punc. Tak to striebro pravdepodobne nebude. Ale zaujímavé je to, že to vyzerá ako proof razba a má to krásny vysoký reliéf na averze i reverze. Neviem kto si dal takú námahu s touto razbou. Žeby v Číne výrobcovia replík prešli na vyšší level? Alebo sa mýlim a bolo to vyrazené inde?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) turtleoverhead v 6. 5. 2013, 0:50. »
Registrovaný uživatel
Trochu jsem pátral a je to asi takto:
V roce 1936 se na Novém Zélandu vyrazilo pár prototypů nebo návrhů na Crown. V roce 1960 bylo neoficielně vydáno několik napodobenin této mince a to co Ty vlastníš je pravděpodobně Čínská napodobenina této napodobeniny.
http://www.ebay.ca/itm/New-Zealand-1936-Edward-VIII-Crown-Silver-Coin-Proof-Rare-/330691954169?pt=US_World_Coins&hash=item4cfec6c5f9#ht_500wt_1156
Je docela možné že stříbrná je.
Registrovaný uživatel
Dobre mať Čínu ako suseda , všetkého je dostatok . ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Dobre mať Čínu ako suseda , všetkého je dostatok . ;)

Hlavně Číňanů :D ;)
Registrovaný uživatel
Ještě od TONY-KK:
Swiss strelecké medaily

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nadchazejici aukce Aurea, polozky 1174 a 1176 (omlouvam se za odkaz ale po aukci uz bych na to zapomnel):
http://www.aurea.cz/Katalog50/050kat1151.htm

Proc pocet trasni na kazde strane odpovida arcibiskupovi, kdyz slo o biskupa? Na Wikipedii jsem nasel tohle, coz odpovida biskupovi, i se spravnym atributem, ale pokud slo o hrabete, tu korunku bych pochopil, i kdyz ztvarneni erbu moc ne, hlavni cary prece musi jit vodorovne, svisle, pokosem nebo posikem a ne pod uhlem nejakych 10 stupnu :)
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/31/Biskup_K%C3%B6nigsegg-Rottenfels_Hugo_Franti%C5%A1ek.jpg

Nebo je to proste tak, ze s nejakymi zetony si tehdy nikdo vubec nehral?
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 10. 5. 2013, 1:07. »
Moderátor
Zajímavý problém. Buď bylo užívání třásní opravdu volnější, což se mě popravdě nezdá moc pravděpodobné, nebo tam byly ještě doplňující pravidla, která se ale obecně v literatuře neuvádí.
Biskup i arcibiskup měli právo jeden řádek třásní navíc, pokud byli zároveň kardinály, což ovšem Königsegg nebyl.
V téže aukci další příklad jen o pár řádků vedle, pol.1170, biskup v Gurku, Frant.Salm. Tady žádný žeton, ale mince z vídeńské mincovny. Opět biskup a opět vyšší počet třásní. Salm byl sice kardinálem, ale až od r.1816, mince je z r.1806. A tady si přidává ještě o další řadu navíc : http://de.wikipedia.org/wiki/Franz_II._Xaver_von_Salm-Reifferscheidt-Krautheim
Základní srovnání z našich končin (Olomouc):
Dietrichstein byl biskup i kardinál již od r.1599, na všech ražbách má ale jen 6třásní.
Schrattenbach byl biskup a kardinál, přidává si jednu řadu na 10třásní.
Dal jsem dotaz heraldikům, jsem zvědav.
Registrovaný uživatel
pěkný svátosty, to jo
Registrovaný uživatel
Koukám že soudružka Panenka Marie má na hlavě hvězdu :roll:
Registrovaný uživatel
Podla punca (МИР) predpokladana dielna Rukavishnikova M.I., dedina Derbilki.
Registrovaný uživatel
ZDRAVÍM.
Som na tomto fóre nováčik i keď zberateľstvu, hlavne numizmatike a faleristike sa venujem už dlhší čas. Turtleoverhead mi poradil ako vkladať obrázky a tak to skúsim. Prosím moderátora aby ma opravil ak tieto medaily patria do sekcie ... Faleristika. Ale nie sú to vojenské ocenenia lež civilné - strelecké z územia Švajčiarska. Pred pár dňami mi ich Turtle niekoľko vystavil, tak budem postupne pridávať ďalšie i s krátkym popisom.
Všetky exempláre sú z mojej zbierky. Tuto sú reverzy medailí Streleckého spolku mesta ZURICH ( doslovne ochranná alebo obranná spoločnosť ), so znázorneným erbom tejto inštitúcie. Prvá je strieborná Ag 0.925, priemer 69 mm, 174 g, značené výrobcom HF, t.j. HUGUENIN - FRÉRES. Ďalšia je bronzová, ten istý priemer, váha 147 g, HF. Menšie sú 50, 45, 42 mm - bronz a obecný kov, bez puncu, značka HF.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Toto sú averzy predošlých dvoch veľkých medailí a táto v strede je ďalšie veľké striebro tzv. Čestná medaila udelená pre Fritza Bruderera. Musel to byť fakt vynikajúci strelec, ak získal toľko ocenení. Reverz tejto medaily prikladám nižšie.
Parametre - váha 155.6 g, Ag 0.925, priemer 66 mm, značené HF. Rytci týchto unikátnych kúskov boli A. PESSINA a G. HANTZ.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Reverz strednej medaily z predchádzajúcej položky. Škoda, že sa nedajú vkladať väčšie obrázky ako 200 kb, pretože ich mám nafotené z rôznych pohľadov a veľkom rozlíšení. Potom to dá veľa práce z ich orezávaním a zmenšovaním.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mám pocit, že tuto modernu a navíc ze Švýcarska tu moc lidí neocení...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Hezké, a tu výroční 1972 jak vyrobili? To vypadá skoro jako zlatnická práce.
Registrovaný uživatel
Ďalšia ukážka ocenenia Spolku švajčiarských karabinierov pre Hansa Sturzeneggera. Rozmery 35 mm, Ag 0.900, váha 20 g, originál etua. Takmer všetky medaily Ag i bronzy sú patinované a povrchovo upravené lakovaním zrejme už z výroby pre vyššiu odolnosť pri manipulácii a proti pôsobeniu podmienok ovzdušia.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkné. Připojuji se ke slonovi. Můžete napsat, jak byla vyrobena?
Registrovaný uživatel
Iné netradičné ocenenia - plakety z obecného kovu, pozlátená, postriebrená a bronzová 37 x 45 mm, značené Huguenin, bez puncov.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
je to sice moderna, ale výtvarné zpracování je celkem dobré, líbí se mi :)
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Medaila na reťazi, ktorá je vyrobená z ľahkej zliatiny( asi hliníka ) povrchovo upravená bronzovou patinou a je dlhá 66 cm. Medaila zo zliatiny obecných kovov, doplnená červeno emailovaným znakom Švajčiarska, po obvode pozlátená, značené P. Kramer Neuchatel. Tá reťaz pôsobí neuveriteľne robusne, no je veľmi ľahká. Najmenší syn mi z fleku povedal, že s ňou vyzerám ako primátor Švajčiarska. No nebrali by ste takú funkciu ?
A čo sa týka tých väčších a výročných medailí, všetky boli vyrobené odlievaním do formy a následnou ryteckou úpravou, samozrejme ručne. Švajčiarské rytecké ateliéry sú týmto vo svete povestné. Od drobnej plastiky, opláštenia značkových hodiniek až po medaily či návrhy pamätných mincí, je toho strašne veľa.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
K tej výročnej medaile by som ešte uviedol, že to bielomodré nariasené pozadie je vytvorené z tkaniny, zrejme to bude z nylonu a je to len jednostranná medaila. Na zadnej strane má 3 možnosti uchytenia na odev. Je tam naletovaná klasická ihla na zapínanie ako pri väčších odznakoch, potom sú tam ukotvené malé ušká asi 3 cm od seba, zrejme pre nosenie na klope kabáta či uniformy v gombíkovej dierke a nakoniec je na jednom ušku navrtaná dierka, ktorá slúži na zavesenie, buď na retiazku alebo stužku.
Registrovaný uživatel
Na dnes stačilo a ďalšie nabudúce. Teda ak budú na to nejaké ohlasy. Neviem koľko zberateľov na tomto fóre sa zaujíma o túto oblasť - respektíve modernu ako to naznačil moderátor a samozrejme nechcem zahltiť túto rubriku mnohými svojimi vecami, ktoré nevzbudia aspoň nejakú pozornosť.
ĎAKUJEM.
Registrovaný uživatel
no ja sa o to sice nezaujimam, ale cita a pozera sa na to pekne. takze ja hovorim pokracuj.
mal by si ale skor zalozit novu temu kde by boli len tvoje svajciarske medaile , nech je to vsetko po kope a nemiesa sa to s inymi , a bolo by to prehladnejsie ...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Historické medaile a žetony

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1